Toki Haberleri

Toki Haberleri

Bartın’da 14 okul seçildi

Bartın’da 14 okul, 2021 yılı Mesleki Eğitim Akreditasyonuna seçildi. Akreditasyona seçilen okullar; Bartın İMKB Ortaokulu, Bartın TOKİ İlkokulu, İl Özel İdaresi Mustafa Aydede Okulu, Gürgenpınarı Ortaokulu, Bartın Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu, Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bartın Kemal-Sabriye Ocakçı Primary School, Bartın Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi, İstiklal İlkokulu, Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi, Bartın Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi, Ertuğrul Gazi Ortaokulu, Merkez İmam Hatip Lisesi ve Kozcağız İmam Hatip Ortaokulu oldu.

BARTIN’DA TOKİ KURALARI ÇEKİLDİ

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi olan “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi” kapsamında TOKİ tarafından Bartın’da inşa edilecek 850 konut için kura çekişilişi gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kura çekilişinde ismi çıkanlar, ev sahibi olacak olmanın mutluluğunu yaşadı. Bartın’da 400, Amasra İlçesinde 100 ve Kozcağız Beldesinde 350 olmak üzere toplam 850 konut inşa edileceği proje içinse toplam 16 bin 689 başvuru geçerli sayıldı.

Abdipaşa TOKİ konutları ihaleye çıkıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TOKİ tarafından Abdipaşa Beldesine yapılacak 176 konut ve 6 dükkanın ihalesinin 11 Kasım’da yapılacağını açıkladı.

Millet Bahçesi ihalesi 31 Ekim’de!

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Gölbucağı Mahallesine yapılması planlanan Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi yapım ihalesi 31 Ekim’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca gerçekleştirileceğini açıkladı.

TOKİ'de yüzde 25 peşin ödeme indirimi!

ABD ziyareti sonunda New York'taki Türkevi'nde TOKİ’yle ilgili yeni bir müjde veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,TOKİ’nin indirim kampanyasını açıkladı. Kampanyanın 19 Ekim’e kadar süreceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan “TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz. Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabilecek” dedi. Erdoğan ayrıca Sosyal konut projesinde Bartın dahil 81 ilde konutları tamamlayarak vatandaşlara teslim edeceklerini kaydetti.

TUNÇ, TOKİ GERÇEKLERİNİ AÇIKLADI

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 250 Bin Sosyal Konut Projesi ve TOKİ’yle ilgili kamuoyunda bilinen yanlışlara ve yöneltilen eleştirilerle 10 yanlış, 10 doğru cevap başlığı altında toplayarak sosyal konut gerçeklerini açıkladı.

Kalaycı “Bartın işsizlik değil, işçi yokluğu çekiyor”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Bartın ziyareti, TOKİ Sosyal Konut Projesi, Bartın Devlet Hastanesi inşaatı, milletvekili adaylığı gibi konularda değerlendirme ve açıklamalarda da bulunan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, işsizlik konusuyla ilgili de “ Tabi ki aynı şekilde maden bölgesinde bir yatırımımız var, Bartın’ın değil belki de bölgenin en büyük yatırımlarından bir tanesi. Orası da 10 ay gibi bir süre sonra faaliyete girdiğinde bin 500-2 bin kişinin de oraya alınacağını biliyoruz. Zaten iki firmamız bin 500 kişiyi yeni aldı. Ayrıca Bartın şu anda işsizlik değil işçi yokluğu çekiyor. 8 bin kişi Filyos’ta çalışıyor. 24 saat esasına dayalı şu anda gerçekten inşaat sektöründe işçi bulmada güçlük çekiyoruz” dedi.

TOKİ’den konut dolandırıcılığı uyarısı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) “konut dolandırıcılığı” ile ilgili vatandaşları uyardı. Vatandaşlardan TOKİ internet sayfası çağrı merkezi ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemelerini isteyen TOKİ, “Başvurunuzun ardından kurada öncelik sağlanacağı ve bunun için para talep edildiği yönünde dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikayetleri gelmektedir. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, idaremizin internet sayfası çağrı merkezi ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri gerekmektedir” dedi.

TUNÇ VE KURUM ARASINDA TOKİ GÖRÜŞMESİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 250 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Bartın’a TOKİ tarafından yapılacak konut sayısının 550’den 850’ye yükseldiğini açıkladı. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la görüştüğünü ifade eden Grup Başkanvekili Tunç, listenin Bartın Merkeze 400, Kozcağız Beldesine 350 ve Amasra İlçesine 100 konut olarak güncellendiğini kaydetti.

Tepe “TOKİ taksitleri konut teslimine bırakılmalı”

250 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Bartın’a da yapılacak TOKİ konutlarıyla ilgili açıklamada bulunan Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe, “TOKİ konut taksit ödemeleri sözleşme akabine değil, konut teslim akabine bırakılmalı ya da bu konuda ikinci bir seçenek sunulmalı” dedi.

Yıldırım “TOKİ Sosyal Konut başvuruları başladı”

Bartın’da emlak sektörünün öncüsü Yıldırım Emlak Gayrimenkul Sahibi Emlak Uzmanı Murat Yıldırım, sosyal konut başvurularının nasıl yapacağı konusunda açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Yıldırım, “Sosyal Konut başvuruları E-devlet üzerindeki Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Konut Başvurusu linki üzerinden 14 Eylül (dün) itibariyle alınmaya başladı. Başvurular 31 Ekim 2022 Pazartesi gün sonuna kadar devam edecek” dedi.

TOKİ başvurulu koşullarını açıkladı!

