Güncel

Güncel Haberleri

“MADENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen deprem afeti sonrası deprem bölgesinde arama-kurtarma çalışmalarında cansiperane bir mücadele veren “Madencilerimizle gurur duyuyoruz” dedi

Garajdaki otomobil alev aldı

Otomobil alev topuna döndü

Tepe kooperatif seçimlerinin ertelenmesini istedi

Bartın Kahveciler ve Şerbetciler Esanf Odası Başkanı Ayhan Tepe, önümüzdeki günlerde yapılması planlanan ve kendisininde başkan adaylığını açıkladığı Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimlerinin ileri tarihe alınması için çağrıda bulundu.

BARÜ “asrın felaketi”ni analiz etmek için bölgeye gidiyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası binalar, otoyollar, devlet ana yolları ve köprülerdeki yapısal değişiklikleri analiz etmek üzere bölgeye gidiyor.

Tunç “Bu zor günleri birlikte atlatacağız”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen deprem afeti sonrası deprem bölgesini ziyarete ederek, arama-kurtarma çalışmalarını takip etti, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Depremzedeler Bartın'a getiriliyor

Kahramanmaraş Elbistan ve Pazarcık İlçeleri üssü olmak üzere peş peşe iki büyük depremin vurduğu 10 ilden şuana kadar 320 kişi geçici ikametgah olarak Bartın’a getirildi. Depremzedeler Mehmet Rıfat Efendi Erkek Öğrenci Yurdu, DSİ Misafirhanesi, Öğretmenevi, Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi ve İl Özel İdaresi İnkumu Tesislerine yerleştirilirken Bartın Valisi Nurtaç Arslan da depremzedeleri ziyaret etti. Vali Arslan, Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı da yaparken şuana kadar Bartın’dan deprem bölgesine 818, personel, 126 araç ve iş makinesi ile 152 yardım tırı gönderildi.

Bir yardım tırı daha yola çıktı

Deprem afetinin yaşandığı ilk saatlerden itibaren bölgeye çeşitli desteklerde bulunan Bartın Belediyesi giyecek, yiyecek ve yakacak malzemelerinin bulunduğu 3. tırını bölgeye gönderdi.

Yeşil “Madencilerimiz en ön safta”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, deprem bölgesinde büyük bir dayanışma örneği göstererek arama ve kurtarma çalışmalarını sürdüren maden işçilerine ve MTA işçilerine desteğini sürdürüyor. Hatay ve Adıyaman’ın ardından Kahramanmaraş’a geçtiklerini anlatan GMİS Genel Başkanı Yeşil, “Maden işçilerimiz cansiperane girilmez denen binalara, enkazlara girerek yaralıları kurtarıyorlar. Onlarla sadece biz değil, tüm Türkiye gurur duyuyor. Madenciler her zaman ülkemizin en zor zamanında en ön safta yer almıştır.” dedi.

OHAL Mecliste kabul edildi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 10 ilde 3 ay süreyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, TBMM’de kabul edildi.

51 MTA işçisi daha deprem bölgesinde

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından bölgede arama-kurtarma çalışmalarına katılan TTK maden işçilerinin yanı sıra Maden Tetkik Arama Kurumu’ndan (MTA) 51 MTA işçisi de bölgeye umut olmaya gitti.

Madenci 88. Saatte karı-kocayı enkazdan sağ çıkardı

Zonguldak Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden işçileri, depremden 88 saat sonra 10 saat süren çalışmanın ardından saat 20.30’da enkazda kalan İbrahim Halil ve eşi Ayla Halil’i yaralı olarak çıkartmayı başardı. O anları görüntüleyen maden işçisi, “Allah’ım sana şükürler olsun” diyerek duygu dolu anlar yaşadı.

50 metre ilerleyip enkazdan yaralı çıkardı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden işçileri, depremin 100’üncü saatinde Hatay Kırıkhan’da ki kurtarma çalışmasında domuz damı tahkimatı yaparak enkaz altında 50 metre ilerleyip Kasım adlı vatandaşı yaralı olarak kurtarmayı başardı.

Deprem bölgesinden 28 Bin 44 kişi tahliye edildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 11.38 itibarıyla Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden kara yolu, demir yolu ve hava yoluyla 28 bin 44 kişinin tahliye edildiğini bildirdi.

Madenci mucizelere imza atıyor

7,6 ve 7,7 büyüklüğünde iki depremin 10 ili yıktığı deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmaları devam ederken bölgeye giden Amasra ve Zonguldak’taki madenciler umut olmaya ve mucizeler yaratmaya devam ediyor. Hatay merkezde uzman ekiplerin “alamayız” dediği Safiye Teyzeyi “Biz alırız” diyerek 5 saatlik bir çalışmanın ardından sağ çıkarmayı başaran madenciler, birçok insanı göçük altından kurtarmayı başardı. Sadece Amasra’dan deprem bölgesine giden madencilerin şuana kadar göçük altında hayatta kalmayı başaran 79 kişiyi çıkardığı öğrenilirken 3 bin 550 madenci bölgede arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

AK Gençlik bölgeye uğurlandı

Dursun ailesinin acı günü

Yeni Sanayi Sitesi esnaflarından, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’un abisi Ahmet Dursun vefat etti. Merhum Dursun Topluca Köyünde kılınan cenaze namazının ardından aynı köyde son yolculuğuna uğurlandı.

Amasra’da toplanan yardımlar teslim edildi

Amasralılar tarafından afet bölgesinde etkilenen vatandaşlarımız için Amasra Belediyesi’ne getirilen yardım malzemeleri Amasra Kaymakamlığı İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teslim edildi.

Toplam 10972 haber.