Yasemi̇n Dora Kurtkaya Haberleri

Yasemi̇n Dora Kurtkaya Haberleri

Kurtkaya iktidara sordu

Bartın’da ayrı yaşadığı eşi tarafından çocuğunun gözü önünde bıçaklanarak öldürülen Vasfiye Çelikok cinayetiyle ilgili açıklama yapan Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya “Bu ülkede bıçaklanarak, parçalanarak, beton dökülerek, yakılarak öldürülen kadınlar gördük ve her gün ülkenin her yerinde kadınlar ölmeye devam ediyor. İktidarın kadın cinayetlerinin sonlandırılması için kısa, orta ve uzun vadeli bir eylem planı veya yapmayı planladığı bir çalışma var mı?” diye sordu.

Kurtkaya “Kadınlar göz ardı edilemez”

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günüyle ilgili açıklama yapan Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, “Ehliyet ve liyakat ilkelerini göz ardı eden ve kadınlarımızı kimi zaman rencide edebilen kota uygulamaları da, kadınların siyasi ve bürokratik hayat içindeki mağduriyetlerini göz ardı eden yaklaşımları da doğru bulmuyoruz” dedi.

Kurtkaya “Toplumun kanayan bir yarası”

Gelecek Parti Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla açıklama yaptı. Başkan Kurkaya, “Kadına yönelik şiddet her geçen gün toplumun kanayan bir yarası olarak çözüme kavuşmayı beklemektedir” dedi.

Gelecek Partisinden şehit madenci ailelerine ziyaret

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanı Abdullah Başcı, Sosyal Politikalar Başkan yardımcıları Sevda Yılmaz ve Fatih Öznam Bartın’a gelerek şehit madenci aileleriyle ve partililerle bir araya geldi.

Kurtkaya “Halkımızın aklındaki sorular cevap bekliyor”

Amasra grizu faciasıyla ilgili açıklaması yapan Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, “Halkımızın aklındaki sorular cevap bekliyor” diyerek faciayla ilgili soruları sıraladı.

Kurtkaya’dan kadın cinayetlerine tepki

Boşanmak istediği eşi tarafından katledilen Arzu Ar cinayeti sonrası kadına karşı şiddete tepki gösteren Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya “Katledilen kardeşlerimizin ölümlerine sebep olan canilerin hak ettikleri cezayı almaları içim davaların takipçisi olacağız. 2021 yılında cinayete kurban verdiğimiz Bartınlı hemşerimiz Azize Gülmez'e, geçen Cuma günü eşi tarafından hunharca katledilen Arzu Ar kardeşimize ve katledilen tüm kadınlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum” dedi.

Sizlerle geleceğe yürüyeceğiz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün ve beraberindeki heyet Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, Parti Politikaları Kurulu başkan yardımcısı Gülnur Hayran Bartın iline ziyarette bulundular.

Kurtkaya’dan Sağlıkta Ek Ödeme Yönetmeliği açıklaması

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından durulan ve Resmi Gazetede yürürlüğe giren Sağlıkta Ek Ödeme Yönetmeliğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ahmet Davutoğlu’ndan mektup

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya Genel Merkez parti yönetim kurulu toplantısına katıldı. Kurtkaya toplantı sonrası " Genel Başkanımız sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, sivil toplum kuruluşlarına ve kanaat önderlerine bir mektup gönderdi” açıklamasında bulundu.

Gelecek Partisi selzedeleri ziyaret etti

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve partililerle birlikte Bartın’da selden zarar görev esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Demir “Bahçeli erken seçim isteyecek”

Partililerle bir araya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulunmak amacıyla Bartın’a gelen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, partisinin il başkanlığında yaptığı açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısında bulunacağını savundu. Genel Başkan Yardımcısı Demir, “Çok kısa sürede Sayın Bahçeli çıkacak ve ‘Bu ülke yönetilmiyor, ülkeyi erken seçime götürelim’ diyecek. Sayın Cumhurbaşkanı seçim kaybedeceği için ve bunu da net olarak bildiği için 1 yıllık süreci iyi kullanacağını hepimiz biliyoruz. Biz yarın seçim varmış gibi önce kendi partimizi sonra Türkiye’de bildiğimiz ne varsa masaya yatırıyoruz” dedi.

