Kumluca Haberleri

Kumluca Haberleri

Tunç “Zafer’i yeniden inşa ettik”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel sonrası Kumluca Zafer Köyüyle ilgili olarak “11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan ardından suratla Zafer Köyümüzü, sel afetinden sonra gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla kemer köprüleri ile dere ıslahları ile altyapısı ile yeniden ayağa kaldırdık” dedi.

Kalaycı “Muhalefet borsa ve ekonominin çökmesini istiyor”

Kumluca Beldesi ve Özbaşı Köyü sakinleriyle bir araya gelen AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, borsa ve ekonomi üzerinden muhalefeti eleştirerek “Şimdi de çıkmışlar borsa üzerinden manipülasyon yapma derdindeler. Bunların derdi milletimizin geleceği değil. Bunların derdi ülkeye ne olursa olsun da seçimi biz kazanalım derdi. Bunların derdi koltuk derdi, bunların amacı içlerindeki Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının verdiği hırs ve nefret. Bir insan borsasının, ekonomisinin çökmesini isteyebilir mi? Ama bunu isteyen, bunun olması için mücadele eden bir muhalefetle karşı karşıyayız” dedi.

Akkaş’tan Kumluca Belediyesine ziyaret

Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş, Kumluca Belediyesi’ni ziyaret ederek beldedeki spor alanlarını incelerken Belediye Başkanı İsmail Can, futbol sahalarının bakım ve onarımları ile semt sahalarının eksikliklerinin giderilmesi konularında taleplerini iletti.

Dere ıslahları devam ediyor

Bartın’da dere ıslahlarının devam ettiğini ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Kozcağız Ağular Deresinin 25 Ekim'de, Kumluca Çayı Yukarı Havza Islahının 26 Ekim'de ve Hasankadı Beldesi Güney, Yağısıkuzu, Eskicuma Dereleri İkmali 2 Kısım ihalesinin de Devlet Su İşlerince (DSİ) 27 Ekim'de yapılacağını açıkladı.

Depoda talihsiz kaza

Ağır şekilde yaralandı

İsmail Can, oğlunun nikahını kıydı

Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can’ın oğlu Emre Can, Sarıştaş ailesinin biricik kızı Büşra Can ile hayatını birleştirdi. Çiftin nikahını ise babası İsmail Can kıyarken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da çiftin nikah şahidi oldu.

Vasiyeti yerine getirildi

Üniversite öğrencisi son yolculuğuna uğurlandı

Kimse yok diye ne var ne yok götürmüş

İstanbul’dan memleketi Kumluca'ya gelen gurbetçi R.Ö., evdeki tüm eşyaların yok olduğunu görünce jandarmaya başvurdu.

Zafer’e arılı kovan ve arıcılık malzemeleri dağıtıldı

Zafer ve Çevre Köyleri Entegre Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında Kumluca Beldesindeki Zafer Köyünde Arılı Kovan ve Arıcılıkta Kullanılan Malzeme ve Ekipman Dağıtımı Töreni gerçekleştirildi.

Tunç’tan Zafer incelemesi

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Kumluca Belde Başkanı Necdet Şerbetçi ile birlikte 11 Ağustos’ta sele maruz kalan Ulus Kumuca Beldesi Zafer Köyünde incelemelerde bulundu.

DEPO VE DİKİLİ SORUNU ORTADAN KALKTI

Kumluca Bölgesinde faaliyet gösteren orman kooperatifleri yöneticileri, Helkeme Deposunun taşınmamasında ve Dikili Sisteminin uygulanmamasında kendilerine destek olan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’yı ziyaret ederek Başkan Kalaycı’ya teşekkür etti. Ziyaretten artan maliyetlere de dikkat çeken orman kooperatifi başkanları, ücretlere zam yapılması için destek istedi.

Tunç “Zafer Köyümüz yalnız değildir”

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, sel afetinden sonra Kumluca Zafer Köyünde yapılanları sosyal medya hesabında paylaştı.

Kalaycı, Kumluca’da ziyaretlerde bulundu

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, il başkan yardımcıları ve teşkilat mensuplarıyla birlikte Kumluca beldesinde ziyaretlerde bulundu.

ORMAN KÖYLÜSÜNDEN DEPOLARIN TAŞINMASINA TEPKİ

Kumluca ve Zafer Köyündeki orman ürünleri depolarının bölgeden kaldırılmasını istemeyen 10 orman köylüsü kooperatifi, Kızıllar Kooperatifinin organizasyonuyla kahvaltıda bir araya geldi. Orman köylüleri tomruk depolarının Akçamescit’e taşınmasını istemezken kahvaltıya katılan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı müjdeyi verdi. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'la konuyu yakından takip ettiklerini ifade eden Başkan Kalaycı, depoların taşınmayacağını ve bölgede kalacağını söyledi.

Hakkında 22 yıl hapis cezası bulunan firari hükümlü yakalandı

Firari hükümlü köye gelince yakalandı

Taşkın koruma ihaleleri tamam!

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kumluca Yılanlar Köyü Kumluca Çayı ve Karayar Deresi, Hisarköy, Kumluca Çayı ve Uluköy Deresi yan kolları ıslah ve Deresi, Eseler Köyü Manav Deresi taşkın koruma yapım ihalelerinin yapıldığını açıkladı.

Kumluca Çayı ve Karayar Deresi’nin ıslah ihalesi 19 Ocak’ta gerçekleştirilecek

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Ulus Yılanlar Köyü Kumluca Çayı ve Karayar Deresi taşkın koruma yapım işi ihalesini 19 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştireceğini söyledi.

