Acil servis doktoruna saldırı

Sağlık Sen Bartın Şubesi Başkanı Naci Durmuş, Bartın Devlet Hastanesi Acil Servisinde çalışan bir doktora ve sağlık çalışanlarına hasta yakınları tarafından sözlü ve fiziki saldırı yapıldığını ifade ederek 'Sağlık çalışanlarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağız' dedi.

Acil servis doktoruna saldırı

Sendikanın Bartın Şubesine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Başkan Durmuş “Hasta yakınları tarafından Bartın Devlet Hastanesi Acil Servis çalışanlarına sözlü ve fiziki saldırı!

20.03.2021 tarihinde saat :19:00 sıralarında Acil servis resüsitasyon odasına izinsiz giren hasta yakınlarını uyaran hekim arkadaşımıza, önce küfür tehdit ve hakaretin ardından fiziki şiddet uygulanmıştır. Araya acil servisteki çalışanların girmesiyle olay sakinleştirilmiş, ancak hasta yakınları tehdit, küfür ve hakaretlerini sürdürmüşlerdir. Olayla ilgili anında beyaz kod verilmiş, gerekli işlemler başlatılmıştır. Öncelikle şiddete maruz kalan hekim arkadaşımıza ve tüm çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ileterek, Bartın Sağlık-Sen olarak, Sağlık çalışanlarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağız.” İfadelerini kullandı.