Kurtkaya,engellilerin sorunlarını dile getirdi

Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen farkındalık yürüyüşüne katılan Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya “Devlet bazı engellilerin istihdam edilmesi ve bir kısım altyapı düzenlemeleri gibi hususlarda arızi çözümler yerine çok daha kuşatıcı uygulamaları bir an önce devreye sokmalıdır” dedi.

Gelecek Partisi, iftarda buluştu

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanlığı, Ramazan dolayısıyla iftar düzenledi. İftara katılan Parti Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, son zamanlarda Türkiye’de yaşan ekonomik sıkıntılara değindi. Genel Başkan Yardımcısı Üstün, “Ülkenin hangi iline, ilçesine gidersek gidelim konu ekonomi. Herkesin canı burnuna gelmiş” derken Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya da Bartın’daki sorunlara değindi.

Kurtkaya, Kadınlar Gününü kutladı

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kurtkaya “Köylerimiz her kış kabusu yaşıyor”

Her kış yağmur ve kar dolayısıyla İl Özel İdaresinin sorumluluk alanındaki köylerin Bartın’a ulaşımlarının kesildiğini ifade eden Gelecek Parti Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, “İktidarın, en fazla övündüğü icraatlarının başında gelen “yol yaptık” söyleminden Bartın bir türlü nasibini alamamıştır. Kar ve yağmur yağışlarıyla yolların aşınması normal midir? Gerekli altyapı- üstyapı çalışmalarına ilkbahar aylarında başlanarak önümüzdeki kış bu aksaklıkların yaşanmaması için şimdiden harekete geçilmesi hayati önem arz etmektedir” dedi.

KURTKAYA’DAN TUNÇ’A “YIKIM MASASI” CEVABI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları kapsamında bir araya gelen 6 muhalefet partisi için yaptığı “Yıkım masası” benzetmesine cevap veren Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, “Bizim bir cumhurbaşkanını indirip yeni bir kurtarıcı arama gibi bir derdimiz de yok. Bizim derdimiz ülkemizin önünü açacak ve yıllarca da sürebilecek güçlendirilmiş parlamenter sistem. 5 benzemez dediği toplumun ana damarlarıdır. Ona bakarsanız onların derdi Recep Tayyip Erdoğan kalsın, ülke ne olursa olsun” dedi.

Kurtakaya’dan PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasına tepki

Özel araç hariç, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirilecek şehirlerarası seyahatler için negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasına tepki gösteren Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya “Pandeminin yeniden pik yapmaya başladığı bir dönemde herhangi bir koruyucu önlemi sunmadan neye dayanarak PCR testi tarama zorunluluğunu kaldırmıştır?” diye sordu.

Gelecek Partisi, 2. Kuruluş yılını kutladı

Partisinin 2. Kuruluş yıldönümünde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “İktidar baskıları da, medya ambargoları da, ismimizin yer almadığı anket formlarıyla kamuoyu yönlendirmesi yapan anket manipülatörleri de bizi engelleyemez. Bir gün onlar da Gelecek gerçeğini görmek zorunda kalacaklar” dedi. Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve il teşkilatı da İstanbul’da gerçekleşen kutlamalara katıldı.

Kurtkaya: “Sağlık çalışanlarımızın yanındayız”

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere ise 5 bin TL ek gösterge zammı öngören kanun teklifiyle ilgili açıklamada bulundu.

Gelecek Partisinde olası erken seçim toplantısı

Gelecek Partisi Bartın İl Teşkilatı, parti genel merkezinde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelerek toplantı yaptı. Toplantıda Bartın’daki çalışmalar ve Bartın’ın genel durumu görüşüldü.

Kurtkaya, Atatürk’ü andı

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya 10 Kasım Atatürk'ü anma dolayısıyla açıklamada bulundu.

Kurtkaya, Cumhuriyet Bayramını kutladı

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

8 PARTİDEN BARTIN’DA CUMURİYET BAYRAMI İTTİFAKI

8 siyasi partinin Bartın İl Başkanları, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri için genel seçimler öncesinde deyim yerindeyse ittifak oluşturdu. Bu ittifaka “Siyasi Partiler Komisyon Kurulu” adını veren il başkanları, resmi kutlamalar haricinde 28 Ekim Perşembe Günü Cumhuriyet Bayramını kutlama ve Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunarak akşamda Fener Alayı düzenleme kararı aldı. Etkinliğe Bartın’daki tüm sivil toplum örgütlerini ve halkı davet eden il başkanları bu konuda resmi bildirimde bulunduklarını ancak şuana kadar kendilerine olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmediğini söyledi. Olumsuz cevap gelirse de Anayasan gelen haklar doğrultusunda etkinliği gerçekleştireceklerini vurgulayan İl Başkanları, Cumhuriyet Bayramı için ortaya koydukları bu iradeyi, bundan sonra Bartın’ın sorunları için de ortaya koyacaklarını açıkladı.

