Aladağ'da 500 hak sahibine 404 tapu

Bartın Aladağ Mahallesinde 7 bin 900 metrekare alanda yapılan çalışmalarla 19 tapuyu hak sahiplerine kavuşturan Bartın Belediyesi yine aynı mahallede 500 hak sahibine daha tapularını verdi. Belediye bu kez 240 bin metrekarelik alanda çalışma yaparken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, tapu teslim töreninde Aladağ Mahallemizde 240 bin metrekarelik alan için 500 hak sahibine 404 tapu teslimi yapacağız. 3 bölgede çalışmalarımız devam ediyor' dedi.

Aladağ'da 500 hak sahibine 404 tapu

 

Bartın Belediyesi düzenlenmiş olduğu törenle çözülemeyen hisseli parsel sahiplerine tapularını teslim etti. Bartın Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törene Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Aladağ Mahallesi Muhtarı Ali Gökcan, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Daire Müdürleri ve tapu hak sahipleri katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan tören Aladağ Mahallesi Muhtarı Ali Gökcan’ın konuşması ile devam etti.

Gökcan: “Büyük emek sarf ettiler”

Törende Cemal Akın’a teşekkür eden Aladağ Mahallesi Muhtarı Ali Gökcan “ Mahallemizin en önemli sorunlarından bir tanesinin çözümü için buradayız. Bugün burada herkes kendi evine kendi arsasına kavuşacak. Bu sorunun çözümü için Belediye Başkanımız ve personeli büyük emek sarf ettiler. Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın ve belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Akın: “70 milyon metrekarelik alanda imar çalışması yaptık”

Kahramanmaraş depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın’da 70 milyon metrekarelik alanda imar çalışması yaptıklarını hatırlatarak şunları söyledi:

 “Her şeyden evvel ülkemizin yaşamış olduğu deprem felaketinde 74 bini aşkın vefat yaşandı. Bu olay bizleri çok fazla üzdü. Ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları Cennet olsun. Yaralanan vatandaşlarımıza Rabbim şifa versin. Bildiğiniz gibi 2012 yılından bu yana Bartın’ın imarı ile çalışma gerçekleştiriyoruz. İmar demek şehrin büyümesi demek.  Bizlerde bu büyümeyi sağlayabilmek adına 70 milyon metrekarelik alanda imar çalışması gerçekleştirdik. Şehrimiz için büyük önem arz eden bir çalışma oldu.  Şehrimizin imarını yaparken hisseli parsellerle ilgili sorunların ortadan kalkması içinde çalışma gerçekleştirdik.

“9 bölgemizde imarla ilgili sıkıntı vardı”

9 bölgemizde imarla ilgili sıkıntı vardı. Meclisimizle, İmar Komisyonumuzla, İmar Müdürlüğümüzde çalışan personelimizle, bu sorunun çözümü için çalıştık. Bu çalışma neticesinde 2019 yılında Karaçay Mahallemizde 11.251 metrekarelik alan içinde 37 vatandaşımıza 39 tapu teslimi yaptık. Tuna Mahallesi’nde 26732 metrekarelik alanda 95 tapu teslimi yaptık. Karaköy Mahallemizde 4956 metrekarelik alanda 10 tapu teslimi gerçekleştirdik. Yine Aladağ Mahallemizde 7 bin 900 metrekare alanda 19 tapu teslimi yaptık.  

“Bugüne kadar 231 tapu teslimi gerçekleştirdik”

Toplamda bugüne kadar 231 tapu teslimi gerçekleştirmiş olduk. Bugünde Aladağ Mahallemizde 240 bin metrekarelik alan için 500 hak sahibine 404 tapu teslimi yapacağız.  3 bölgede çalışmalarımız devam ediyor. 11 yıldır yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde vatandaşlarımızın bu sorununu çözmek bizler için büyük mutluluk. Hak sahibi olan tüm vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun.”

Cemal Akın, konuşmasının ardından 500 hak sahibine 404 tapuyu teslim etti.

 

Aladağ'da 500 hak sahibine 404 tapu
Aladağ'da 500 hak sahibine 404 tapu
Aladağ'da 500 hak sahibine 404 tapu
Aladağ'da 500 hak sahibine 404 tapu
Aladağ'da 500 hak sahibine 404 tapu
Aladağ'da 500 hak sahibine 404 tapu