AK Partili Gençlerden İsrail protestosu

Bartın'da AK Parti Gençlik Kolları tarafından İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi. Şehir merkezinde Hükümet Caddesi'nde toplanan Gençlik Kolları üyeleri burada sloganlar eşiğinde Gazze'de sürdürülen saldırılara tepki gösterirken AK Parti Bartın Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Taş '81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak AK Parti Gençlik Kolları mensupları olarak bugün Gazze'de soykırıma dur de, bugün Gazze'deki vahşete dur de, bugün Gazze'deki zulme dur de, bugün Gazze'de yaşanan insanlık suçlarına dur de, bugün İsrail'e dur de, diyerek haykırıyoruz' dedi.

AK Partili Gençlerden İsrail protestosu

Bartın’da AK Parti Gençlik Kolları tarafından İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları protesto edildi. Şehir merkezinde  Hükümet Caddesi’nde toplanan Gençlik Kolları üyeleri burada sloganlar eşiğinde Gazze’de sürdürülen saldırılara tepki gösterdi. Etkinliğe AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, İl Başkanı Yaşar Arslan, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, il, ilçe, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Taş, yaptığı açıklamada, bu vatanın gençlerinin hem kültürü, hem de uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak, Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin didik karşısında olduğunu söyledi.

Taş, şunları söyledi:

“Bugün, burada, Gazze’den günlerdir yükselen acı feryatlara, akan onca masum kana, dökülen gözyaşlarına seyirci kalamayan; mazlum ve masum coğrafyalar için her fırsatta hakkı ve hakikati haykıran AK Parti Bartın İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak #SayStop demek üzere toplanmış bulunmaktayız.

İnsanlık onuru ayaklar altında

1948 Yılından bu yana devam eden çatışmaların, kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail, 7 Ekimden bugüne, küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur. Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, İsrail tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır. Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen, zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında, ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya gelmiştir. Saldırılarının ilk anından itibaren, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine itidal çağrısında bulunulan, sükûnete ve bu zalimliği sona erdirmeye çağrılan; bunun dışında aranan, her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisine hatırlatılan İsrail, ne yazık ki tüm bu çağrılara daha fazla masum kanı dökerek yanıt vermiştir.

“Uluslararası hukuk tanınmıyor”

41 kilometre uzunluğu, 10 kilometre genişliğinde bir alanda, 2 milyon insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de, bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netenyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar Dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum, İsrail’in gerek bugün, gerekse yarın insanlık için, hem bölgesel hem de, küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır. AK Gençlik olarak bu vahşete ve bu katliamlara “#SEYStop” demek adına geçtiğimiz Cuma günü, Starbucks markasının, İsrail’e verdiği desteği, göz önünde bulundurarak  AK Parti Gençlik Kolları mensubu , 30.000'i aşkın gençle birlikte , tüm il ve ilçelerimizde eş zamanlı olarak protestomuzu gerçekleştirmiş, AK Parti Gençlik Kolları olarak #SeyStop demiş ve işgalci İsrail’in masum kanına doymayan , alçak saldırıları son buluncaya kadar #SeyStop demeye devam edeceğimizi bildirmiştik.

“Hesabını tutmaktayız”

Bugünde, burada olduğu gibi 81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak AK Parti Gençlik Kolları mensupları olarak; bugün Gazze’de soykırıma dur de, bugün Gazze’deki vahşete dur de, bugün Gazze’deki zulme dur de, bugün Gazze’de yaşanan insanlık suçlarına dur de, bugün İsrail’e dur de, diyerek haykırıyoruz ve #SeyStop demeye devam ediyoruz. Bu vatanın gençleri, hem kültürü, hem de uluslararası değerlere olan, bağlılığın bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır. Altını çizerek tekrar ifade ediyoruz; Bugün Anadolu’nun her bir köşesinde, milyonlarca genç Gazze’de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı, en derinden hissetmekte, bu zülme katkı sunan kim varsa hesabını tutmaktadır. Türkiye’nin ötesinde, bölgenin en büyük gençlik hareketi olan, AK Gençlik olarak, Daha Adil Bir Dünya diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde; her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlık ve hukuk bilmez canilerin karşısında olacağımızı belirterek #SayStop diyerek haykırıyoruz.”  Etkinlikte daha sonra yürütüş gerçekleştirildi.