Arslan 'Engelli kardeşlerimiz için en iyisini yapacağız'

Bartın Valisi Nurtaç Arslan bir mesaj yayınlayarak Engelliler Haftasını kutladı. Vali Arslan mesajında 'Engellilere yönelik bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, evde bakım hizmeti ile engellilere ve ailelerine yönelik danışmanlık ve destek hizmetlerinin yoğun bir şekilde yürütüldüğü ilimizde, bundan sonra da engelli kardeşlerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içinde olacağız' dedi.

Arslan 'Engelli kardeşlerimiz için en iyisini yapacağız'

Bartın Valisi Nurtaç Arslan bir mesaj yayınlayarak Engelliler Haftasını kutladı. Vali Arslan mesajında şunları söyledi:

“Ülkemizde ve dünyada her yıl 10-16 Mayıs haftası, engelli bireylerimizin günlük yaşamlarında karşılaştığı sorunlara dikkat çekmek, toplumsal farkındalığı artırmak, toplumun tüm bileşenlerine düşen ödev ve sorumlulukları hatırlatmak amacıyla ‘’Engelliler Haftası’’ olarak kutlanmaktadır. Engellilik, yalnızca doğuştan gelen bir durum değildir. Toplumun her bir ferdinin potansiyel bir engelli adayı olduğu gerçeğini hiç aklımızdan çıkarmayarak, insan olmamızın alametifarikalarından biri olan empati duygumuzu sürekli canlı tutup engelli bireyleri anlamak, yaşadıkları zorlukların nasıl aşılabileceği hususunu kendimize dert edinmek en önemli vazifelerimizden biridir.

“Engelli kardeşlerimiz güç katmaktadır”

Modern çağda engelli bireylerin yaşamlarını güçleştiren çevresel olumsuzlukların bertaraf edilmesinde toplumların üzerine düşen sorumluluklar noktasında pozitif bir ivme yakaladığı kuşkusuzdur fakat ulaştığımız hiçbir seviye bizi tatmin etmemelidir. Her zaman daha iyiye ulaşma gayretinde olmamız engelli bireylere karşı en temel sorumluluklarımızdan biridir. Mücadelelerinde yalnız bırakılmayan, toplumsal dayanışmayla kucaklanarak gerekli imkanlar sunulan engelli bireylerin muhtelif alanlardaki başarılarını yaşam tecrübelerimiz bize fazlasıyla göstermektedir. Kararlı duruşları ve çabalarıyla toplumsal yaşamın içinde yer alan engelli kardeşlerimiz bizlere örnek olmakta ve güç katmaktadır.

“Elimizden gelenin en iyisini yapacağız”

Engellilere yönelik bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, evde bakım hizmeti ile engellilere ve ailelerine yönelik danışmanlık ve destek hizmetlerinin yoğun bir şekilde yürütüldüğü ilimizde, bundan sonra da engelli kardeşlerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içinde olacağız.  Engelli bireyler ile ailelerinin her daim yanında ve onları anlama gayretinde olan bir idareci olarak tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftasını kutluyor, aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.”