Güncel

Güncel Haberleri

Balta, DSİ Genel Müdürü oldu

Devlet Su İşlerinde (DSİ) görev değişimi yaşandı. Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Balta, DSİ Genel Müdürü oldu. Görevi devraldıktan sonra yazılı bir açıklama yapan Genel Müdür Balta “ülkemizin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda suyumuzu israf etmeden ve su kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmak için gece gündüz demeden mesai mefhumu gözetmeden çalışacağız” dedi.

Atalay “Amasra maden faciası iş cinayeti!”

Fatih Altaylı’nın programında Amasra maden faciasıyla ilgili konuşan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, “Amasra'da başımıza bir kaza geldi. 42 arkadaşımız can verdi. İş kazası mı değil. İş cinayeti. Meclis araştırma komisyonu 23 Ocak’ta rapor verecek” dedi.

Bankoğlu’ndan çevreyolu ihalesiyle ilgili soru önergesi

CHP Bartın milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kamu İhale Kurumu’nun bağlı bulunduğu Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkililerince yazılı olarak yanıtlanması istemiyle ulusal basına da yansıyan Bartın Çevreyolu ihalesiyle ilgili bir soru önergesi vererek açıklamalarda bulundu.

Kalaycı “Muhalefetin algıları boşa çıktı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen EYT ile ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, “2023 seçimlerinin önemini bilerek, liderimiz, baş tacımız Sayın Cumhurbaşkanımıza ve davamıza olan inançla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. EYT sorununu kökünden çözdük. Sigorta başlangıcı 8 Eylül 1999 ve öncesindeki tarihlerde başlayanlar için kadınlarda 20, erkeklerde 25 yıl görev süresini ve primlerini tamamlayanlar yaşa bakılmaksızın emekli edilecek. Muhalefetin buradaki algıları da boşa çıktı” dedi.

ERDOĞAN EYT MÜJDESİNİ VERDİ!

Türkiye’deki milyonlarca insan gibi Bartın’da emeklilikte yaşa takılan (EYT) binlerce kişi için müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT konusunda gerçekleştirilecek düzenlemeye ilişkin yaptığı açıklamada, “Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır” dedi.

BARÜ’lü mezunlar iş başı yapıyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Ulus Meslek Yüksekokulundan mezun olan 89 kişinin kamuda istihdam edilmek üzere ataması yapıldı.

El emeği göz nurları görücüye çıktı

Bartın Belediyesi tarafından bu yıl 22. Kez düzenlenen “El Emeği Göz Nuru ve Hediyelik Eşya Fuarı” kapılarını açtı. Fuar ilk günden büyük ilgi görürken bu yıl fuarda 77 stant yer aldı.

Erdoğan: "“Çaycuma-1 sondajında 58 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettik”

Kabine Toplantısının ardından sadece Zonguldak’ın değil Bartın için de önemli olan Filyos Limanıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Fatih Sondaj Gemimiz, Çaycuma-1 sondajında, denizin 3 bin 23 metre altında, 58 milyar metreküplük doğal gaz rezervi keşfetti. Açacağımız yeni tespit kuyularıyla, bu rakamın yukarı yönlü revize edilmesini bekliyoruz. Yaptığımız yeni keşfimiz, bölgeye komşu diğer jeolojik sahalardaki benzer keşiflerimize de kapı aralayacaktır” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadeniz’deki gaz rezervinin toplamda 710 milyar metreküpe ulaştığını söyledi.

Gürcan: “Bartın’da kişi başına düşen milli gelir 5 bin 937 dolar”

Bartın’daki iş insanlarıyla buluşan Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcısı Mahmut Gürcan, Bartın’da kişi başına düşen milli gelirin 2004 yılından sonra artığını ifade ederek “ Kişi başına gelir 2004 yılına kıyasla yüzde 52 artmış. 2004 yılında 3 bin 908 dolarken bugün Bartın’ın kişi başına düşen milli geliri 5 bin 937 dolar” dedi.

