AK PARTİ BÜYÜK KONGREYE HAZIRLANIYOR

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, partisinin 7 Ekim tarihinde gerçekleşecek 4'üncü Olağanüstü Büyük Kongre öncesinde yaptığı basın açıklamasında, Bartın'dan Ankara'ya Cumhuriyet Meydanından araç kaldırılacağını ve 500 kişinin gelmesini hedeflediklerini söyledi. Büyük kongre ise 'Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri' mottosuyla yapılacak.

AK PARTİ BÜYÜK KONGREYE HAZIRLANIYOR

AK Parti'nin 7 Ekim'de, 'Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri' mottosuyla gerçekleştireceği 4'üncü Olağanüstü Büyük Kongre öncesinde, 81 ilde eş zamanlı geleneksel hale gelen basın açıklaması gerçekleştirildi.

AK Parti Bartın İl Başkanlığında tüm teşkilat mensuplarının katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında konuşan İl Başkanı Yaşar Arslan, 6 Ekim günü saat 23.45’te Cumhuriyet Meydanından otobüslerin kaldırılacağını ve Bartın’dan 500 kişinin Olağanüstü Genel Kurula katılacağını hedeflediklerini söyledi.

“AK Parti sandıktan başka iktidar yolu tanımamıştır”

Başkan Arslan yaptığı açıklamada, AK Parti’nin 2002 yılından bu yana halkın teveccühüne eriştiğini ifade ederek, “7 Ekim 2023 tarihinde “Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri” mottosuyla icra edeceğimiz 4. Olağanüstü Büyük Kongre’miz öncesinde, geleneksel hale gelen basın açıklamamızı yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. 14 Ağustos 2001’de Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde “Aydınlığa Açık, Karanlığa Kapalı” şiarıyla kurulan AK Parti’miz, 3 Kasım 2002’den bu yana girdiği her seçimde milletimizin derin teveccühüne mazhar olmuştur. Partimiz kendisine gösterilen bu güveni karşılıksız bırakmayarak, eğitimden sağlığa, enerjiden ulaşıma, turizmden tarıma; kısacası her alanda Türkiye’ye sayısız eser ve hizmet kazandırmıştır. 22 yıllık siyasi tarihinin istisnasız her gününü millete hizmet yolunda harcayan AK Parti, bugüne kadar birçok sınavdan geçmiş, tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler atlatmıştır. Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktidar yolu tanımamıştır.” Dedi.

“AK Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi”

Başkan Arslan konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi, “Yaklaşık çeyrek asırdır; 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletimizin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan partimizin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dinamik kalmayı başarabilmesidir. AK Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur. Nice başarılar ve seçim zaferlerine rağmen bizler her defasında kan tazelemeyi adeta kendimize bir vazife olarak biliyoruz. Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bununla beraber bazı siyasi partilerin kongrelerinde hâkim olan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ediyoruz. Tüm bu süreç içerisinde yaşananlar, kişisel hırslarını demokrasinin önüne koyanların milletimizin menfaatine yönelik herhangi bir politika üretemeyeceklerini kanıtlamaktadır.

“Üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcıyız”

Değişime direnen, bugün sergiledikleri etik dışı siyasetle bize demokrasi dersi vermeye kalkışan zihniyete karşı AK davanın birer neferleri olarak bizler, eski-yeni ayrımı yapmaksızın her zaman en ön saflarda milletimize hizmet etmekteyiz. 22 yıldır değişen ve yenilenen dinamik kadrolarla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı olarak taçlandırmakta kararlıyız. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durarak yenilikçi bakış açımızla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcıyız. Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir. Hep yeni hep ileri diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız. Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. Böylelikle Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye’nin Ortak Aklı AK Parti’mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız. 4. Olağanüstü Büyük Kongre’mizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”