Acar, tercih döneminde öğrencilerle birlikte

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar ve beraberindeki Rehberlik Araştırma Merkezinde görev yapan rehber öğretmenler ile Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü, deprem bölgesinde gelerek Bartın'da okulunu birincilikle bitiren Sıla Yıldız'ın üniversite tercihlerini yapmak üzere Kozcağız Beldesine gitti.

Acar, tercih döneminde öğrencilerle birlikte

Tüm Türkiye’de üniversite tercih süreci başlarken Bartın’da da hem Mobil Tercih Aracı hem de alanında uzman eğitimcilerle birlikte öğrencilerin üzerindeki yük hafifletiliyor. Bu kapsamda 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonrası ilimize gelen ve eğitimine Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesinde devam eden Sıla Yıldız derslerine sıkı sıkı sarılarak okulunu birincilikle bitirdi. Yıldız’ın üniversite tercihlerinin tamamlanması amacıyla Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, Rehberlik Araştırma Merkezinde görev yapan rehber öğretmenleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü ile birlikte, Kozcağız Beldesi ziyaret edildi.

“Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”

 Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Müdür Acar “Rehberlik Araştırma Merkezinde görev yapan rehber öğretmenlerimiz ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürümüz ile birlikte, Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi okul birincisi Sıla Yıldız'ın üniversite tercihlerini yapmak için ilimiz Kozcağız Beldesine gittik. Deprem bölgesinden gelmiş olan ve yaşadığı zorluklara rağmen derslerine sıkı sıkı sarılarak okulunu birincilikle bitiren öğrencimiz Sıla, mobil tercih aracımız ile uzman öğretmenlerimiz rehberliğinde tercih desteği alarak okulunda üniversite tercihlerini yaptı. Ardından Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi okul ikincisi Oğuzhan Coşkun'un evine misafir olduk. Öğrencimiz Oğuzhan da, mobil tercih aracımız ile uzman öğretmenlerimizden destek alarak evinden doğru üniversite tercihlerini yapabilme fırsatı buldu. Öğrencilerimizden gelen yoğun talepler neticesinde Müdürlüğümüz bünyesindeki bir aracı mobil tercih aracına çevirdik. Böylelikle internet erişiminde sorun yaşayan; rehberlik ve yardım talep eden öğrencilerimizin doğru tercih yapabilmeleri için uzman öğretmenlerimizle birlikte onların yanında olabiliyoruz. Eğitimde bir ferdi dahi göz ardı edemeyiz, öğrencilerimiz bizim yarınlarımız. Öğrencilerimizin yanında olmaya ve eğitim öğretim faaliyetlerini Türkiye Yüzyılına yakışır bir hale getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.