Akın 'Bartın'ı projelerimizle güçlendireceğiz'

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Milletvekili Adayları Cemal Akın ve Sezai Hangişi, teşkilat üyeleri ile birlikte ziyaretlerine devam ediyor. Akın 'Bartın'ı projelerimizle güçlendireceğiz. Başlatacağımız kalkınma hamlesi gençlerimize yeni istihdam kapıları açarken ilimizi güçlü yarınlara taşıyacak' dedi.

Akın 'Bartın'ı projelerimizle güçlendireceğiz'

MHP Bartın Milletvekili Adayları Cemal Akın ve Sezai Hangişi seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşmaya ve projelerini anlatmaya devam ediyorlar. Bartın’ın Kozcağız beldesinde pazar alanında vatandaşlarla bir araya gelen, beldedeki esnafları ve işletmeleri ziyaret eden MHP Milletvekili Adayları Akın ve Hangişi, Kozcağız Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Mutlu Ünlü ve Yönetim Kurulu Üyelerini de dernek binasında ziyaret ettiler. Akın gerçekleştirdikleri ziyaretlerin ardından yaptığı değerlendirmede, “İlimizin dört bir yanında olduğu gibi Kozcağız beldemizde de halkımızın yoğun ilgisiyle karşılandık. Kozcağızlı hemşehrilerimiz her zaman kendileriyle birlikte olduğumuz için bizlere teşekkürlerini sunarken bizlerde samimiyetleri, güvenleri ve destekleri için kendilerine bir kez daha teşekkür ettik. Düğünden cenazeye, iyi günde ve kötü günde bir ve birlikte olduğumuz hemşehrilerimizle her zaman gönül gönüle ve omuz omuza olmaya devam edeceğiz” dedi.

“İlimizi projelerimizle güçlendireceğiz”

Ziyaretlerinde projelerinden de bahseden Cemal Akın, “Bir ilin gelişmesi, büyümesi ve güçlenmesi için uygulanabilir projeler hazırlanması gerekir. Bu projelerin sağlam temellere oturması gibi kamuoyunun da görüşleri-önerileri dikkate alınarak oluşturulması önemlidir. Bugün halkımızın karşısına sağlam temellere oturan ve her kesimden insanımızın görüşleriyle katkı sunduğu projelerimizle çıkıyoruz. İlimizi projelerimizle güçlendireceğiz. Bu projelerle başlatacağımız kalkınma hamlesi gençlerimize yeni istihdam kapıları açarken ilimizi güçlü yarınlara taşıyacak” İfadelerinde bulundu.

“Yeraltı kaynaklarımızı ekonomiye kazandıracağız”

Bartın’ın yer altı kaynaklarının mutlaka ekonomiye kazandırılması gerektiğinin altını çizerek konuşmasını sürdüren Akın“Bartın ilimizle Amasra ilçemiz arasında Uğurlar B Projesi olarak adlandırılan bir bölgemiz var. Bu bölgede 600 milyon ton kömür rezervimizin yer aldığı bilinmekte. Üstelik bu 600 milyonluk kömür rezervimizin 250 milyon tonluk kısmı ekonomiye kazandırılma noktasında kolay bir alanda. Açılacak yeni kuyularla bu rezervimizi ekonomiye kazandırabiliriz. Bir yandan yeraltı kaynaklarımızı ekonomiye kazandırırken bir yandan da TTK bünyesinde işçi alımları yaparak bölgemizdeki istihdama katkı sunabiliriz. Tüm bunlarla beraber ilimizin bir yanı benzersiz güzelliklere sahip sahillerle, bir yanı da uçsuz bucaksız ormanlarla kaplı. Bacasız sanayi diye adlandırdığımız turizm başta olmak üzere sahillerimizden ve orman bölgelerimizden daha fazla yararlanabilmemiz gerekiyor. Bunun için de projelere ihtiyaç var. Bizler projelerimizle Bartın’ı kalkındırmaya, insanımıza iş-aş olanakları sunmaya kararlıyız. Bu sorumluluk bilinci ile göreve talibiz. Halkımızdan alacağımız yetkiyle Bartın’ı daima ileriye taşıyacak projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz. İlimizi güçlü bir elle temsil ederek kısa zamanda çok büyük mesafeler kat edeceğiz. Bu kutlu yolda bizleri destekleyen, bizlere inanan ve güvenen halkımızın her daim yanında yer alacağız.” dedi.

Akın ve Hangişi’den Çelikerler’e ziyaret

Cemal Akın ve Sezai Hangişi aynı zamanda teşkilat üyeleri ile birlikte  Ramazan Çeliker’in sahibi olduğu Çelikerler Çelik Konstrüksiyon İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.’ne gerçekleştirdikleri ziyarette çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan Akın “İlimizin ve ülkemizin güzide kuruluşlarından Sahibi Sayın Ramazan Çeliker ve personelini ziyaret ettik. Bartınlının doğduğu yerde doyması için bir çivi çakan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Sayın Çeliker ve bu kuruluşa emek veren herkese teşekkürler” dedi.

“Büyük Türkiye Büyük Bartın” hedefiyle azimle çok çalıştıklarını belirten Cemal Akın “Bartın’da üretken ekonomiyi hedefliyoruz. Daha çok istihdam, daha çok refah demektir. Bartınımızda yaşayan herkesin refahını artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Akın 'Bartın'ı projelerimizle güçlendireceğiz'
Akın 'Bartın'ı projelerimizle güçlendireceğiz'
Akın 'Bartın'ı projelerimizle güçlendireceğiz'
Akın 'Bartın'ı projelerimizle güçlendireceğiz'