Rektör Haberleri

Rektör Haberleri

Uzun Öğretmenler Gününü kutladı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında “Öğretmenler bir kişiyi, toplumu ve insanlığı değiştirme gücüne sahip bilge kişilerdir” dedi.

Dünya Şampiyonundan Uzun’a ziyaret

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi milli sporcu Burhan Akbudak, Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

“Türkiye’nin geleceğine yönelik önemli bir adım daha atıldı”

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “YÖK ve TPAO iş birliğinde Türkiye’nin enerji bağımsızlığı mücadelesinde önemli bir adım daha atıldı” dedi.

Uzun “Kazanan Türkiye olmuştur”

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Örnek bir kamu-sanayi-üniversite iş birliğinin sergilendiği etkinliğimize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Şunu açıkça ifade etmeliyim ki kazanan Türkiye olmuştur” dedi.

Muhtemel iş birliği alanları konuşuldu

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak ve beraberindekiler Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

BARÜ öğrencisi Hasret Bozkurt, Avrupa’dan ikincilikle dönüyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi, milli sporcu Hasret Bozkurt, Bosna Hersek’te düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonasında gümüş madalya kazandı. Avrupa ikincisi olan milli sporcuyu tebrik eden BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Türk sporunun marka değerine katkılar sunan ve gelecek için umut vadeden sporcularımız, azim, istek ve çok çalışarak geleceğimize değer katıyor.”dedi.

Bartınspor’da jet bomba anlaşma! 

Son dakika gelişmesiyle Teknik Direktör Özcan Karakiraz’la yolları ayıran Bartınspor, jet hızıyla yeni bir anlaşmaya imza attı. Yönetim, Karakiraz’ın görev süresinin bitmesinin üzerinden 24 saat geçmeden 2. Lig takımlarından Ankarademirspor’un  Antrenörü  Adam Levent Güzdüz’le anlaşmaya vardı. Bugüne kadar profesyonel lig takımlarını da çalışan Gündüz’ aynı zamanda eski bir Bartınspor oyuncusu.

Bina yapılacak

ANKARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI Doğum ve jinekoloji binası yaptıracak.

Vali Arslan, Rektör Uzun’u ziyaret etti

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

Kemal Camcı vefat etti

Bartın’da uzun yıllar esnaflık yapan, Zonguldakspor, Bartıngençlikspor ve Bartınspor’da yöneticilik ve teknik direktörlük yapan Bartınspor As Başkanı Kemal Camcı 78 yaşında hayatını kaybetti.

Uzun “Karadeniz’deki keşif ülkemizin gücüne güç katacaktır”

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Uluslararası Karadeniz Zirvesi”nde yaptığı konuşmada Karadeniz’deki keşifler ile Filyos Vadisi Projesi kapsamındaki çalışmaların önemine değindi.

Uzun, GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayına katıldı

Greenmetric Türkiye Ulusal Çalıştayına katılan Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Sürdürülebilir gelecek için doğayı korumak ortak sorumluluğumuzdur” dedi.

“Yeni akademik yıla ilk günkü heyecanla başlıyoruz”

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 2022-2023 Akademik Yılı’nın başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında “Yeni akademik yıla ilk günkü heyecanla başlıyoruz” dedi.

BARÜ’nün bilimsel başarıları URAP verilerine yansıdı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) URAP’ın açıkladığı 2022-2023 Türkiye Sıralamasında bir önceki yıla göre 6 sıra birden yükselirken, makale puan sıralamasında ise son 6 yılda 38 basamak yukarı çıkmayı başardı.

Uzun’dan ‘Gaziler Günü’ mesajı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Atatürk’e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi verilmesinin yıl dönümü ve Gaziler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BARÜ V. Ar-Ge Proje Pazarı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) V. Ar-Ge Proje Pazarı Bilgilendirme Toplantısında konuşan Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, “İş birliği içerisinde gösterdiğimiz gayretler sonucunda kazanan Türkiye oluyor” dedi.

Uzun, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çaycumaspor bombayı patlattı

Seka Sosyal Tesislerinde bir araya gelen Çaycumaspor Kulübü yönetim kurulu, ilk olarak 2022-2023 futbol sezonu öncesinde takımla çalışacak olan Teknik Direktör Cüneyt Karakuş ile imzayı atarak sezona girişini başlattı.

Bartın’da sel ve su kıtlığı riskleri azaltılacak

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Afire Sever’i ziyaretinde, Bartın’da sel ve su kıtlığı risklerinin azaltılmasına yönelik proje üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Yazılım HAVELSAN tarafından tanıtıldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un da katıldığı toplantıda, HAVELSAN tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen “Açık Kaynak Veri Tabanı Yönetimi Yazılımı” ODAK tanıtıldı.

Uzun’dan “Gazeteciler ve Basın Bayramı” mesajı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Eğitim Atlası”nda uluslar arası başarılar anlatıldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Akit TV “Eğitim Atlası” programına konuk olarak Bartın ve üniversite hakkındaki soruları cevapladı.

Rektör Uzun’un Kurban Bayramı mesajı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bartınspor, gümbür gümbür geliyor

Önümüzdeki sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Bartınspor, transfer sezonunu açtı. Cengiz Arguç, Sinan Bozkır, Abdullah Keleş, Tolga Amasyalı, Tolga Akdeniz, Şükrü Topal, Cihan İlkme, Tahir Türker, Oğuzhan Kolak, Batuhan Özduran olmak üzere10 futbolcuyla anlaşmaya varan kırmızı-siyahlı kulüpte imzalar atıldı. Bartınspor’u önümüzdeki sezon yeni Teknik Direktör Özcan Karakiraz çalıştıracak.

15 Temmuz Gazisinden Uzun’a ziyaret

Hain darbe girişimini engellemek için 15 Temmuz Köprüsünde yaralanarak, geçirdiği 47 ameliyat sonrası sağ bacağını kaybeden Gazi Sabri Gündüz, Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Şensoy’dan Uzun’a ziyaret

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

Vali Arslan, Rektör Uzun’u ziyaret etti

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret ederek “bölgesel kalkınma” odağında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Rektör Uzun, “Genç Vizyon”a konuk oldu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Türkiye’nin en çok izlenen eğitim programı olan Ülke TV “Genç Vizyon” programının canlı yayın konuğu oldu.

İki üniversite arasında yapılabilecek ortak çalışmalar konuşuldu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper’i ziyaret etti.

Araç ve gereçleri alınacak

Ostim Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Eğitim malzemeleri araç ve gereçleri satın alacak.