Teknoloji

Teknoloji Haberleri

TSO, TEKNOFEST 2023 için malzeme temin edecek

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Aralık ayı haftalık Yönetim Kurulu Toplantısını yaptı. Toplantıda Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin TEKNOFEST 2023 yük taşıma robotu ile yarışmaya katılması için gerekli olan malzemelerin temin edilmesi da kararlaştırıldı.

BARÜ’lü öğrenciler siber güvenlik yarışmasında ilk 3’te yer aldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencileri Arçelik’in düzenlediği “IoT Siber Güvenlik Eğitimi ve CTF” etkinliği sonunda yapılan Capture The Flag (CTF/Bayrağı Yakala) siber güvenlik yarışmasında ilk 3’te yer alarak önemli bir başarı elde etti.

Sanayiye yönelik 5 araştırma projesine destek

Türkiye’nin en fazla öğrenci projesi üreten yükseköğretim kurumlarından biri olan Bartın Üniversitesinde (BARÜ) TÜBİTAK 2209-B programı kapsamında 5 projesi kabul edildi.

19 trafo ve 515 metrelik hat bakımdan geçti

Başkent EDAŞ, yaklaşan kış koşullarının şebeke üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla Bartın’da hizmet verdiği 1.485 trafo ve 7.331 kilometre uzunluğundaki hatta bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.

BARÜ, TÜBİTAK 2209-A projelerinde 6 dönemdir ilk 5’te

Türkiye’nin en fazla öğrenci projesi üreten yükseköğretim kurumlarından biri olan Bartın Üniversitesi (BARÜ), TÜBİTAK 2209-A kapsamında kabul edilen 164 projesiyle Türkiye 5’incisi oldu.

Önemli isimler Ar-Ge Proje Pazarında

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) bilim ve teknoloji tutkunlarını bir araya getirdiği 5. Ar-Ge Proje Pazarında Türkiye’nin önemli kurum ve kuruluşlarından isimler seminerlerde katılımcılarla buluştu.

5. AR-GE PROJE PAZARI AÇILDI

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) “Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları” ihtisaslaşma alanını da kapsayan 14 ana temada düzenlediği 5. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği yoğun bir katılımla başladı.

V. Ar-Ge Proje Pazarı başvuru süresi uzatıldı

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) bilim ve teknoloji tutkunlarını bir araya getirdiği “Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinde başvuru süresi gelen talepler üzerine 17 Ekim 2022 tarihine kadar uzatıldı.

Tunç “Bartın’ın çekim gücünü yükseltiyoruz”

"Bartın'ımızı her alanda geliştirmeye, insanımıza kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyoruz” diyen AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın'da 2021 yılında 45 olan çekim alanlarının sayısını 62'ye çıkardıklarını, 2022 yılı sonu itibariyle bu sayının 70'e yükseleceğini açıkladı.

V. Ar-Ge Proje Pazarına TÜBİTAK’tan destek

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) Türkiye’nin 81 ilinden bilim ve teknoloji tutkunlarını bir araya getirdiği “Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinin TÜBİTAK tarafından desteklenmesi uygun görüldü.

Müdürlükten Deneyap Teknoloji Atölyeleri açıklaması

Bartın İl Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Bartın dahil 42 ilde kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleriyle ilgili açıklamada bulundu.

BARÜ projesine TÜBİTAK desteği

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) özel gereksinimli bireylerdeki iklim değişliğine yönelik farkındalığın artırılmasının hedeflendiği proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu.

BARÜ V. Ar-Ge Proje Pazarı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) V. Ar-Ge Proje Pazarı Bilgilendirme Toplantısında konuşan Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, “İş birliği içerisinde gösterdiğimiz gayretler sonucunda kazanan Türkiye oluyor” dedi.

Bölgemizde internet kullanan aile sayısı arttı

Türkiye İstatistik Kurumunun2022 Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması sonuçlarına göre; Ülkemizde internete erişim imkanı olan hane oranı yüzde 94,1 oldu. İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflaması (İBBS) 1. Düzeye göre; Batı Karadeniz Bölgesinde (Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çankırı, Sinop, Samsun, Tokat, Çorum, Amasya) internete erişim imkanı olan hane oranı 2021 yılında 84,5 iken 2022 yılında 89,1 olarak gerçekleşti.

Yazılım HAVELSAN tarafından tanıtıldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un da katıldığı toplantıda, HAVELSAN tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen “Açık Kaynak Veri Tabanı Yönetimi Yazılımı” ODAK tanıtıldı.

Siber Vatan Bootcamp’ta sertifikaları Bakan Varank verdi

Kalkınma Ajansları Siber Vatan Bootcamp Hızlandırılmış Eğitim Kampı Etkinliği 18-28 Temmuz’da Antalya’da önemli ziyaretlerle tamamlandı. Kalkınma Ajansları Siber Vatan Bootcamp kapsamında Yavuzlar Web Güvenliği, Zararlı Yazılım Önleme ve Tersine Mühendislik ile Cuberium Block Chain’den oluşan üç farklı takımda toplam 84 öğrenci 10 gün boyunca toplam 80 saat derinlemesine eğitim aldı.

Başkent EDAŞ'tan dev altyapı yatırımı

Başkent EDAŞ, Bartın’a kesintisiz ve sürdürülebilir enerji sağlamayı amaçlayan, 13 milyon lira büyüklüğündeki ‘Bartın Kemerköprü Elektrik Dağıtım Tesisleri Yenileme Projesi’ni başlattı.

Yüzde 100 yerli elektrikli otomobilleriyle 2 ödül aldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencileri tarafından yüzde 100 yerli olarak üretilen Simurg V2 isimli elektrikli otomobil, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarından 2 ödül aldı.

TEKNOFEST’te ikinci oldular

Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencileri cebir öğrenme alanına ilişkin dijital materyal tasarladıkları projeleriyle TEKNOFEST’te ikincilik elde ettiler.

Toplam 98 haber.