1 yılda 733 çift evlendi

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı Evlendirme Memurluğuna başvuru yapan ve nikah kıydıran çift sayısı geçtiğimiz yıl 768'iken, 2023 yılında bu rakam 733 oldu.

1 yılda 733 çift evlendi

Bir yıl içerisinde 733 nikah başvurusunun tamamına nikah cüzdanı verilirken, 6 çifte ise diğer illerde nikahın kıyılabilmesi için nikah izin belgesi verildi. Nikah cüzdanı verilen çiftlerden 16’sı diğer illerden alınan nikah izin belgesi ile kıyılırken, 21’i de yabancı uyruklu vatandaşlardan oluştu. Göreve geldiği 22 Mart 2023 tarihinden bu yana Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu da 21 çiftin nikahını kıydı. 155 adet de kızlık soyadı kullanma dilekçesi talebi alındı.

“Tüm Çiftlerimize Ömür Boyu Mutluluklar Diliyorum”

Dünya evine giren tüm çiftlere ömür boyu mutluluklar dileyen Bartın Belediye Başkanı Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu; “Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze bağlı Evlendirme Memurluğumuza gerekli evrakları teslim eden çiftlerin işlemleri kısa süre içerisinde tamamlanarak, işlemleri yapılıyor. Nikahlar çiftlerin isteklerine göre Bartın Belediyesi Sosyal Tesislerinde veya nikah salonlarında gerçekleştiriliyor. Göreve geldiğim 22 Mart 2023 tarihinden bu yana 21 çiftin nikahını kıydım. Toplamda da 2023 yılında 733 çiftimize nikah cüzdanı verildi. Dünya evine giren tüm çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.