Güncel

Güncel Haberleri

Tabelaya çarpıp takla attı

Amasra yolunda kaza, otomobil takla attı

Orta refüje çıktı

Terminal yolunda kaza

Kamyonet ile çarpışan araç hurdaya döndü

Kemer Aile Sağlığı Merkezi inşaatında inceleme

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Yıldırım ile birlikte, Bartın Karaköy Mahallesi'nde yapımına başlanan Kemer Aile Sağlığı Merkezi inşaatını ziyaret etti.

Maden şehitleri için Kuran okundu

4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bağlı müesseselerde çalışan maden işçileri, Amasra’da hayatını kaybeden 42 maden işçisi ve tüm maden şehitleri için Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti.

Madenci korosundan duygu dolu anlar

Dünya Madenciler Gününde Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen anma gecesinde sahne alan Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan maden işçilerinden oluşan Madenci Korosu, şehit madenci yakınları dahil herkese duygu dolu anlar yaşattı.

BARTIN’DA BİR KADIN DAHA KATLEDİLDİ

Bartın’da bir kadın daha cinayete kurban gitti. Eşinden ayrı yaşayan 38 yaşındaki Vasfiye Çelikok, Eylül ayında yine boşanmak istediği eşi tarafından katledilen Arzu Ar gibi 5 yaşındaki çocuğunun gözü önünde katledildi. Ayrı yaşadığı eşinin evine zorla giren 30 yaşındaki Aslan Ç., eşini vücudunun değişik bölgelerinden defalarca bıçaklarken 20 yerinden bıçaklanan kadın olay yerinde hayatını kaybetti. Evinde katledilen Vasfiye Çelikok, baba ocağı Kazpınar’ı köyündeki aile mezarlığına defnedildi.

Bankoğlu’ndan madenci eylemiyle ilgili açıklama

14 Ekim 2022 tarihinde Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tarafından işletilen Amasra Müessesesinde (ATİM) meydana gelen grizu patlamasının ardından, ATİM’de sular durulmuyor. 42 işçinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan patlamanın ardında, ATİM’e yapılmış olan liyakatsiz atamaların olduğu tartışması sürerken, ATİM’de çalışan işçiler bugün müessesede bir eylem düzenlediler.

Şubelerden Hakan Yeşil’e tam destek

Genel Maden İşçileri Sendikası’na (GMİS) bağlı 7 şubenin başkanları ve şube yönetim kurulları ortak bir açıklama yaparak Genel Merkez Genel Kurulu’nda Genel Başkan Hakan Yeşil’in oluşturacağı Yönetim Kurulu’na tam destek vereceklerini bildirdiler.

Engelli girişimcilere hibe!

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 90 bin TL, eski hükümlülere ise 70 bin TL hibe desteği imkânı sağlanacağını açıkladı.

Girişimciler başarı öykülerini anlattı

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) gerçekleştirilen panelde KOSGEB desteği alarak başarıya ulaşmış girişimcilerin ilham veren başarı öyküleri dinlendi.

Tunç: "“Engellilerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti iktidarları döneminde engelliler için yapılan hizmetleri anlatarak “İktidara geldiğimiz ilk günden bu yana engellilere “pozitif ayrımcılık” ilkesiyle yaklaştık. Engellilerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Kitap Fuarı kapılarını kapattı

Bartın Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen ve tüm ülkeye hitap eden Bartın Belediyesi 25.Uluslararası Kitap Fuarı 8 gün sürdü.

Bankoğlu “Kamu madenciliğini öldürmelerine izin vermeyeceğiz!”

14 Ekim 2022 günü Amasra Taşkömürü Müessesinde meydana gelen grizu patlamasına bağlı yaşanan faciada 42 madencinin hayatını kaybetmesi üzerine kurulan Meclis Araştırma Komisyonunda konuşan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Amasra havzasının metan oranı çok yüksek ve riskli bir kömür havzası olduğunu hatırlattı.

Bartın’da selde yıkılan köprüler yenilendi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Kurucaşile ve Köylerindeki sel nedeniyle yıkılan veya hasar köprülerin hepsinin yeniden inşa edildiğini dere ıslah çalışmalarının yapıldığını açıkladı.

Yeşil “TTK ayakta kalmaya çalışıyor”

Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı Başkanlığı'nın iki gün sürecek olan Danışma Kurulu Toplantısı’nın açılış oturumu Zonguldak Öğretmenevi’nde yapıldı.

Akdeniz “Araç muayene ücretlerine zam yapılmamalı”

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Yılmaz Akdeniz, şoför esnafı başta olmak üzere vatandaşların mağdur olmaması için araç muayene ücretlerine yapılacak zamdan acilen vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

Mustafa Şaban Çengel, asaletten atandı

13 Nisan 2021 yılından bugüne kadar vekaletten Bartın SGK İl Müdürlüğü görevini yürüten Mustafa Şaban Çengel, asaletten atandı.

Otobüs devrildi 40 yaralı

Rize'den Zonguldak'a gitmek üzere yola çıkan şehirlerarası otobüsü Bartın’da Akçamescit Köyü mevkiinde şarampole uçarak devrildi. Kazada 36'sı yolcu olmak üzere 40 kişi yaralandı.

Toplam 10896 haber.