Aldatmaz 'Irmak üzerine 2 köprü yapılacak'

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz Bartın Irmağı Islah Projesi kapsamında Bartın Irmağı üzerine iki adet yaya köprüsü yapılacağını söyledi. Yaklaşık maliyeti 100 Milyon TL olacak köprüler yine yaklaşık 100 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğinde olacak.

Aldatmaz 'Irmak üzerine 2 köprü yapılacak'

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz Bartın Irmağı Islah Projesi kapsamında Bartın Irmağı üzerine iki adet yaya köprüsü yapılacağını söyledi. Köprülerin maliyetinin yaklaşık 100 milyon TL olacağını ifade eden Milletvekili Aldatmaz; “Çalışmaların hızla devam ettiği ve Cumhuriyet tarihinin en büyük ırmak ıslah projelerinden biri olan Bartın Irmağı Islah Projesi kapsamında Bartın Irmağı üzerinde yalı mevkiinde iki adet çelik konstrüksiyon kemer köprü şeklinde yaya köprüsü yapacağız. Yaklaşık maliyeti 100 Milyon TL olacak köprüler yaklaşık 100 m uzunluğunda ve 4 m genişlikte olacak. Köprülerin yapımını tamamladığımızda Orduyeri mahallesinde ikamet eden vatandaşlarımız Orduyeri köprüsünü dolaşmadan yalı mevkiine yaya olarak gelebilecekler.” Dedi.

Islah projesi bedeli 705 Milyon TL’ye çıktı

Milletvekili Aldatmaz Bartın şehir merkezini taşkınlardan koruyacak projede; Bartın Çayında; 900 m cam korkuluklu beton duvar, 50 m kazıklı beton duvar, 900 m istifli taş tahkimatlı sedde dolgu, Bartın Irmağında; 150 m kazıklı beton duvar, 4400 m istifli taş tahkimatlı sedde yapılacağını cam korkuluklarının imalatlarının devam ettiğini ve Ocak ayının sonunda cam korkuluklarında yerleştirilmeye başlanacağını, Bartın Irmağı ve Yan Kolları Islah projesinin enflasyona göre güncellenmemiş bedelinin yaklaşık 705 Milyon TL olduğunu ve 1. Kısım çalışmaları tamamlandıktan sonra projenin 2. Kısım ihalesinin de yapılarak çalışmalara devam edileceğini söyledi.

Milletvekili Aldatmaz; “Bartın’da yeni sel afetlerinin yaşanmaması için çalışmalarımıza tüm gayretimizle devam ediyoruz. Yapılacak taşkın koruma çalışmaları için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz yetkililerine, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’ya, Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç’a ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum.” Dedi.