AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI

'Türkiye Yüzyılı Başlıyor, 2023'e Doğru Şehir Buluşları' kapsamında Bartın'a gelerek partisinin Bartın teşkilatı mensuplarıyla bir araya gelen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 2002'den bugüne kadar AK Parti iktidarları döneminde yapılanları anlatarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğini karşılaştırdı. 'Farkı bir kez daha görelim' diyen Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, 'Biz bir dava partisiyiz ve biz makamlara değil, davaya bağlıyız. Makamlar geçici. Hepimiz bu davanın bir neferi olarak işin bir ucundan tutmak suretiyle Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin arkasında sıra dağlar gibi her birimiz durmaya devam edeceğiz' ifadelerinde bulundu. Yavuz, Karadeniz doğalgazının da önümüzdeki birkaç ay içinde sisteme alınacağını söyledi.

AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI

 

AK Parti “Türkiye Yüzyılı Başlıyor, 2023’e Doğru Şehir Buluşları”nın Bartın ayağı gerçekleştirildi. Bu kapsamda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Bartın’a gelirken Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, MKYK Üyeleri Arzu Silin Günaydın, Helise Çiftçi, Nazan Aytop, Sümeyye Bozkurt, Mehmet Ali Zengin, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ve İl Başkanı Turhan Kalaycı’yla birlikte teşkilat mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

“Daha önce neredeydik, nerelerdeyiz”

“Daha önce neredeydik, nerelerdeyiz” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğini karşılaştıran ve Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin geldiği noktayı anlatan Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz şöyle konuştu:

“Daha önce neredeydik, nerelerdeyiz. 2001 yılında parti kurulduğu günlerde ve 2002 yılında iktidarı devraldığımız günlerde neredeydik, bugün neredeyiz. Bir mukayese yaptığımızda aslına farkı görüyoruz. Türkiye’de çok şey değişti, Bartın’da da öyle. Birçok ilk yaşadık, birçok yenilik yaşadık, birçok güzellik yaşadık, çok daha iyilerini de yaşayacağız. Çünkü bu parti öyle sıradan, saf bir organizasyon değildir. Bu parti yapılamaz denilenleri yapan partinin adıdır. Olmaz, olamaz denilenleri yapan, başaran ve daha iyilere yelken açan partinin adıdır. Bu bir dava partisidir.

“Biz makamlara değil, davaya bağlıyız”

Bizim eskimiz, yenimiz, öncemiz, sonramız yok. Biz bir dava partisiyiz ve biz makamlara değil, davaya bağlıyız. Makamlar geçici. Bugün seçim işlerinde ben varım. Yarın bir başka kardeşimiz olur. Bayrağı devrederiz, o nöbeti devralır, gider. Ama benim seçim işleri başkanlığım bittiği gün dava neferi olma vasfım bitmiyor, o devam ediyor. Hepimiz bu davanın bir neferi olarak işin bir ucundan tutmak suretiyle Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin arkasında sıra dağlar gibi her birimiz durmaya devam edeceğiz.

“Liderimizle Kılıçdaroğlu’nu karşılaştıralım, farkı görelim”

Bir AK Parti’ye liderimize bakalım, bir de CHP’ye lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bakalım, kısacık bir mukayeseye kalkışalım, farkı bir kez daha görelim. Bize “İktidar olursunuz ama muktedir olamazsınız” deniyordu. Dolayısıyla çok badireler atlattık ama 2010’lu yıllara geldiğimizde “Anayasanın 15. Maddesini değiştirelim ve bu darbeye kalkışanları yargılayalım” dedik. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk tepkisi “Yalan söylüyorlar, kaldıramazlar.” Kaldırdık. Biz “ S400’leri alacağız” dedi. Yine “Alamazsınız” dedi. Aldık. Kızılelma 5 saat havada kaldı. Bizim ilk insansız muharebe savaş uçağını CHP’nin unsurları izledi “Mümkün değil, kaldıramazlar. O bir maket” dediler. Kalktı da, 5 saat havada durdu ve indide. Şimdi bütün dünyanın gözü bizim insansız savaş uçağımızda.

Başörtüsü meselesi…

Başörtüsü sorunu tarih oldu. Benim hayal sınırlarımın dahi çok ötesinde gerçekleşti. Cumhurbaşkanımız “Kim başörtüsünden dolayı okuldan atıldıysa yaşına bakmaksızın memur olma hakkına da sahiptir. Kim başörtüsü sebebiyle memurluktan atıldıysa atıldığı yere ya da okula geri dönme hakkı vardır. ” diye talimat verdi ve yasa çıkardık. Özal zamanında “Bu iş kanunla olmaz, anayasayla olur” deniyordu. 2008’de AK Parti iktidarında “Başörtüsü sorununu anayasayla çözelim” dedik. Anayasa Mahkemesi “Anayasayla olmaz” dedi ve anayasaya aykırı karar vererek iptal etti. Anayasa değişiklikleri esastan anayasa denetimine tabi olmaz, usulen olur. Anayasa Mahkemesi o günkü şartlarda Anayasaya da aykırı bir karar vererek bizi başörtüsü konusunda çözümsüz bir noktaya sevk etti.

