Özel Idare Haberleri

Özel Idare Haberleri

Patlayıcı madde ve kapsül alınacak

SİNOP İL ÖZEL İDARESİ Patlayıcı madde ve kapsül alacak.

Proje hizmeti alınacak

BURDUR İL ÖZEL İDARESİ Etüd proje hizmeti alacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yapılandırma müjdesi!

Kabine Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’daki binlerce kamu borçlusu vatandaşları da rahatlatacak yapılandırma müjdesini verdi. Borçlara belirli bir oranla güncelleme ve taksitle ödeme imkânı getirdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, belediyeler, il özel idareleri, yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları gibi kurumlarımızın kamu alacaklarını yeniden yapılandıran bir kanun teklifi hazırlıyoruz. Bu teklifle vatandaşlarımızın ve şirketlerimizin vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarımıza olan borçlarının cezalarını kaldırıyoruz” dedi. Teklifle matrah artırımını ve işletme kayıtlarının düzeltilmesi de sağlanacak.

Akçamescit Hayvan Pazarı inşaatı başladı

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında Kamu Ekonomik Altyapı Yatırımı olarak planlanan Akçamescit Hayvan Pazarının ihalesi İl Özel İdaresince gerçekleştirilerek ihaleyi alan firmayla yer teslimi yapıldı. Hayvan pazarı 500 büyükbaş, 300 küçükbaş kapasiteli olacak.

Sahil projeleri tamamlandı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın da destekleriyle İl Özel İdaresince yapılan Güzelcehisar Turizm Köyü Altyapısını Güçlendiriyor Projesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İller Bankasının destekleriyle yapılan Mugada Sahili 1. Etap Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu Projesinin tamamlandığını açıkladı.

Trafik levhası alınacak

KİLİS İL ÖZEL İDARESİ Trafik levhası satın alacak.

Bartın’da 14 okul seçildi

Bartın’da 14 okul, 2021 yılı Mesleki Eğitim Akreditasyonuna seçildi. Akreditasyona seçilen okullar; Bartın İMKB Ortaokulu, Bartın TOKİ İlkokulu, İl Özel İdaresi Mustafa Aydede Okulu, Gürgenpınarı Ortaokulu, Bartın Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu, Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bartın Kemal-Sabriye Ocakçı Primary School, Bartın Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi, İstiklal İlkokulu, Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi, Bartın Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi, Ertuğrul Gazi Ortaokulu, Merkez İmam Hatip Lisesi ve Kozcağız İmam Hatip Ortaokulu oldu.

Tarımsal sulama tesisi yapılacak

BİNGÖL ÖZEL İDARESİ Tarımsal sulama tesisi yaptıracak.

Sulama tesisi yapılacak

BİNGÖL ÖZEL İDARESİ Sulama tesisi işi yaptıracak.

Bina yapılacak

RİZE İL ÖZEL İDARESİ Bina inşaatı yaptıracak.

Bütçede yol ve ulaşım ile eğitime önemli pay!

Kasım gündemi kapsamında İl Özel idaresinin 2023 Performans Planı ile Çalışma ve Yatırım Programı dahil 195 milyon TL olarak belirlenen bütçesini de görüşen İl Genel Meclisi, oy çokluğu ile 2023 bütçesini kabul etti. Yüzde 46’sı personel giderlerine, yüzde 17’si mal ve hizmet alımlarına, yüzde 37’si ise yatırım ve sermaye giderlerine ayrılan bütçeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, bu kapsamda önümüzdeki yıl için Yol ve Ulaşım Hizmetler Müdürlüğüne 30 milyon 676 bin TL, Özel İdare kaynaklarıyla yapılacak 7 okul içinde toplam 13 milyon 192 bin 789 TL ödenek ayrıldığını söyledi.

Personel taşınacak

BİTLİS İL ÖZEL İDARESİ Personel taşıma servis hizmeti alacak.

Portatif ponton alınacak

BİTLİS ÖZEL İDARESİ Portatif ponton satın alacak.