SELDE YIKILAN KUMLUCA-2 KÖPRÜSÜ AÇILDI!

11 Ağutos’taki sel felaketinde yıkılan Kumluca-2 Köprüsünün açılışı için Bartın’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, selin ardından bölgede başlatılan seferberlik ruhunun hız kesmeden devam ettiğine vurgu yaptı, 69 günde Kumluca-2 Köprüsünü tamamladıklarını söyledi. Önceki köprüye göre uzunluğu iki kat arttırdıklarını, yüksekliği 7 metreye çıkardıklarını belirten Karaismailoğlu, “Böylece bir daha aşırı yağış etkisiyle oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçtik” dedi.

Dikkat, Geçici yol sele gitti

Kozcağız Kumluca yolunu kullananların dikkatine

Ulaştırma Bakanı Bartın’a geliyor

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu selde yıkılan ve yeniden inşa edilen Kumluca-2 Köprüsünün açılışı için Bartın’a gelecek.

Bartın'da fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Bartın’da Pazartesi günü öğlen saatlerinden itibaren etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Birçok yerde fırtına dolayısıyla ağaçlar devrilirken Bartın Merkez İlçe ve Ulus İlçesine bağlı bir çok köy gruplarında elektrik kesintisi yaşandı. Fırtına ve yağmur dolayısıyla Kumluca Beldesindeki geçici servis yolu ulaşıma kapandı. Bartın Valisi Yardımcı Abdullah Akdaş başkanlığında da kriz masası oluşturulurken Bartın’ın meteorolojik ikaz duyurusunda turuncu olarak güncellenmesi dolayısıyla da Bartın’da ilk ve orta derecedeki okullar 1 gün tatil edildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personeller ise 1 gün izinli sayıldı.

Kumluca’da kestane püresi ve kreması üretilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Kumluca Belediyesinin başvuru sahibi olduğu “Kumlucalı Kadınlar Ve Gençler Kestaneye Değer Katıyor Projesi” adlı proje için Vali Sinan Güner huzurunda BAKKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altınsu ile Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can arasında destek sözleşmesi imzalandı.

27 MİLYONLUK PROJEDE İHALEYE ÇIKIYOR

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Tarlaağzı Balıkçı Barınağı onarım inşaatı ihalesinin 24 Eylül’de gerçekleştirileceğini açıkladı. 27 Milyon 500 Bin TL’lik projenin 3 yıl içinde tamamlanacağını ifade eden Milletvekili Tunç, 11 Ağustos’ta yaşanan selde Kumluca ve Abdipaşa’da yıkılan köprülerin inşaatına da başlandığını kaydetti.

SELDE ETKİLENEN ZAFER’DE GRUP YOLLARI ASFALTLANDI

11 Ağustos’ta Sinop ve Kastamonu’yla birlikte sel felaketini yaşayan Bartın’da selin izlerini silmek için çalışmalar devam ediyor. Selden en çok etkilenen Kumluca Beldesi Zafer Köyünde İl Özel İdaresi grup yollarını sıcak asfalt ile yeniden yaptı. Selin ardından zarar gören yolların yerine daha iyisi yapmak için çalıştıklarını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, “Zafer Köyümüzde selin ardından 30 gündür devam eden çalışmalarımızla köyümüz çok daha güzel olacak” dedi.

Konyaspor U-15 akademi takımıyla antrenman yaptı

Antrenör Alaattin Özkan'ın 4 yıl boyunca emek verip gelecek gördüğü stoper oynayan 14 yaşında ki Kumlucalı genç oyuncu geçen hafta Antrenörü Alaattin Özkan ve Beden Eğitimi Öğretmeni Erhan Köse’nin girişimleri sonucunda 5 gün boyunca Konyaspor U-15 akademi takımıyla antrenmanlara çıkartıldı.

Zafer’de ilk ders zili çaldı

Bartın’da 2021-2022 eğitim öğretim yılı yüz yüze eğitim şeklinde Kumluca Beldesi Zafer İlkokulunda düzenlenen törenle başladı. Selde zarar gören okul, eğitim-öğretim yılına yetiştirilerek törene ev sahipliği yaparken törende Bartın Valisi Sinan Güner, yeni eğitim-öğretim yılını kesintisiz olarak tamamlamak niyetiyle Covid-19’la ilgili tüm tedbirleri alarak başlattıklarını söyledi. Bartın Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar ise öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi.

Selde yıkılan köprüler için ihale izni verildi

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da 11 Ağustos’ta yaşanan sel afetinde Ulus, Kumluca, Abdipaşa ve köylerde yıkılan 10 adet köprü ve menfez imalatının yatırım programına alınarak ihale izni verildiğini açıkladı.

SOYLU, SEL BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Kumluca Zafer Köyü başta olmak üzere sel bölgelerinde incelemelerde bulunmak üzere Bartın’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, selden zarar görenlerin yerine en iyilerini yapmandan Kastamonu Bozkurt, Sinop ve Bartın’dan ayrılmayacaklarını söyledi. Selde hasar gören evlerin ve araçların ödemelerinin yapılmaya devam edildiğini ifade eden Bakan Soylu, zarar gören ticari müesseseleri de yeniden ayağa kaldıracaklarını vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmiş olsun dileklerini de ileten Süleyman Soylu “Sayın Cumhurbaşkanımız da inşallah Bartın’a gelecek. En son konuştuğumuzda sözü öyle. Sinop’a ve Kastamonu’ya da gelecek” dedi.