KURTKAYA’DAN HÜKÜMETE ENFLASYON ELEŞTİRİSİ

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı Eylül ayı enflasyon rakamları üzerinden Türkiye’de yaşanan ekonomik krize dikkat çeken Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Türkiye yüzde 19,58 enflasyonu ile dünyada 193 ülke arasında en yüksek enflasyonu olan 12. Ülke sıralamasına yükseldi. Ülkemiz ayrıca dünyada nüfusu 50 Milyonun üstünde olan ülkeler arasında enflasyonu en yüksek 3. Ülke konumunda. İnsan onuruna yapılan en geniş kapsamlı ekonomik saldırı, enflasyon ile vatandaşı ezmektir. Enflasyon vatandaşın cebinden çalınan paradır, organize hırsızlıktır” dedi.

Kurtkaya’dan Esenyurt mevkiindeki kazalarla ilgili açıklama

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya son zamanlarda Esenyurt mevkii Bartın Ankara Karayollarında yaşanan kazalar hakkında açıklamalarda bulundu. Kurtkaya, “Nedense birilerinin daha çok para kazanacağım hevesiyle yaptığı her işte kaybeden vatandaş oluyor. Bu olayda da kaybeden yine biz olduk” dedi.

Gelecek Partisinden Hergün’e 13. Yıl ziyareti

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve partililer, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Karaman’ı ziyaret ederek Hergün’ün kuruluşunun 13. Yılını kutladı.

Kurtkaya “PCR yerine hızlı test kiti uygulanmalı”

İçişleri Bakanlığı tarafından illere gönderilen PCR testi zorunluluğu genelgesiyle ilgili açıklamada bulunan Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, PCR testinin yerine evde hızlı test kiti uygulamasının yapılması ve hızlı test kitlerinin ücretsiz dağıtılması gerektiğini söyledi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Bartın'da

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Genel Merkez Sivil Toplum Halkla İlşkiler Başkanı Selçuk Özdağ, Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve teşkilat mensupları Bartın'ın cadde ve sokaklarında esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek ekonominin gidişatına ilişkin görüş alışverişinde bulundular. Gelecek Partisi’nin ekonomi politikalarına dair vatandaşları bilgilendirdiler. Pandemi döneminde gerekli desteği görmediklerini söyleyen esnaf, sıkıntılı günlerden geçtiklerini belirtti.

EYT sorununun çözümünde gelecek modeli

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya EYT sorununun çözümünde gelecek modeliyle ilgili yazılı açıklamalarda bulundu. Kurtkaya, “yıllarca emek harcamış, belli hakları elde etmiş ancak yasal çerçevenin değişmesi sebebiyle iş yaşamına başladığında vaat edilenden çok farklı şartlarla karşılaşmak zorunda kalmış Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorunu yıllardan beri göz ardı edilmektedir” dedi

ÖZDAĞ’DAN “ERKEN SEÇİM” ÇAĞRISI

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bartın’a gelen, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Türkiye’nin en büyük probleminin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğunu vurgulayarak acilen tam demokrasiyle güçlendirilmiş güçlü bir parlamenter sisteme ihtiyaç olduğunu söyledi. Bartın’dan erken seçim çağrısı yapan Genel Başkan Yardımcısı Özdağ “Artık Cumhur İttifakının, koalisyon iktidarının millet dayanağı kalmamıştır. Devlet gücüyle ayakta durmaktadırlar. 1,5 yıllık bir parti olarak, Gelecek Partisi olarak sandık istiyoruz. Erken seçim istiyoruz. Artık yönetilemiyoruz. Şimdi erken seçimi Kılıçdaroğlu da istiyor, Meral Hanım da istiyor. Türkiye’de çare sandıktır ve sandık gelmeli” dedi.