Aldatmaz '12 bin kişiye istihdam sağlayacak'

AK Parti Bartın Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın'da devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceledi. Filyos Projesinin bölgede 12 bin kişiye istihdam sağlayacağını ifade eden Milletvekili Aldatmaz, inşaatı devam eden Bartın 400 Yataklı Devlet Hastanesinin de yine bölgeye hizmet vererek tüm imkanlara sahip olacağını söyledi.

Aldatmaz '12 bin kişiye istihdam sağlayacak'

AK Parti Bartın Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın’da devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceledi. İlk olarak Filyos’ta incelemelerde bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Dinçer Çavuşoğlu, Fahrettin Özkaya ve Murat Yıldırım ile birlikte Filyos Projesi Saha Müdürü Murat Uçar’dan devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Milletvekili Aldatmaz, sahada yapılan çalışmaları yerinde takip ederken Filyos Endüstri Bölgesinin başta Bartın-Zonguldak ve Karabük olmak üzere ülke ekonomisine çok büyük bir değer katacağını ifade etti.

Filyos Limanı ve Filyos Endüstri Bölgesi’nin Bartın, Zonguldak ve Karabük başta olmak üzere bölgenin kalkınmasında önemli bir rol üstleneceğini ve ülke ekonomisine de değer katacağını belirten Aldatmaz, yaptığı açıklamada “Bölgemizin dev projesi Filyos Limanında inşaat hızla ilerliyor. Türkiye’nin 3. büyük limanı olan Filyos Limanı Projesi ile Batı Karadeniz’de kuzey-güney akışında kombine taşımacılık hizmeti verilecek bir tesise kavuşuyor. 1 Haziran 2015 tarihinde Endüstri Bölgesi ilan edilen Filyos Projesi’nde yaklaşık 12 bin kişiye istihdam sağlayacak. Filyos Endüstri Bölgesinin önemli bir unsuru olan Filyos Limanı, demiryolu, havalimanı ve karayolu ile desteklenen bir konumda Türkiye'nin Karadeniz'e açılan kapısı olacak. II. Abdülhamit'in rüyalarından biri olan Filyos Limanı ve Filyos Endüstri Bölgesi, Bartın, Zonguldak ve Karabük başta olmak üzere bölgemizin kalkınmasında önemli bir rol üstlenecek ve ülkemiz ekonomisine değer katacak” ifadelerini kullandı.

“Şehir hastanesi imkanlarına sahip olacak”

Kent merkezinin yanı sıra ilçe, belde ve köylerde de ziyaretlerde bulunan Aldatmaz, daha sonra da AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan ile birlikte yapımı devam eden Bartın 400 Yataklı Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. Hızla ilerleyen çalışmalar hakkında bilgi alırken 730 araç kapasiteli otoparkı, 132 polikliniği, 24 adet diyaliz ünitesi, 24 adet ameliyathanesi, 66 adet yoğun bakım yatağı, 58 adet acil servis yatağı ile Anjiyo Ünitesine de sahip olacak yeni hastanenin eğitim araştırma hastaneleri ve şehir hastanelerindeki imkanların tamamına sahip olacağının da altını çizen Aldatmaz, “Bartın Merkez Şiremirçavuş Mahallesinde 400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesi 127 dönümlük arsa üzerinde, 10 bin 253 metrekare oturum alanına, 94 bin 252 metrekare kapalı alana sahip olacak hastanemiz  400 yataklı ama 575 yatak kapasitesine yükseltilebilecek dev bir sağlık kompleksi. 730 araç kapasiteli otoparkı, 132 polikliniği, 24 adet diyaliz ünitesi, 24 adet ameliyathanesi, 66 adet yoğun bakım yatağı, 58 adet acil servis yatağı, Anjiyo Ünitesine de sahip olacak hastanemiz, Eğitim Araştırma Hastaneleri ve Şehir Hastanelerindeki imkanların tamamına sahip olacak” dedi.