AMASRA BELEDİYESİ MEMURLARINA 5 ZAM !

Amasra Belediyesi ile Yetkili Memur Sendikası olan Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm-Bel-Sen) arasında bir süredir devam eden görüşmeler sonucunda mutabakata varılarak toplu iş sözleşmesi imzalandı.

AMASRA BELEDİYESİ MEMURLARINA 5 ZAM !

 

Amasra Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen imza töreninde Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır  ‘’Örgütlü mücadeleden ve sendikacılıktan gelen biri olarak önceliğimizi hep emekten, emekçiden yana kullandık. Amasra Belediyesi’nin bizden önceki dönemde en çok ihmal ettiği grup maalesef kendi çalışanları. Göreve geldiğimizde 17 aya kadar maaş alacağı olan belediye personeli vardı. Personelimizin geriye dönük maaş alacaklarından büyük kısmını ödeyerek borç miktarının hatırı sayılı bir kısmını bitirdik. Bu borçları öderken elektrik birim fiyatı 4 katına, dolar 5 katına işçi yevmiyeleri 3.5 katına çıkmasına rağmen bunu başardık. Çalışanlarımızın kıymetli ve özverili çalışmaları sayesinde biz bunu başarabildik. Ayrıca, memurların ekonomik şartlarını göz önüne bulundurarak aldığımız bu iyileştirme kararının, ülkemizde düşmeyen enflasyonla birlikte yaşam koşulları zorlaşan memurlarımızın yaşam standartlarını bir nebze olsun iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Belediye çalışanlarımızın fedakarca gösterdiği gayreti biliyor ve takdir ediyoruz. Bu zam, onların emeğinin karşılığı olarak düşünülmüş bir adımdır. Çalışanlarımızın mutluluğu için biz imkanlarımız çerçevesinde gerekli desteği her zaman veriyoruz, vereceğiz de. Sendikamız ile sağduyulu, iş birliği içerisinde görüşmelerimizi tamamladık. Toplu sözleşme sürecinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum, sözleşmenin tüm memur arkadaşlarımıza, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yapılan %105'lik zam, memurlar arasında memnuniyetle karşılanırken, bu müjdeli haberle birlikte maddi sıkıntılarının bir nebze olsun hafifleyeceğini söylediler. Çalışanlar adına toplu iş sözleşmesindeki iyileştirmeye imza atan Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm-Bel-Sen) iş yeri temsilcisi Oğuzhan Kıransoy ‘‘’İki yıl önce imzaladığımız sözleşmeye ek olarak yapılan sözleşme revizyonunda %55.75 artış ve totalde %105 zamla kazanımlar artırılmıştır. Dolayısıyla başta sendikamın mücadeleci ruhu olmak üzere, Belediye Başkanımız ve bu iyileştirmede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, yaşasın örgütlü mücadelemiz! ’’ dedi.