180 milyon TL'lik bütçe kabul edildi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında Kasım ayı gündemi çerçevesinde 2. Kez toplanan Bartın Belediye Meclisi, Bartın Belediyesinin 180 milyon TL olarak öngörülen 2022 bütçesini onayladı. Başkan Akın, bütçeyle ilgili 'Yıllık bütçelerimizi hazırlarken stratejik planımız doğrultusunda yapmamız gereken amaçlarımızı ve hedeflerimizi baz alarak çevreye duyarlı, şeffaf, dürüst, ilkeli yönetim modelimizle, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artıracak, kentin kültür yaşamını zenginleştirecek ve şehrimizin yararına olacak tüm çalışmaların sürdürülebilirliğini sağlayacak kriterlere dikkat ediyoruz. 2022 yılı bütçemizi de bu kriterlere göre hazırladık' dedi.

180 milyon TL'lik bütçe kabul edildi

Bartın Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı 2.Oturumu Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Belediye Meclis Üyeleri 2022 Mali Yılı Performans Esaslı Bütçesini görüşerek, kabul etti. Bütçe görüşmeleri kapsamında yapılan oylama sonucunda, gelir- gider bütçesi 180 milyon TL olarak belirlendi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmişti

4 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen Bartın Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı 1.Oturumunda toplam 23 madde görüşüldü. Gündemde 9 yeni konu bulunurken, 14 madde ise Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda komisyonlara havale edilen konuları içerdi. Gündemde yer alan 9 yeni konudan 7’si komisyonlara gönderilirken, bir madde ise Meclise verilen arada değerlendirilerek, kabul edildi. Yeni gündem maddelerinin görüşülmesinin akabinde de komisyonlardan gelen 14 madde de onaylanmıştı. Bu oturumda gündemin 2.maddesinde yer alan Bartın Belediyesi 2022 Mali Yılı Performans Esaslı Bütçesi görüşülerek, 180 milyon TL öngörülen bütçe Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmiş ve bütçe Kasım ayı içerisinde görüşülmek üzere toplantının 1.oturumu sona ermişti.  

Meclis  tek gündem maddesiyle toplandı

1.Oturumun ardından komisyon 5 gün içerisinde toplanarak bütçeyi görüştü. Görüşmelerin tamamlanmasıyla birlikte 15 Kasım Pazartesi günü Bartın Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı 2.Oturumu Bartın Belediyesi 2022 Mali Yılı Performans Esaslı Bütçesini kapsayan tek gündem maddesiyle yeniden toplandı. Açılış ve yoklamayla başlayan toplantıda şehir merkezinde alt yapı ve üst yapıdan temizliğe, spordan eğitime kadar hayatın her alanında yaşam kalitesini artıracak hizmet ve yatırımların gerçekleşmesini sağlayacak2022 Mali Yılı Performans Esaslı Bütçesi görüşüldü. Bütçe ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Belediye Meclis Üyeleri, gelecek yıl yapılacak hizmetler ve harcama kalemlerini içeren bütçeye dair görüş ve önerilerini dile getirdi. Yapılan konuşmaların akabinde de 180 milyon TL öngörülen bütçe kabul edildi. Gündem maddesinin görüşülmesinin ardından Meclis, Aralık Ayı Meclis Toplantısı için 2 Aralık Perşembe 16.00’da toplanmak üzere Kasım Ayı Toplantısını sonlandırdı.

Akın: “Şehrimizde çok sayıda projeyi hayata geçirdik”

Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın, 2022 yılı bütçesinin Bartın’a hayırlı uğurlu olmasını diledi. Bu bütçenin oluşturulmasında Bartınlıların önerilerinin, beklentilerinin ve ihtiyaçlarının etkili olduğunu söyleyen Başkan Akın, konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Göreve geldiğimiz günden buyana şehrimizde çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Birçok projemizle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Bu kapsamda da yıllık bütçelerimizi hazırlarken stratejik planımız doğrultusunda yapmamız gereken amaçlarımızı ve hedeflerimizi baz alarak çevreye duyarlı, şeffaf, dürüst, ilkeli yönetim modelimizle, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artıracak, kentin kültür yaşamını zenginleştirecek ve şehrimizin yararına olacak tüm çalışmaların sürdürülebilirliğini sağlayacak kriterlere dikkat ediyoruz. 2022 yılı bütçemizi de bu kriterlere göre hazırladık.  Hazırladığımız bu bütçenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.