AFAD sel bölgesi için yardım kampanyası başlattı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından sel bölgesi için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar, 'SEL' yazarak 1866'ya SMS gönderebilecek (1 SMS 10 TL'dir) ya da belirtilen hesap numaraları üzerinden bağış yapabilecek.

AFAD sel bölgesi için yardım kampanyası başlattı


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyası ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Ülkemizde yakın zamanda meydana gelen yangın ve sel afetleri ile bundan sonra meydana gelebilecek yangın ve sel afetleri sonrasında uygulanmak üzere, genel hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkı sağlanması amacıyla, 12/8/2021 tarihli ve 4732 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile insani yardım kampanyası başlatılmıştır.
Milletimizi derinden üzen yangınlar ile seller sonrasında ülkemizdeki ve Dünya’nın dört bir noktasındaki vatandaşlarımız, yardım etme taleplerini yoğun bir şekilde AFAD’a iletmişlerdir. İnsanımızın bu vicdani talebini karşılamak üzere açılan yedi yardım kampanyasından biri olan “Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası”, sürekli olarak açık tutularak yangın ve sel afetleri sonrasındaki ulusal çabaların desteklenmesi sağlanacaktır.
Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlarımız, “YANGIN” ya da “SEL” yazarak 1866’ya SMS gönderebilecek (1 SMS 10 TL’dir) ya da aşağıda yer alan hesap numaraları üzerinden bağış yapabilecektir. 
Gerçekleştirilen müdahale ve iyileştirme çalışmalarında kullanılmak üzere, başlatılan “Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası”na ilişkin 12/8/2021 tarihli ve 4732 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ve yedi yardım kampanyasına ilişkin banka hesap numaraları aşağıdadır.