Aldatmaz  30 Ağustos Zafer Bayramını  kutladı

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz 30 Ağustos Zafer bayramını kutladı.

Aldatmaz  30 Ağustos Zafer Bayramını  kutladı

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz mesajında, “Kurtuluş Mücadelemizin başarıyla sonuçlanmasında, ülkemizin bugünlere gelmesinde tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından biri 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

30 Ağustos Zaferi'nin kolay kazanılmadığını, ecdadımızın canı pahasına mücadele ederek bu vatanı bizlere emanet ettiğini belirten Milletvekili Aldatmaz, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Şanlı tarihimiz dünyayı etkileyen, toplumların yaşantısına yön veren nice başarılar ve zaferlerle doludur. Milletimiz, var olduğu ilk günden beri vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkmak için elinden gelen mücadeleyi göstermiş; yeri geldiğinde vatan savunması uğruna canını vermekten kaçınmamıştır. İstiklal Marşı'mızda da vurgulandığı gibi 'hür yaşamak' aziz milletimizin genlerinde, kodlarında, hayat felsefesinde vardır. Hür yaşamaya düşkün olan halkımız, bağımsızlığının önünde duran bütün engelleri ve tehlikeleri bertaraf etmeyi iyi bilir.

Artık cephelerin arttığı, savaş türlerinin çoğaldığı ve hayatın her alanında mücadelelerin verildiği bir çağda yaşıyoruz. Bizler de ülkemizi her alanda yeni zaferlere taşımak, önümüze çıkan engelleri aşıp milletimiz için durmadan çalışmak amacıyla, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde hedeflenen 'Türkiye Yüzyılı' gayesini gerçekleştirip ülkemizi ve milletimizi daha müreffeh seviyelere taşıyacağız. Çalışmalarımızı bu inançla sürdürmekteyiz. Kurtuluş Savaşı'mızın önemli ve nihai adımlarından biri olan 30 Ağustos Taarruz Harekatı, ordumuzun ve milletimizin kesin zaferi ile sonuçlanmış ve düşman askerleri yurdumuzdan kovulmuştur. Başta Gazi Mustafa Kemal ve onun silah arkadaşları olmak üzere, kahraman ordumuzu, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun. İstiklal Şairi Akif'in dediği gibi, "Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda!" Vatanımızın her bir karış toprağında atalarımızın, şehitlerimizin kanı vardır. Onlar bu vatanı canlarıyla-kanlarıyla savundu ve bizlere emanet etti. Bu vatana sahip çıkmak için bizim de elimizden gelen çabayı göstermemiz lazım. Bu vesileyle bir kez daha aziz şehitlerimizi saygıyla yad ederken; onların torunları olan vatan evlatlarını, kıymetli hemşehrilerimi ve saygıdeğer vatandaşlarımızı en kalbi duygularla selamlıyorum.” dedi.