Güncel

Güncel Haberleri

Memleket Partisinden suç duyurusu

Memleket Partisi İl Başkanlığı, ülke gündemine oturan Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevinde çekilen ve hayvanlara eziyet edildiğine dair iddiaları kapsayan görüntülerin ardından konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Tunç’tan İl Genel Meclisine ziyaret

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kasım gündemi görüşmelerine devam eden İl Genel Meclisini ziyaret etti.

Kurtkaya “Toplumun kanayan bir yarası”

Gelecek Parti Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla açıklama yaptı. Başkan Kurkaya, “Kadına yönelik şiddet her geçen gün toplumun kanayan bir yarası olarak çözüme kavuşmayı beklemektedir” dedi.

Bankoğlu: "Her kadın cinayeti büyük yaradır!”

CHP Bartın Milletvekili Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü'ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

GMİS Araştırma Komisyonunda sunum yaptı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden kazasını araştırmak üzere kurulan TBMM Araştırma Komisyonu’nun 7'nci toplantısında sunum gerçekleştirdi. Mutlu, 11.5 saat süren toplantıda komisyon üyelerinin sorularını cevaplandırdı.

Maden işçilerinin izni Komisyon gündeminde

Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasının araştırılması için TBMM’de kurulan Meclis Araştırma Komisyonu çalışmalarına devam ediyor. Maden iş sendikalarının katıldığı Araştırma Komisyonu toplantısının dünkü oturumunda, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) Amasra Müessesesindeki (ATİM) işçilerine zorla kullandırılan yıllık izinleri meselesi CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu tarafından bir kez daha gündeme getirildi.

BİK Genel Kurulu’ndan 3 büyük müjde

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu, Resmi İlan Fiyat Tarifesinde istenilen artış oranı teklifini belirledi. Daha önce sadece üç ilde uygulanan Kurum kredisi kullanma hakkından ülke genelindeki tüm süreli yayınların yararlanabilmesinin önü açıldı. Anadolu Gazete Sahipleri ve İlan Prodüktör temsilcilerinin seçimlerinde “doğrudan demokrasi ilkesi” benimsendi. Afyonkarahisar’da düzenlenen Basın İlan Kurumu (BİK) 31. Dönem 4. Genel Kurul Toplantısı üçüncü gün oturumunun ardından sona erdi.

Baro “Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz”

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla açıklama yapan Bartın Barosu “Yasaların eksiksiz olarak uygulanması konusunda tüm kamu kurum ve kuruluşlarının uygulamalarını takip edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi'nin yeniden hayata geçirilmesi yönündeki ısrarımız ve kadına karşı şiddetin ortadan kaldırılması için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Karahan “Kadına şiddete tahammülümüz yok”

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla açıklama yapan AK Parti İl Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Şükran Kayalık Karahan AK Partinin kadına karşı şiddet eylemlerine toleransının olmadığının söyledi.

ÇEVRE YOLUNUN İLK ETABI İHALE EDİLDİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Çevre Yolunun ilk etabının 2 milyar 195 milyon TL’ye ihale edildiğini açıkladı.

Bartın Öğretmenler Gününü kutladı

Tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı. Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim İl Müdürü Oğuzhan Acar, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunarken Kültür Merkezindeki kutlamalarda da aday öğretmenler yemin etti.

Şehit madenciler için hatıra ormanı

14 Ekim’de yaşanan Amasra maden kazasında hayatını kaybeden 42 şehit madenci için "Amasra Maden Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturulacak. Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu 420 fidanın dikileceği alanda incelemelerde bulundu.

Proje odak toplantısı yapıldı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık ve Kadın Girişimcileri Kurulu’nun katılımıyla “Yöresel Ürünleri Ticarileştirme” proje odak toplantısı gerçekleştirildi.

Gelecek Partisinden şehit madenci ailelerine ziyaret

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanı Abdullah Başcı, Sosyal Politikalar Başkan yardımcıları Sevda Yılmaz ve Fatih Öznam Bartın’a gelerek şehit madenci aileleriyle ve partililerle bir araya geldi.

Kalaycı diş hekimlerini unutmadı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Başkan Yardımcıları Fahrettin Özkaya, Ayşe Kaya, Mukaddes Bilgin ve Belediye Meclis Üyesi Secaattin Aykan ile birlikte Dünya Diş Hekimliği Günü kapsamında Bartın Şehit Cem Kanbur Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Elif Çelik ve merkezde görevli doktorları ziyaret ederek günlerini kutladı.

2023 Çalışma ve Yatırım Programı belirlendi!

Kasım gündemi kapsamında 2023 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programını da görüşen İl Genel Meclisi 195 milyon TL’lik programa son şeklini verdi. Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri oy çokluğuyla programı kabul etti. Önümüzdeki yıl bütçede en büyük pay eğitime ayrılırken ikinci sırada yol ve ulaşım hizmetleri geldi. İşte kalem kalem çalışma ve yatırım programında bütçenin dağılımı!

Bankoğlu “TTK’nın idari izin vermesi çok mu zor”

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Amasra Faciasının ardından, işçilere yıllık izinlerinin kullandırılmasına isyan etti. Milletvekili Bankoğlu, “Madenciye zorla izin kullandırmak yerine TTK’nın idari izin vermesi çok mu zor?” dedi.

Tunç “Zafer’i yeniden inşa ettik”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel sonrası Kumluca Zafer Köyüyle ilgili olarak “11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan ardından suratla Zafer Köyümüzü, sel afetinden sonra gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla kemer köprüleri ile dere ıslahları ile altyapısı ile yeniden ayağa kaldırdık” dedi.

Irmak Islah Projesinde ihale hazırlıkları

Devlet Su İşleri Bölge Müdürü Yasin Devrim’le birlikte Bartın sanayi bölgesi ve ırmak hattı boyunca incelemelerde bulunan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı Bartın Irmağında gerçekleştirilecek Islah Projesi ile beraber Taşkın Sel Sınırı nedeniyle başta sanayi bölgesindeki mülk sahipleri ve esnafların yanı sıra birçok vatandaşa mağduriyet yaşatan konunun çözüme kavuşacağını müjdeledi.

Toplam 10972 haber.