Yaşam

Yaşam Haberleri

Valilikten şehit aileleri ile gazilere iftar

Ramazan ayında ilk iftar Bartın Valiliğince şehit aileleri ile gaziler onuruna iftar verildi. Vali Nurtaç Arslan iftarda “Rahatınızı ve huzurunuzu sağlamak için her zaman sizin yanınızda, sizlerle birlik ve beraberlik içinde olacağız” dedi.

Aktaş’tan il bürokrasisine ziyaret

Türk Hava Kurumu Bartın Şube Başkanı Sabri Aktaş; Bartın Vali Yardımcısı Miraç Akbulut başta olmak üzere daha sonra ilçe kaymakamlıklarını ziyaret etti.

Tunç Ramazan Ayını kutladı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ramazan ayı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dursun Ramazan Ayını kutladı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Ramazan'ın hoşgörü ve yardımlaşmanın arttığı, birlik ve beraberliğin öneminin daha iyi anlaşıldığı bir ay olduğunu belirtti. Bolluğun, bereketin eksik olmadığı, birliğin, beraberliğin ve hoşgörünün arttığı bir Ramazan yaşanması temennisinde bulundu.

Meslek Komiteleri toplandı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık başkanlığında 2023 yılı Mart Ayı Meslek Komitelerinin toplantıları gerçekleştirildi. Toplantılarda meslek gruplarının yaşadıkları sorunlar görüşülürken bu sorunların ivedilikle çözüme kavuşturulması hedefleniyor. Yapılan görüş alışverişleriyle de yapılacak proje çalışmalarına yön vermeye devam ediliyor.

İl eğitimi Millet Konağında değerlendirildi

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Millet Konağında Eğitim Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda akran zorbalığı, madde bağımlılığı, okul çevresinin güvenliği, rehberlik faaliyetlerinin önleyici boyutu üzerinde konuşuldu.

Tunç’tan Erol Bulduk’a ziyaret

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra maden kazasında yaralanan ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde gördüğü 4,5 aylık tedavinin ardından taburcu olan maden işçisi Erol Bulduk'u Topluca köyündeki baba evinde ziyaret etti.

EMNİYET TEŞKİLATININ BAŞI SAĞ OLSUN

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda uzun yıllar Trafik Şube Müdürlüğünde polis memuru olarak görev yapan ve emekli olan Polis Memuru Turgay ALIŞ ve eşi Polis Memuru Hacer ALIŞ 20.03.2023 günü sabah saatlerinde Tokat ilinde trafik kazası geçirdiler.

GİAD Tıp Bayramını kutladı

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (GİAD) Başkanı Alkım Tan, 14 Mart Tıp Bayramı kutlama mesajı yayımladı.

Arslan Mehmet Akif Ersoy’u andı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Dursun Mehmet Akif’i andı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bankoğlu deprem bölgesinden döndü

Kahramanmaraş Depremlerinin ardından bölgeye giden CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, bölgedeki çalışmalarına ara verip, Bartın’a döndü. Bankoğlu yaptığı ziyaretler ardından “Deprem sonrasında Bartın’daki nüfus hareketliliği ve konuya ilişkin çalışmalar önemlidir”dedi.

Tunç “Bağımsızlığımızın yegane ifadesidir”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İstiklal Marşının kabulünün 102’inci yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Tunç, mesajında, İstiklal Marşı'nın, Ülkemizin bağımsızlığının, Türk milletinin kahramanlığının ve milli mücadelemizin bir sembolü olduğunu belirterek, “Merhum Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un bağımsızlığımızın yegâne ifadesini İstiklal Marşıyla ortaya koymuştur.” Dedi.

Yeni Yönetim’den Arslan ve Akın’a ziyaret

Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Nihal Karaman ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan ile Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.

Arslan depremzede kadınlarla buluştu

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Bartın’daki depremzede kadınları için Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Mehmet Rıfat Efendi Öğrenci Yurdunda düzenlenen programa katıldı.

Tunç “Kadınlarımız en büyük güvencemizdir”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Grup Başkanvekili Tunç mesajında “Eğitimden iş hayatına ve siyasete kadar her alanda kadınlarımızın söz sahibi olmaları, sorunlarını dile getirebilmeleri, çözüm önerileriyle yol gösterici olmaları ve öncü rol üstlenmeleri, büyük önem taşımaktadır. Bu süreçte eğitimli, öz güveni yüksek ve cesur kadınlarımız en büyük güvencemizdir” dedi.

Polis eşlerinden depremzedeler için kermes

Polis Eşleri Derneği Bartın Şubesi, Kahramanmaraş depremlerindeki depremzede polis teşkilatı mensuplarına destek olmak amacıyla kent merkezinde Hükümet Caddesinde kermes düzenledi. Kermesi Bartın Valisi Nurtaç Arslan da ziyaret etti.

Yangınzede pazarcılara tezgah desteği

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı üzerine Bartın Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde meydana gelen yangında tezgahları hasar gören pazarcı esnafına destek olundu.

Çam Sakura’dan sevindiren haber!

42 madencimizin şehit olduğu Amasra maden kazasında yaralanan ve İstanbul Çam Sakura Şehir Hastanesinde 4,5 aydır tedavi gören madenci Erol Bulduk’tan sevindirici haber geldi. Bulduk, uzun tedavi sürecinin ardından hastaneden taburcu oldu.

Toplam 1128 haber.