Aldatmaz 'TTK işçi alımı başvuruları sorunsuz tamamlandı'

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz TTK işçi alımı başvurularının tamamlandığını ve Bartın için kura çekilişinin 20 Ekim tarihinde gerçekleşeceğini bildirerek, 'Zonguldak, Bartın ve Karabük illerimiz için TTK başvuruları ALO 170 ve internet üzerinden sorunsuz şekilde gerçekleşti. İŞKUR İl Müdürlüklerimizde bu süreçte vatandaşlarımıza gerekli desteği sağladı. Bartın için 20 Ekim tarihinde gerçekleşecek kura çekilişi ile hak sahibi gençlerimiz belirlenecek. TTK bu alımlarla beraber taşkömürü üretiminin lokomotifi olmaya devam edecek. Şimdiden işçi alımlarının ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.' Dedi.

Aldatmaz 'TTK işçi alımı başvuruları sorunsuz tamamlandı'

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz Türkiye Taşkömürleri Kurumu (TTK) bünyesinde alımı gerçekleşecek 2 bin işçiden 400’ünün Bartın’dan alınacağını ifade ederken başvuru sürecinin de sorunsuz tamamlandığını söyledi.

Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz yaptığı açıklamada, “TTK bünyesinde yapılacak işçi alımlarında Bartın’ımıza 400 kontenjan ayrıldı. Ekim ayında gerçekleşecek kura sonrasında Bartınlı 400 hemşehrimiz TTK’da istihdam edilecek. Yeraltı kaynaklarımızın ekonomiye kazandırılması ve bölgemizde istihdamın artırılması noktasındaki çalışmalarımız da hız kesmeden devam edecek.” ifadelerine yer verdi.

Geçmişte benzer işçi alımları öncesinde İŞKUR binaları önünde yaşanan kuyrukların artık tarih olduğunu da sözlerine ekleyen Milletvekili Aldatmaz, “Geçmişte benzer alımlar için gençlerimiz gece yarılarında İŞKUR binalarının önünde sıraya girmek zorunda kalıyor ve başvuru yapabilmek adına saatlerce bekliyorlardı. ALO 170 ve internet üzerinden sağlanan başvuru imkanları ile bu görüntüler artık tarih oldu. Gençlerimiz telefonlarıyla ya da internetten kolayca başvurularını gerçekleştirdiler. İŞKUR İl Müdürlüklerimizde destek talep eden her bir vatandaşımıza gerekli desteği sağladı. TTK başvuru süreci sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde tamamlandı.” Şeklinde konuştu.

“Bartın kura çekilişi 20 Ekim’de”

AK Parti iktidarında yeraltı kaynaklarının ekonomiye kazandırılması ve istihdamın artırılması hususunda çok önemli adımlar atıldığına da dikkat çeken Milletvekili Aldatmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ülkemizin yeraltı kaynaklarının ekonomiye kazandırılması noktasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Batı Karadeniz bölgesinde ‘Kara Elmas’ olarak anılan taşkömürümüzün ekonomiye olan katkısının artırılması için AK Parti iktidarları döneminde çok önemli adımlar atıldı. Bu adımlarla birlikte hem TTK’da hem de özel sektörde çalışan yeraltı işçilerimizin çalışma şartları iyileştirdi. Öte yandan TTK bünyesinde istihdamın artırılması için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 bin işçi müjdesi sonrasında çalışmalara başlanmıştı. 2 bin işçi alımında Bartın’ımıza 400 kontenjan ayrıldı. 20 Ekim tarihinde Bartın için kura çekilişi Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek. Böylece hak sahipleri de adaletli bir şekilde belirlenecek.” Dedi.

“TTK taşkömürü üretiminde güçlenecek”

Bartın’ın TBMM’deki temsilcisi olarak üretim ve istihdam odaklı projelerin takipçisi olmaya devam edeceklerini de vurgulayan Milletvekili Aldatmaz, “Bölgemiz, taş kömürü kaynağı gibi Karadeniz gazının keşfiyle ekonomik olarak çok önemli bir potansiyele erişti. Karadeniz gazı ülkemiz ekonomisi için çok önemli bir girdi sağlarken Karadeniz gazının yerüstünde işlendiği nokta olan Filyos bölgesi bugün binlerce kişiye istihdam sağlıyor. Alımı yapılacak 2 bin işçiyle beraber TTK kurumumuzda taşkömürü üretiminde güçlenecek. Bizlerde Bartın’ın ve bölgenin milletvekilleri olarak üretim ve istihdam odaklı tüm yatırım ve çalışmaları yakinen takip ederek destekleyeceğiz. AK Parti iktidarlarında yakalanan yatırım ve istihdam ivmesini Türkiye Yüzyılı vizyonu ile içinde bulunduğumuz dönemde çok daha yukarıya taşıyacağız.” İfadelerinde bulundu.

“Bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Aldatmaz açıklamasının son bölümünde ise, “TTK bünyesinde gerçekleşecek 2 bin işçi alımı hususunda öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Enerji ve Çalışma Bakanımız Sayın Dr. Alparslan Bayraktar’a, bölgemizdeki tüm yatırımları yakinen takip ederek her zaman desteklerini sunan Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç başta olmak üzere emeği geçen bölge milletvekillerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinde istihdam edilecek 2 bin işçinin de bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Vefat eden tüm maden şehitlerimizi de bir kez daha rahmetle anıyorum.” Dedi.