Arslan'dan yoğun bayram temposu

AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan, Kurban Bayramında ziyaretler yaparak vatandaşların bayramını kutladı. Başkan Arslan, bayram ziyaretlerine Arefe günü başlayarak bayram süresince Bartın Merkez, İlçe, Belde ve köylerde bayram ziyaretleri gerçekleştirdi.

Arslan'dan yoğun bayram temposu

AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan, Kurban Bayramında ziyaretler yaparak vatandaşların bayramını kutladı. Arslan, bayram ziyaretlerine Arefe günü başlayarak; bayram süresince Bartın Merkez, İlçe, Belde ve köylerde bayram ziyaretleri gerçekleştirdi. Arslan ilk olarak yeni kabinede Bartın’ın gururu olan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ile birlikte teşkilat bayramlaşmasına katıldı. Arslan burada yaptığı konuşmada, “İnsanları birbirine yakınlaştıran, topluma umut ve sevgi aşılayan bu mübarek günlerin kıymetini bilerek başta yakınlarımız olmak üzere kimsesizlerimizi ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ziyaret etmeli; büyüklerimizin hayır dualarını almalıyız. Komşularımızla, şehit ve gazi ailelerimizle hasbihal ederek birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. Şüphesiz ki kestiğimiz kurbanlar da merhamet duygularımızı harekete geçirerek kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlayacak; yardımlaşma ve paylaşma bilinciyle kardeşçe kucaklaşmamıza vesile olacaktır. Bizi güçlü kılan birbirimize olan bağlılığımız, sarsılmaz bütünlüğümüz bu bayramda da örnek teşkil etsin. Bu eşsiz güzellikleri sürekli hale getirip gücümüze güç katalım.” dedi.

İlçe, belde, köy ziyaretleri

Arslan daha sonra protokol bayramlaşma törenine de katıldı. Ardından ilçe ve belde turlarına geçen Arslan, Ulus, Kurucaşile, Amasra, Kozcağız, Hasankadı ve Ulus ile birlikte çok sayıda köyde bayram ziyaretlerinde bulundu. Arslan bayram ziyaretlerinin yanında, köylerde düzenlenen etkinliklere de katılarak vatandaşlarla iç içe bir bayram geçirdi. Sarıfasıl Güreş Müsabakalarını da yerinde takip eden Arslan, “Gururumuz ve mederi iftiharımız olan Sayın Bakanımızın ve Milletvekilimizin de katkıları ile buraya da güzel bir tesis kazandıracağız. Hepinizin bayramını bu bağlamda kutluyorum. Sporda kazanan her zaman dostluktur. Yenilen yeneni tebrik eder, yenen de yenileni teselli eder. Bizim anlayışımız budur.” Dedi. Arslan Yanaz da düzenlenen etkinliklere de katılarak müsabakaları takip etti.

“Yolumuz açık, hedeflerimiz bellidir”

Arslan, bayramın ardından güçlü bir şekilde çalışmalara da devam edeceklerini belirtti. Yapılan icraatların ce devam eden projelerin yanında seçim döneminde verilen sözleri de yerine getirmeye başladıklarını ifade eden Arslan, “Ücretlilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz dedik ve asgari ücrete ara zam yaptık. Şimdi memurlarımıza verdiğimiz sözümü var. İnşallah meclisimizde de ilk gündemimiz bu olacak ve bunu da yerine getireceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu döneme Türkiye Yüzyılı dönemi dedik ve bunu da gerçekleştireceğiz. Çünkü yolumuz açık, hedeflerimiz bellidir. Bunu da gerçekleştirecek dirayet ve kararlılık teşkilatlarımızda mevcuttur. Milletimiz müsterih olsun. AK Parti varsa her zaman çözüm, her zaman çare vardır. 21 yıldır milletimize ne söz verdiysek yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.