“Başörtüsü anayasa değişikliği teklifimizi Meclise sunduk”

Sonra adeta bir zihniyet devrimi gerçekleşti. Hiçbir yasa ve anayasa değişimi olmadan başörtüsü konusu sadece üniversitede değil, kamuda ve her yerde serbest hale geldi. Dün bunu engelleyenler ikna odaları kurarak öğrencilerle bunu engellemek için konuşanlar bugün bir şey oldu ve “Bir kanun teklifi verelim” dediler ve aslında bu tam bir çözümsüzlüğe sevk etmekti. Böyle bir şey istiyorsa muhalefet anayasa değişikliğine destek verirler. Elbette ki bunun için bir anayasa değişikliğine gerek yok. Çünkü bu temel hak ve özgürlüklerden ama illaki bunu bir yerde kayda geçirmek istiyorsak biz de bu konuda anayasa değişikliği teklifimizi Meclise sunduk.

“Doğalgazı birkaç ay içerisinde sisteme aldıracağız”

Mavi Vatan’da, Karadeniz’de biz doğalgaz ararken bize gülüyorlardı. Ama doğalgazı bulduk hem de birkaç ay içerisinde sisteme de aldıracağız. Önümüz çok aydınlık. “Nükleer santral kuracağız” dediğimiz günlerde “Asla olmaz” diyorlardı. Nükleer santralin ilk ünitesi de inşallah 2023’te açılacak. Biz bu işleri yaparken CHP ve onun unsurları hep “Bu iş olmaz” diyordu. Bu işlere karşı çıkıyor ve engellemeye çalışıyordu. Halende öyle. Ama biz yolumuza devam ediyoruz. Biz yeni ufuklara yolculuğumuzu Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kuvvetli bir şekilde devam ettiriyoruz. Çok dahası da olacak.

“Hiçbirimiz bu kadarını hayal edemezdik”

CHP bundan 5-6 ay önce “Hemen seçim, derhal seçim. Bak göreceksiniz bu yılın sonunda seçim” diyordu. Biz “Onlar konuşur, AK Parti yapar” diyerek yolumuza devam ettik. Şimdi de başka şeyler söylemeye devam ediyorlar. Ama biz de yolumuza devam ediyoruz. 2002’li yıllarda AK Parti’nin görevi devraldığı zamanlarda hepimizin eline bir kağıt verip “Hayallerinizi yazın” deselerdi, hiçbirimiz bu kadarını hayal edemezdik.  Bütün bu yapılanlara vefa adına hayatımın sonuna kadar bu çizgide AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın neferi olmaya devam edeceğim, hepimiz devam edeceğiz.”

Tunç: “İnşallah Bartın’ımız için verimli olur”

 “2023’e Doğru Türkiye Buluşmaları Programı”nın Amasra’da yaşanan maden kazasıyla ertelendiğini ve bu nedenle şuanda yapıldığını aktaran AK Parti Bartın Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da şöyle konuştu:

 “2023’e Doğru Türkiye Buluşmaları Programı” bugün Bartın’ımızda da gerçekleştiriliyor. Biraz gecikmeli bir program oldu. Amasra’daki kaza nedeniyle ertelenmişti bugüne nasipmiş. Bugün hem merkezde hem de ilçelerimizde değişik illerimizden milletvekillerimiz Bartınlılarla, teşkilatımızla buluşuyorlar. Bizler merkezde çok değerli genel başkan yardımcımız seçim işleri başkanımız ve MKYK üyelerimiz ve milletvekillerimiz burada ziyaret ve programlarda bulunacağız. Amasra’da Zonguldak Milletvekilimiz Polat Türkmen ilçede programlarını devam ettirecek. Kurucaşile’de Karabük Milletvekilimiz Cumhur Ünal şuanda teşkilatımızla ve stk üyeleriyle birlikteler. Ulus ilçemizde de yine Karabük Milletvekilimiz Niyazi Güneş Ulus halkıyla buluşmalar gerçekleştirecek. İnşallah Bartın’ımız için verimli olur.