TOKİ 250 Bin Sosyal Konut Projesi, Sanayi Sitesi ve Konut Arsası başvuru koşullarını açıkladı. İşte o şartlar!

Arslan, Kozcağız’daki yatırımları inceledi

Kozcağız Beldesini ziyaret eden Bartın Valisi Nurtaç Arslan, beldede faaliyette bulunan Bartın Kadın Mesleki Eğitim ve Beceri Merkezi başta olmak üzere TOKİ Şarköy Gürgenlik mevkiinde yapımına başlanan Tarımköy konutları şantiyesi ile yıkılarak yeniden inşaatına başlanan Kozcağız Köprüsünde incelemelerde bulundu.

Tunç: “Amasralıları ev sahibi yapmak için çalışıyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 150 Bin Sosyal Konut Projesinden Amasra İlçesini de yararlandırmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Grup Başkanvekili Tunç, bu kapsamda Amasra’da belirlenip TOKİ’ye önerilen arsaları yerinde inceledi.

Tunç “Belirlenen arsaları TOKİ’ye önerdik”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 150 Bin sosyal konut müjdesinden Bartın’ın fazlasıyla yararlanması için gerekli çalışmaları başlattıklarını ve konut inşa edilebilecek arsaları TOKİ Başkanlığına önerdiklerini açıkladı.

Şarköy konutları başladı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TOKİ tarafından Bartın Merkez Şarköy Gürgenlik mevkiinde inşa edilen Tarımköy konutları şantiyesini AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ve teşkilat mensuplarıyla birlikte ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Şarköy tarım köy konutları ihalesi yapıldı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Beldesindeki Şarköy Mahallesi için yapılacak olan 102 tarım köy konutu ihalesinin Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca gerçekleştirildiğini açıkladı.

ABDİPAŞA TOKİ KONUTLARININ STARTI VERİLDİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı TOKİ Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 6 Temmuz’da yapılacağını açıkladı.

Millet Bahçesi inşaatı başlıyor!

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada; “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bartın Merkez ilçesinde 92 bin metrekarelik alanda kurulacak Gölbucağı Mahallesi Millet Bahçesi’nin ihalesi 24 Eylül 2021, Cuma günü yapılmıştı. 17 Aralık 2021 tarihinde yüklenici firmaya yer teslim yapılarak İnşaat yapım süresi başlayan Millet Bahçesi 21 Aralık 2022 tarihinde tamamlanacak” dedi.

Millet bahçesi ihale ilanına çıkıldı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Gölbucağı Mahallesi Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işinin ihale ilanının yayımlandığını ve ihalenin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 24 Eylül 2021 tarihinde yapılacağını açıkladı.

Millet Bahçesi’nin ihalesi 24 Eylül’de gerçekleştiriliyor

Bartın Merkez Gölbucağı Mahallesi Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi 24 Eylül’de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihaleye çıkıyor. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Gölbucağı Mahallesi Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işinin ihale ilanının yayımlandığını açıkladı.

TOKİ konutlarının çevre düzenlemesi başladı

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TOKİ’nin Sosyal Konut Projesi kapsamında Bartın Merkezde inşa edilecek olan 158 konut ile 1 Adet Cami İnşaatı ve Altyapı ve Çevre Düzenlemesi yapımına başlandığını açıkladı.

Millet Bahçesi için düğmeye basıldı

Bartın Valisi Sinan Güner ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AK Parti Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, TOKİ Başkanı Ömer Bulut'u ziyaret ederek, Bartın’da yapılacak olan Millet Bahçesi ve TOKİ yatırımlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TOKİ konutları hızla yükseliyor

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, okul, cami ve ticaret merkezi de dahil Dallıca’da yapılan TOKİ konutlarının hızla yükseldiğini söyledi.

Bartın TOKİ konutları ihalesi yapılıyor

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Sosyal Konut Projesi kapsamında Bartın’a yapılan 15 konut, 1 adet cami inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi yapı işinin 6 Ocak 2021 tarihinde ihalesinin gerçekleştirileceğini açıkladı. Tunç ayrıca Amasra Hükümet Konağı inşaatının da başladığını kaydetti.

Tunç “Dallıca TOKİ konutları yükseliyor”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Bartın Merkez Dallıca Köyü 424 Adet Konut, 1 Adet Cami, 1 Adet Ticaret Merkezi ve 1 Adet 16 Derslikli İlkokul İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor” dedi.

Güner’den TOKİ konutları inşaatında inceleme

Bartın Dallıca'ya yapılacak olan TOKİ konutları inşaatı devam ediyor. Bartın Valisi Sinan Güner, 424 adet konuttan oluşan TOKİ inşaatında incelemelerde bulundu. İnşaatı yapan firmada çalışmalar hakkında bilgi alan Güner, firmayı pandemiye karşı alınması gereken tedbirler konusunda da uyardı.

TOKİ konutları sahiplerini buldu

100 bin yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Bartın Merkezde 3+1 ve 2+1 şeklinde yapılacak olan 150 konutun hak sahipleri kura sonucunda belirlendi.

TOKİ konutları kurası 21 Temmuz’da

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TOKİ’nin 100 bin yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Bartın Merkez 150, Ulus ilçesi Abdipaşa Beldesine 150 toplamda 300 yeni Sosyal Konutun kura çekiminin 21 Temmuz’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

TOKİ Konutları inşaatı devam ediyor

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Dallıca Köyü 424 Adet Konut inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek, şantiye kurulum çalışmalarının ardından 400 KVA trafo ve elektrik iletim hattı çalışmalarının gerçekleştirildiğini açıkladı.