Rektör Haberleri

Rektör Haberleri

Bölgesel kalkınma için iş birliği alanları görüşüldü

Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

“Cumhuriyet Meydanı’na kitap kumbarası konulacak

Ceza infaz kurumundaki tutuklu ve hükümlülere okuma alışkanlığı kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında devam eden “Ceza İnfaz Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası” kapsamında Adalet Sarayı’nda ve Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak kitap kumbaralarına 15 Şubat’a kadar kitap bağışları kabul edilecek. Kampanyada ilk kitap bağışı ise Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak ile Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’dan.

Uzun’un Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yeni Bartınspor alt liglere hazırlanıyor

Bartın’ın teknik direktörlerinden Deniz Kıral tarafından 2006 yılında açılan alt yapı Futbol okulu çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yeni Bartınspor geçen sezon alt liglerde düzenlenen U-11 Miniminikler Futbol Ligi ve U12 Minikler Futbol Liginde şampiyon oldu.

Martı, lideri evinde devirdi

Futbolcuları sakat, as oyuncuları cezalı ve teknik direktörü istifa eden Bartınspor, Karabük’te tarih yazdı. Evinde 10 bin taraftarı önüne azametle çıkan Karabük İdmanyurduspor karşında temkinli, akıllı, paniğe yer vermeyen soğukkanlı ve inançlı futboluyla dikkat çeken kırmızı-siyahlılar, 70’te Oğuzhan Kolak’ın attığı golle lideri devirdi. Sargılarla kanının son damlasına kadar mücadele eden takım arkadaşlarına geçit vermeyerek destek olan İhsan’sa kalesinde devleşti. Karabük lehine verilen haksız penaltıyı kurtaran İhsan, hem maçın kaderini belirledi hem de Karabük’ü Ziraat Türkiye Kupasından sonra ikinci kez hezimete uğrattı. İl protokolünün bile kendisini terk ettiği Bartınspor 1 attı, 3 aldı. Lideri yerinden etti. “Bu yarışta ben de varım” dedi.

Toplu SMS alınacak

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Toplu SMS alım ihalesi yapacak.

İş birliği alanlarında görüş alışverişi

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu ile Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik’i ziyaret etti.

İhtisaslaşan üniversiteler Kastamonu’da buluştu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Uzun Öğretmenler Gününü kutladı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında “Öğretmenler bir kişiyi, toplumu ve insanlığı değiştirme gücüne sahip bilge kişilerdir” dedi.

Dünya Şampiyonundan Uzun’a ziyaret

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi milli sporcu Burhan Akbudak, Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

“Türkiye’nin geleceğine yönelik önemli bir adım daha atıldı”

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “YÖK ve TPAO iş birliğinde Türkiye’nin enerji bağımsızlığı mücadelesinde önemli bir adım daha atıldı” dedi.

Uzun “Kazanan Türkiye olmuştur”

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Örnek bir kamu-sanayi-üniversite iş birliğinin sergilendiği etkinliğimize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Şunu açıkça ifade etmeliyim ki kazanan Türkiye olmuştur” dedi.

Muhtemel iş birliği alanları konuşuldu

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak ve beraberindekiler Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

BARÜ öğrencisi Hasret Bozkurt, Avrupa’dan ikincilikle dönüyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi, milli sporcu Hasret Bozkurt, Bosna Hersek’te düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonasında gümüş madalya kazandı. Avrupa ikincisi olan milli sporcuyu tebrik eden BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Türk sporunun marka değerine katkılar sunan ve gelecek için umut vadeden sporcularımız, azim, istek ve çok çalışarak geleceğimize değer katıyor.”dedi.

Bartınspor’da jet bomba anlaşma! 

Son dakika gelişmesiyle Teknik Direktör Özcan Karakiraz’la yolları ayıran Bartınspor, jet hızıyla yeni bir anlaşmaya imza attı. Yönetim, Karakiraz’ın görev süresinin bitmesinin üzerinden 24 saat geçmeden 2. Lig takımlarından Ankarademirspor’un  Antrenörü  Adam Levent Güzdüz’le anlaşmaya vardı. Bugüne kadar profesyonel lig takımlarını da çalışan Gündüz’ aynı zamanda eski bir Bartınspor oyuncusu.

Bina yapılacak

ANKARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI Doğum ve jinekoloji binası yaptıracak.

Vali Arslan, Rektör Uzun’u ziyaret etti

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

Kemal Camcı vefat etti

Bartın’da uzun yıllar esnaflık yapan, Zonguldakspor, Bartıngençlikspor ve Bartınspor’da yöneticilik ve teknik direktörlük yapan Bartınspor As Başkanı Kemal Camcı 78 yaşında hayatını kaybetti.

Uzun “Karadeniz’deki keşif ülkemizin gücüne güç katacaktır”

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Uluslararası Karadeniz Zirvesi”nde yaptığı konuşmada Karadeniz’deki keşifler ile Filyos Vadisi Projesi kapsamındaki çalışmaların önemine değindi.

Uzun, GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayına katıldı

Greenmetric Türkiye Ulusal Çalıştayına katılan Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Sürdürülebilir gelecek için doğayı korumak ortak sorumluluğumuzdur” dedi.

“Yeni akademik yıla ilk günkü heyecanla başlıyoruz”

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 2022-2023 Akademik Yılı’nın başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında “Yeni akademik yıla ilk günkü heyecanla başlıyoruz” dedi.

BARÜ’nün bilimsel başarıları URAP verilerine yansıdı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) URAP’ın açıkladığı 2022-2023 Türkiye Sıralamasında bir önceki yıla göre 6 sıra birden yükselirken, makale puan sıralamasında ise son 6 yılda 38 basamak yukarı çıkmayı başardı.

Uzun’dan ‘Gaziler Günü’ mesajı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Atatürk’e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi verilmesinin yıl dönümü ve Gaziler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BARÜ V. Ar-Ge Proje Pazarı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) V. Ar-Ge Proje Pazarı Bilgilendirme Toplantısında konuşan Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, “İş birliği içerisinde gösterdiğimiz gayretler sonucunda kazanan Türkiye oluyor” dedi.

Uzun, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çaycumaspor bombayı patlattı

Seka Sosyal Tesislerinde bir araya gelen Çaycumaspor Kulübü yönetim kurulu, ilk olarak 2022-2023 futbol sezonu öncesinde takımla çalışacak olan Teknik Direktör Cüneyt Karakuş ile imzayı atarak sezona girişini başlattı.

Bartın’da sel ve su kıtlığı riskleri azaltılacak

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Afire Sever’i ziyaretinde, Bartın’da sel ve su kıtlığı risklerinin azaltılmasına yönelik proje üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Yazılım HAVELSAN tarafından tanıtıldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un da katıldığı toplantıda, HAVELSAN tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen “Açık Kaynak Veri Tabanı Yönetimi Yazılımı” ODAK tanıtıldı.

Uzun’dan “Gazeteciler ve Basın Bayramı” mesajı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Eğitim Atlası”nda uluslar arası başarılar anlatıldı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Akit TV “Eğitim Atlası” programına konuk olarak Bartın ve üniversite hakkındaki soruları cevapladı.