Promosyon Haberleri

Promosyon Haberleri

TTK banka promosyonları güncellenmesi çalışmaları devam ediyor

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Vakıfbank Batı Karadeniz Bölge Müdürü Mustafa Kaya’yı 29 Eylül 2022 tarihinde ziyaret ederek Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) talebi ve girişimleriyle Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) çalışanlarını ilgilendiren banka promosyonlarının güncellenmesi ile ilgili başlatılan çalışmaları görüştü.

Dönmez’den madenci için promosyon talimatı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın banka promosyonlarının güncellenmesi ile ilgili talepleri kendisine ilettiklerini belirterek banka promosyonunun güncellenmesi talimatını verdi. Bakan Dönmez; “İşçinin lehine ne kadar kopartabiliyorsak çalışacağız. İşçimizin, çalışanımızın lehine ne kadar kopartabilirsek o kadar karlıyız” dedi. Fatih Dönmez ayrıca TTK’ya işçi alımı için de çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Madenci promosyonun yenilenmesini istiyor

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir’i ziyaret eden Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü’nde çalışan işçiler, promosyon konusunda TTK Genel Müdürlüğü tarafından gereken adımların atılmasını istediler.

GMİS Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplandı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu tarihinde Sendika Genel Merkezi’nde toplandı. Toplantıda Sendika Genel Kurul süreci, toplu iş sözleşmeleri, banka promosyonlarının yenilenmesi, TTK ve MTA’ya işçi alımı çalışmaları ile işyeri sorunları görüşüldü.

GMİS “Banka promosyonları güncellenmeli”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Zonguldak ve Bartın’da TTK ve MTA’da çalışan işçilerin ücretlerinin işlem gördüğü anlaşmalı bankaların peşin olarak ödedikleri promosyon bedellerinin günümüz ekonomik şartlarına uygun olarak güncellenmesi için girişimlerde bulunduklarını açıkladı.

Eğitim Sen’den promosyonlarda güncelleme talebi

Ülkemizde son dönemde yaşanan enflasyon artışına dikkat çeken Eğitim Sen Bartın İl Temsilcisi Sedat Bora, eğitimcilerin maaş, ek ders ve diğer ödemelerdeki artışlar dikkate alınarak bankalar ile yapılan promosyon sözleşmelerinin yeniden değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Bora, “Banka promosyonları mevcut ekonomik koşullara göre güncellenmelidir” dedi.

Gölbucaklı “Emeklilerimize bu Allah’tan reva mı

Özel bir banka tarafından maaşını taşıyan emekliye 5 bin TL ile 7 bin 500 TL arasında verilecek banka promosyonlarıyla ilgili açıklamada bulunan Memleket Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, emeklilerin o banka şubesi önünde kuyruğa girdiğini ifade ederek “Emekliyi kim bu hale düşürdü? Bir banka promosyonu için 75-80 yaşında banka şubesi önünde 7-8 saat beklemek zorunda kim bıraktı? Kamu bankaları niçin promosyonu 750 lirada tutup müşterilerinin gitmesine göz yumuyorlar?” diye sordu.

Bilgin “Arkadaşlarımız sizin promosyonunuza tenezzül etmeyecek”

15 Mayıs yetki dönemi öncesinde açıklama yapan Türk Büro-Sen Şube Başkan Yardımcısı Serkan Bilgin “Mesai arkadaşlarımızı hediyeyle promosyonla satın alabileceğinizi düşünmeniz bile insanlara ne kadar tepeden baktığınız ve onları aslında yalnızca çıkarlarınız için kullanmaya çalıştığınızın göstergesidir ve buna izin vermeyeceğiz! Mesai arkadaşlarımız sizin promosyonunuza tenezzül etmeyecek kadar onurlu ve gururlu insanlardır” dedi.

Sendikalardan TTK promosyonlarıyla ilgili açıklama

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS), EnerjiBir-Sen, Türk Enerji-Sen ve Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) TTK banka promosyonlarıyla ilgili ortak yazılı basın açıklaması yaptı. Promosyon ihalesinde en yüksek teklifi 5 yıllığına 4 bin 50 TL olarak Vakıfbank’ın verdiğini ifade eden sendikalar, bu teklifi kesinlikle kabul etmediklerini söyledi. TTK’da 5 yıllık ortalama 7 milyar TL’lik işlem yapıldığını belirten sendikalar, teklifinde ısrarlı olması halinde ise maaş kartları hariç, tüm kredi kartlarımızı iptal edeceklerini ve bireysel işlemlerini kapatacaklarını kaydetti.

PROMOSYON ANLAŞMASINDA AKBANK’LA MUTABAKAT SAĞLANDI

Tüm personele bin 625 TL promosyon

Emekli promosyon müjdesiyle sevindi

SGK ile Ziraat Bankası arasında ilk imzalar atıldı

Emeklilere maaş promosyonu ödenmesi kabul edildi

En düşük 300 TL promosyon ödemesi yapılacak