Akdeniz 'Okul alışverişini yerli esnafımızdan yapın'

2023-2024 eğitim-öğretim yılının 11 Eylül'de başlayacağını ifade eden Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Yılmaz Akdeniz, velilerden okul alışverişini yerli esnaftan yapmasını istedi.

Akdeniz 'Okul alışverişini yerli esnafımızdan yapın'

2023-2024 eğitim-öğretim yılının 11 Eylül’de başlayacağını ifade eden Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Yılmaz Akdeniz, velilerden okul alışverişini yerli esnaftan yapmasını istedi. “Bartın’da öğrenci velilerinin okul alışverişi telaşı başladı. Tüm vatandaşların okul alışverişini yerli esnaftan yapması hususu önem arz etmektedir” diyen Akdeniz “Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), 2023-2024 eğitim-öğretim yılının 11 Eylül’de başlayacağını duyurmasının ardından velileri okul alışverişi heyecanı sardı. Yeni eğitim ve öğretim sezonu öncesi okul alışverişi yapmaya hazırlanan öğrenci velilerine Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Akdeniz, vatandaşlarımız alışverişlerini yerli esnaftan yapmalı. Kırtasiye malzemesi sağlığa uygun ve kaliteli olması gerekiyor. Kırtasiye malzemelerinin kaliteli ve hijyen olması çocuklarımız için çok önemli. Alışverişlerimizi her türlü denetimleri yapılan esnaf ve sanatkârlarımızdan yapmalıyız” ifadelerinde bulundu.

“Yerel ekonominin canlı kalması hepimiz için çok önemli”

Bartın’da her sokakta bulunan ve her ürünü satan zincir marketlerin kırtasiye ürünlerine de satıldığını vurgulayan Akdeniz, kırtasiye alışverişi için Bartın’da ki esnafını işaret etti. Başkan Akdeniz, “Okul kıyafetleri, çanta, ayakkabı ve kırtasiye malzemeleri okul alışverişlerinin olmazsa olmazı. Bu dönemde tüm okul alışverişi ihtiyaçlarımızı, yerli esnaftan yapalım. Yerli esnaftan yapacağımız okul alışverişiyle esnaflarımıza bir nebze olsun destek olalım. Vatandaşların, okul alışverişi yaparken cebin göre hesap yapması kadar doğal bir şey yok. Ancak, alışveriş konusunda ilimiz halkına destek olmamız, yerel ekonominin canlı kalması tüm Bartın için çok önemli” dedi.

“Mahalle kültürümüzü koruyalım”

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Akdeniz, “Öğrencilerin sürekli kullanacağı okul malzemelerinin kaliteli ve sağlıklı olmasına her zamankinden daha çok dikkat etmeliyiz. En güvenilir malzemeler mahallemizin yerel esnafında bulunur. Alınacak kırtasiye malzemelerinin içeriğine çok dikkat edilmeli. Gerektiğinde hesap sorabileceğimiz, güvendiğimiz, tanıdığımız, nazımızın geçtiği mahalle esnafımızdan alışveriş yapılmalıyız. Böylece, hem çocuklarımızın sağlığını hem de mahalle kültürümüzü korumuş oluruz” şeklinde konuştu.