Akdeniz: 'Güncellenen faiz oranları esnafı üzdü'

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ESOB Başkanı Yılmaz Akdeniz, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla esnaf ve sanatkârların kullanmış oldukları kredilerdeki faiz oranlarının kademeli olarak artırılmasının maalesef esnafı zor durumda bıraktığını söyledi.

Akdeniz: 'Güncellenen faiz oranları esnafı üzdü'


Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları  ESOB Başkanı Yılmaz Akdeniz,  Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet  Kooperatifleri aracılığıyla esnaf ve sanatkârların kullanmış oldukları kredilerdeki faiz oranlarıyla ilgili açıklamada bulundu. Bu oranların esnafı zor durumda bırakacağını ifade eden Başkan Akdeniz, “Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet  Kooperatifleri aracılığıyla esnaf ve sanatkârlarımızın kullanmış oldukları kredilerdeki faiz oranlarının kademeli olarak artırılması maalesef ki bizleri zor durumda bırakmıştır.  Her koşulda kayıtsız ve şartsız devletimizin yanında olan esnaf ve sanatkârlarımız, ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bu günlerde vergi ve istihdam yönünden çok büyük bir yükü sırtlanmışken kredi faizlerinin artırılması sebebiyle büyük bir yara almıştır” dedi. 
“Bu uygulamadan bir an evvel geri dönülmeli”
Esnafı zor duruma sokacak bu uygulamadan bir an evvel geri dönülmesi gerektiğini kaydeden Akdeniz, “Kredi faizlerinin artırılması yönündeki uygulamadan vazgeçilmesi amacıyla (TESKOMB ) Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Genel Başkanı ve aynı zamanda Yozgat Milletvekili Sn. Abdulkadir Akgül ile telefon görüşmesi yapılmıştır. Ayrıca Bartın Milletvekilimiz Sn. Yusuf Aldatmaz’ a konu detaylı bir şekilde aktarılarak esnafımızı zor duruma sokacak bu uygulamadan bir an evvel geri dönülmesi gerektiği bildirilmiş olup konunun takipçisi olunmasına devam edilecektir” şeklinde konuştu.