Kırtasiye malzemesi alınacak

HAKKARİ İL ÖZEL İDARESİ Kırtasiye malzemesi satın alacak.

Hendek kaplama yapılacak

KASTAMONU İL ÖZEL İDARESİ Muhtelif köy yollarında beton hendek kaplama ve sanat yapıları işi ihale edecek.

Bartınspor dimdik ayakta

Hafta içi salgın hastalıkla boğuşan ve deplasmanda Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetleri Sporla karşılaşan Bartınspor, maçın uzatma dakikalarında gelen golle sahada 1-1 berabere ayrıldı. Bartınsporlu futbolcular, sakatlıklar, hastalık nedeniyle yaşanan idman eksikliği ve tam anlamıyla atlatılamayan hastalık belirtilerine rağmen maçı son ana kadar bırakmazken Bartınspor’a beraberliği getiren gol 90+5’te oyuna sonradan giren Mert Ali Artuklu’dan geldi.

Bina işleri yapılacak

NİĞDE İL ÖZEL İDARESİ Bina işleri yaptıracak. İhale 15 Aralık’ta 10.30’da yapılacak.

İnşaat işleri yapılacak

BATMAN İL ÖZEL İDARESİ İnşaat işleri yaptıracak.

Asfalt kaplama kombine araçları alınacak

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresinin araç parkuruna Bartın’daki yollara ikinci kat sathi kaplama yapmak amacıyla son teknoloji ve donanıma sahip sathi kaplama asfalt kombine araçları alacaklarını açıkladı. Bu araçlarla yakıt tüketiminden önemli oranda tasarruf sağlanacağını ifade eden Başkan Dursun, günde 2 kilometreyi bulan sathi kaplama yapabileceğini ve bunun dışında asfalt bakım robotu da alacaklarını kaydetti.

Bakım onarım yapılacak

ŞIRNAK ÖZEL İDARESİ Bakım onarım işi yaptıracak.

Bina inşaatı yapılacak

ÇANAKKALE İL ÖZEL İDARESİ Bina inşaatı yaptıracak.

Halı saha yapılacak

EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ Halı saha yaptıracak.

Bina onarılacak

MUŞ ÖZEL İDARESİ Bina onarım işleri yaptıracak.

Elektromotopomp yapılacak

ÇORUM İL ÖZEL İDARESİ Bayat İlçesi Akseki Köyü içme suyu tesisine og enh dalgıç elektromotopomp yapacak.

195 milyonluk bütçe maratonu başladı

İl Genel Meclisinde kasım ayı gündemiyle birlikte bütçe maratonu başladı. 20 gün sürece toplantılarda Meclis Üyeleri, 2023 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programı ile 2023 Mali Yılı Bütçesine karar verecek. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresinin 2023 bütçesinin ise 195 milyon TL olarak planlandığını kaydetti.

Sulama kanalı yapılacak

HAKKARİ İL ÖZEL İDARESİ Sulama kanalı yapacak.

Doğalgaz dönüşümü yapılacak

EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ Doğalgaz dönüşüm işi yaptıracak.

Su deposu değişecek

SİVAS İL ÖZEL İDARE Su deposu değişimi yaptıracak.

İsale hattı yapılacak

OSMANİYE İL ÖZEL İDARESİ İçme suyu isale hattı yaptıracak.

Özel İdarenin 2023 bütçesi 195 milyon TL!

İl Genel Meclisi, 6 gündem maddesiyle Ekim ayı toplantılarına başladı. Gündemin ilk toplantısında 30 milyon İller Bankası Kredisi, 15 milyon Cumhurbaşkanlığı hibesi ve 47 milyon KÖYDES ödenekleriyle toplam 92 milyon TL’nin köy yolları ve içme suyu projelerine ayrıldığını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 2023 tahmini bütçesini de açıkladı. Başkan Dursun, İl Özel İdaresinin 2023 bütçesinin 195 milyon TL olacağını kaydetti.