Bilgin “10 bin liranın altındaki memur maaşları arttırılmalı”

Adalet Bakanlığı çalışanlarıyla kahvaltıda buluşan Türk Büro-Sen İl Başkanı Serkan Bilgin “2 milyon 700 bin kişiden, 590 bin 3 memur ve 263 bin 462 sözleşmeli çalışanın maaşları 10 bin TL’nin altındadır. Maaşları 10 Bin TL’nin altında kalan memurlarımız ve kamu görevlilerimiz için ayrı bir düzenleme yapılarak, maaşları artırılmalıdır” dedi.

Ters yönde ilerledi, önü kesildi

Bartın'da film sahnelerini aratmayan olay!

Meteorolojiden kar uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli kar uyarısı yapıldı

AK PARTİ ŞEHİR BULUŞMALARI BARTIN AYAĞI YAPILDI

“Türkiye Yüzyılı Başlıyor, 2023’e Doğru Şehir Buluşları” kapsamında Bartın’a gelerek partisinin Bartın teşkilatı mensuplarıyla bir araya gelen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 2002’den bugüne kadar AK Parti iktidarları döneminde yapılanları anlatarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğini karşılaştırdı. “Farkı bir kez daha görelim” diyen Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “Biz bir dava partisiyiz ve biz makamlara değil, davaya bağlıyız. Makamlar geçici. Hepimiz bu davanın bir neferi olarak işin bir ucundan tutmak suretiyle Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin arkasında sıra dağlar gibi her birimiz durmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu. Yavuz, Karadeniz doğalgazının da önümüzdeki birkaç ay içinde sisteme alınacağını söyledi.

Asgari ücret 8 bin 500 TL!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’daki binlerce asgari ücretlinin de merakla bekledi 2023 asgari ücret rakamını açıkladı. Asgari ücreti 8 bin 500 TL olarak belirlediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan “Böylece asgari ücrette geçtiğimiz yılın ocak ayına göre yüzde 94, Temmuz ayına göre yüzde 50 oranında artış sağlanmış, yıllık ortalama artış oranı yüze 70’in üzerinde gerçekleşmiştir” dedi. Enflasyonun da 2023’ün ortalarında yüzde 30, yıl sonu itibariyle de yüzde 20’lere düşürmekte kararlı olduklarını belirten Erdoğan aksi bir durum yaşanması halinde asgari ücrete yine asgari ücrete ara zam yapmaktan da çekinmeyeceklerini kaydetti.

Kirazlıkköprü’yle 30 bin 620 dekar tarım arazisi sulanacak

Kirazlıkköprü Barajı Sulama inşaatı çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Bartın’da 30 bin 620 dekar tarım arazisinde modern borulu sistem ile sulama yapılacağını açıkladı.

BAKKA 2022’nin son toplantısını yaptı

BAKKA 2022 Yılı Son YK Toplantısını Eflani’de Gerçekleştirdi Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Aralık Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Karabük Eflani’de gerçekleştirildi.

Akın, alt yapıyı anlattı

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerince kent merkezinde gerçekleştirilen çalışmaları anlatan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, altyapının sorunsuz hale getirildiğini belirtti.

TÜRK-İŞ’in teklifi 9 bin TL!

Bartın’daki binlerce asgari ücretlinin gözünün ve kulağının dikkat kesildiği Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2023 yılında geçerli olacak asgari ücret rakamını belirleme çalışmaları kapsamında üçüncü toplantısını gerçekleştirdi. Üçüncü toplantıda da asgari ücretle ilgili bir karar çıkmazken TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay TÜRK-İŞ’in 2023 yılı Asgari Ücret teklifi net 9 bin TL olduğunu söyledi. Kararın, önümüzdeki günlerde yapılacak son toplantıda çıkması bekleniyor.

Son dakika, evden dumanlar yükseldi

Bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

Toplam 10896 haber.