Güncel

Güncel Haberleri

Akın “62 projenin yüzde 75’i tamamlandık”

2019’daki yerel seçimlerde Bartın Belediye Başkanı olarak üçüncü dönemine başlayan Cemal Akın, 2019-2024 yılları arasını kapsayan projelerin yüzde 75’ini 4 yılda tamamlanıp Bartın halkının hizmetine sunduklarını söyledi. Üçüncü dönemde 50+1 projeyle yola çıktıklarını ifade eden Başkan Akın, bu projelere 11 ilave proje eklendiğini 1,5 yıl süren pandemiye rağmen çalışmalar aksatılmazken, 4 yılda toplam 62 projenin yüzde 75’i tamamlandığını kaydetti.

Meslek komiteleri toplandı

11 meslek komitesi üyeleri ile bir araya gelen Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Oda Meclis Başkanı Hüseyin Çalıkoğlu ve Bartın TSO Yönetim Kurulu üyeleri meslek komitelerinin sorunları ve çözümleri konusunda istişarelerde bulunmaya devam ediyor.

Bankoğlu: “Hayal kırıklığı”

42 madencinin şehit olduğu Amasra maden faciasıyla ilgili savcı fezlekesi değerlendiren CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “TTK Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunun değerlendirilmemesi hayal kırıklığı” dedi.

Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği kabul edildi

Olağanüstü toplanan Basın İlan Kurumu Genel Kurulu, 1 Nisan’dan itibaren resmi ilan ve reklam yayımlayacak internet haber sitelerine ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmeliği kabul etti.

Tunç’tan İsveç’teki provokasyonlara “Rezalet” tepkisi

İsveç'in başkenti Stockholm’de, terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan provokasyonlarına sert tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “İsveç'teki provokasyon tam anlamıyla bir rezalet ve en hafif tabiriyle bir alçaklık” dedi.

1080’er yıl hapis istendi

14 Ekim’de yaşanan ve 42 madencinin şehit olduğu Amasra maden faciasında Amasra Savcılığı fezlekeyi hazırladı. Hayatını kaybeden madenci yakınlarından 106 kişi ise müşteki olarak yer aldığı ve 23 şüpheli hakkındaki fezlekede 4 yönetici hakkında 1080’er yıl hapis cezası talep edildi.

Kozcağız’da ilk gaz yakıldı

Kozcağız Beldesinde başlatılan doğalgaz çalışmaları kapsamında düzenlenen ilk gaz yakma töreninde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “İlçelerimizde bu sene Amasra ile başlıyoruz, arkasından Ulus ilçemiz ve Kurucaşile ilçemiz, hemen yakınındaki beldelerimize de inşallah yakın zamanda doğalgazı kavuştururuz. Hasankadı’mız, Kumluca’mız ve Abdipaşa’mız ve yakın çevredeki köylerimiz de inşallah yakın zamanda bu doğalgaza kavuşur. Bu noktada biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Cinsel istismardan aranan şahıs yakaland

Cinsel istismar suçundan hakkında hapis kararı bulunan şahıs JASAT’tan kaçamadı. Bartın'da çocuğun cinsel istismarı suçundan aranan ve hakkında 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunun şüpheli S.A.(58) Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri tarafından Kurucaşile ilçesine bağlı Paşalılar köyünde yakalandı. 

Dizlermezeci Sağlık Evi inşaatı başladı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kurucaşile Dizlermezeci’ye Sağlık Evi inşaat çalışmalarının başlandığını açıkladı.

Bankoğlu: "“Suçu şehit madenciye yıkmaya çalışıyorlar”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Amasra TTK Müessesindeki incelemeleri esnasında Maden Kazası Meclis Araştırma Komisyonuna yaptığı sunumda patlama sırasında görev yapan barutçu Öner Yıldız’ın iki kere ateşleme yapmış olabileceğini ve kazaya bu ateşlemelerin sebep olabileceğini iddia eden TTK’ya ateş püskürdü. Bankoğlu: “Hala hiçbir şekilde hesap vermemiş olanlar, şimdi de suçu şehit madenciye yıkmaya çalışıyor” dedi.

Bartın'da şafak operasyonu, 3 kişi tutuklandı

Beş adrese baskın yapıldı

Büro Memur-Sen Bartın Şubesi kuruldu

Büro Memur-Sen, Bartın Şubesini kurdu. Bartın Şube Başkanı Muammer Çoşkun konuyla ilgili “Büro Memur Sen ailesi her geçen gün büyümeye devam etmiş, Bartın ilinde de bu büyüme kendisini göstermiş ve şube kurulmasına karar verilmiştir. Önümüzdeki süreçte kurucu yönetim kurulunun ve diğer organlar ile üst kurul delege seçimleri süreci olup tüm üyelerimizden desteklerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

TPAO, BARTIN’DA YATIRIMA HAZIRLANIYOR

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle bir araya gelen Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) ileri teknoloji ürünlerinin üretimi için Bartın Organize Sanayi Bölgesinden (OSB) yer talep ettiğini söyledi. OSB ikinci genişleme alanının dolmak üzere olduğunu ve bunun için Gerişkatırcı köyünden 18 bin metrekare civarında köy tüzel kişiliğinden bir yeri satın aldıklarını ifade eden Vali Arslan, Filyos-Bartın bağlantı yolunun tamamlanmayan 500 metrelik kısmının da yine TPAO tarafından yapılacağını kaydetti.

17 bin 748 kişi Yunusların sorgusundan geçti

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis (Yunus) Timlerince 2022’de yapılan çalışmalar sonucunda 17 bin 748 kişi sorgularınken 9 bin 219 araç da kontrol edildi.

Arslan, idarecilerin gününü kutladı

10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla Bartın’da görev yapan vali yardımcıları ve kaymakamlarla bir araya gelen Bartın Valisi Nurtaç Arslan, “Ülkemizin her köşesinde üstün bir gayret, yüksek vazife bilinci ve inançla çalışan, kendisini vatanına ve milletine adayan mülki idare amirleri, sadece devletin varlığını, gücünü ve otoritesini değil şefkatini de temsil etmekte, devlet ile vatandaş arasındaki sevgi ve güven bağlarını güçlendirmektedir” dedi

“Cumhuriyet Meydanı’na kitap kumbarası konulacak

Ceza infaz kurumundaki tutuklu ve hükümlülere okuma alışkanlığı kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında devam eden “Ceza İnfaz Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası” kapsamında Adalet Sarayı’nda ve Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak kitap kumbaralarına 15 Şubat’a kadar kitap bağışları kabul edilecek. Kampanyada ilk kitap bağışı ise Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak ile Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’dan.

Uzun, şoförlerin sorunları Ankara gündemine taşıdı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu önderliğinde yapılan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu İl Temsilcileri Toplantısı'na katılan Bartın Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Özcan Uzun, şoför esnafının sorunlarını yetkililere iletti.

Sahil projeleri tamamlandı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın da destekleriyle İl Özel İdaresince yapılan Güzelcehisar Turizm Köyü Altyapısını Güçlendiriyor Projesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İller Bankasının destekleriyle yapılan Mugada Sahili 1. Etap Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu Projesinin tamamlandığını açıkladı.

BİK olağanüstü toplanacak

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu, süreli yayın kapsamına alınan internet haber sitelerinin 1 Nisan 2023’ten itibaren resmi ilan ve reklam yayımlamasını öngören yönetmeliği görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağrıldı.

Toplam 10960 haber.