“80 yılda yapılamayanın kat kat fazlasını yaptık”

Her yerde her noktada AK Parti Milletvekilleri, MKYK üyeleri teşkilat ve halkımızla buluşmalarını gerçekleştiriyor. AK Parti milletin partisi, AK Parti millet hareketi, AK Parti iktidarda 20 yıldır milli iradenin sesi. 20 yıldan bu yana iktidardayız. Türkiye’yi her alanda 3-4 kat büyüttük. Eğitimden sağlığa, tarımdan turizme her alanda Türkiye’yi hayal dahi edilemeyen bir noktaya getirdik. Tabi 80 yıllık 100 yıllık cumhuriyetimizin son 20 yılında AK Parti iktidardaydı. Cumhuriyetimizin büyük kazanımları var. Bu kazanımların üzerine biz 20 yılda çok şey ilave ettik. 80 yılda yapılamayanın kat kat fazlasını yaptık. Önce insan dedik, insanımızın refahını artırmak için çok çalıştık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 81 ilimizde çok büyük hizmetler gerçekleştirdik. Vatandaşımızın, milletimizin refahını artırmak için gece gündüz çalıştık.

“Türkiye Yüzyılı başlıyor”

Şimdi Türkiye Yüzyılı başlıyor. Türkiye Yüzyılı geçmişin bir muhasebesi, yaptıklarımız ve artık geleceğin planlanması. Gelecekte daha büyük hedeflerimize nasıl ulaşabiliriz bunun planlanması. Türkiye Yüzyılı programını da gerçekleştirerek önümüze yeni hedefler koyduk. Ve inşallah bu hedefleri de tek tek gerçekleştirerek Türkiye’yi dünyanın en güçlü ülkeleri arasında göreceğiz bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bartın’ımızda bu gelişmeden kat kat istifade etti. Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar 15 Milyar liralık kamu yatırımını Bartın’ımıza kazandırdık. Devam eden bir 15 Milyar liralık bir kamu yatırımı daha var. Barajlarıyla, tünelleriyle, üniversiteleriyle, yolcu limanlarıyla, organize sanayi bölgesindeki fabrikalarıyla her alanda ilmek ilmek Bartın’ımızı ilçe ilçe, belde belde, köy köy daya yaşanabilir hale getirmenin gayreti içerisinde olduk.

“Milletimiz desteğini hiçbir zaman esirgemedi”

Milletimiz de desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Milletimiz AK Parti’ye oylarını giderek Bartın’ımızda ülke genelinde de artırarak verdi. Bu 20 yıllık süre içerisinde  önümüze konulan bütün engelleri, kurulan bütün tuzakları milletimiz sayesinde aşmayı başardık. O nedenle milletimize şükran borçluyuz, milletimizin hakkını ödeyebilmek, onlara daha çok hizmetkar olabilmenin gayreti içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugün Bartın’ımızda çok değerli genel başkan yardımcımızı, MKYK üyelerimizi, milletvekillerimizi tüm ilçe ve il merkezinde görmekten mutluluk duyduğumuzu belirtiyorum.”

Çolakoğlu: “Yılmaz Tunç gibi bir değerimiz var”

Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu da kahvaltıda “Cumhurbaşkanımız “Türkiye Yüzyılı”  dedi. Hem fiilen hem de fikren buna hazır olmamız gerekiyor. Cumhurbaşkanımız yola çıktığındaki söylemleri boşuna söylenmiş sözler değildi, ‘hedefimiz 2023, hedefimiz 2053, hedefimiz 2071’ derken AK Parti Teşkilatları olarak bunlar hazır bir şekilde yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Bugün Bartın’da programlar gerçekleştireceğiz. Bartın, çok şanslı burada Grup Başkanvekilimiz Yılmaz Tunç gibi bir değerimiz var, inşallah onunla beraber yine Bartın’da ‘durmak yok, yola devam’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Çelik: “2023 süreci inşallah ülkemiz için hayırlı olur”

İl Koordinatörü, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ise “Sayın Cumhurbaşkanımızı talimatlarıyla Teşkilat Başkanlığımız tarafından tüm illerimizde organize edilen ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ kapsamında bugün Bartın’dayız. Merkez ve tüm ilçelerimizde aynı anda Genel Başkan Yardımcımızın koordinesinde milletvekillerimiz halkımızla buluşacak, onları dileyecek ve onlardan aldığımız verileri, beklentileri derleyip toparlayıp Genel Merkez’imize iletmiş olacağız. Bir taraftan seçim artık yaklaştı, bunlar seçimin ön çalışmaları da diyebiliriz. İnşallah 2023 süreci hepimiz için, Bartın ve tüm ilçelerimiz, ülkemiz için hayırlı olur. Burada teşkilatlara büyük görevler düşüyor. Biraz daha gayret ve çabayla bu süreci de tüm teşkilat mensuplarımızla yönetmiş olacağız” ifadelerinde bulundu.

Kalaycı: “2023 destanını yazacağız”

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı Bartın buluşmalarıyla ilgili “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programı kapsamında gerçekleştirilecek ziyaretler ve programlar hakkında bilgi verirken, “Rabbim 2023 destanını yazmak için bizlere yar ve yardımcı olur inşallah. Etkinlikler ülkemize, Bartın’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI
AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI
AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI
AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI
AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI
AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI
AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI
AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI
AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI
AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI
AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI
AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI