Kenan Dursun Haberleri

Kenan Dursun Haberleri

Dursun Regaip Kandilini kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutladı.

Dursun Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun bir mesaj yayınlayarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Denetim Komisyonu üyeleri seçildi

Ocak ayı gündemini görüşen İl Genel Meclisi, Denetim Komisyonuna üye seçimini gerçekleştirdi. Gizli oyla yapılan seçimlerde komisyona İl Genel Meclisi Üyeleri Atnen Aydoğan, Uğur Yılmaz, Ayhan Özçelik, Nurdanur Metin ve Abdullah Kaleli seçildi.

Meclis 2023’ün ilk toplantısını yaptı

İl Genel Meclisi 2023’ün ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Üyeleri ilk toplantıda Ocak gündeminde yer alan iki konuyu karara bağlarken İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun 195 milyon TL’lik 2023 yılı bütçesinin 1 Ocak itibariyle yürürlüğe girdiğini ifade etti ve “Yine toplumun tüm kesimlerine hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kalaycı “Ülkemizin kazanımlarını yok edemeyecekler”

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve İl Genel Meclisi Üyesi Uğur Yılmaz ile birlikte Çakırkadı Köyü sakinleriyle bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, “Ne konuşurlarsa konuşsunlar. Ne tür ittifaklara girişirlerse girişsinler başaramayacaklar. Ülkemizin kazanımlarını yok edemeyecekler. Onlarda bunun farkında” dedi.

Amatör spor kulüplerine malzeme yardımı

İl Genel Meclisi, İl Genel Meclisimizce 2022 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programına alınan proje kapsamında amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulundu. Bartın Valisi Nurtaç Arslan ve İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Turgut Altınçubuk’a ve kulüp yöneticilerine malzemeleri teslim etti.

Mugada’da piknik alanları genişletilecek

Mugada’yla ilgili imar planı değişikliğini görüşmek için olağanüstü toplanan İl Genel Meclisi, Arıönü Köyü (Mugada) Uygulama İmar Planı değişikliği talebini kabul etti. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, kabul edilen değişiklikle Mugada’da yerli ve yabancı turistlerin piknik ve güne birlik kullanılabilir alanların genişletileceğini söyledi.

Bütçede yol ve ulaşım ile eğitime önemli pay!

Kasım gündemi kapsamında İl Özel idaresinin 2023 Performans Planı ile Çalışma ve Yatırım Programı dahil 195 milyon TL olarak belirlenen bütçesini de görüşen İl Genel Meclisi, oy çokluğu ile 2023 bütçesini kabul etti. Yüzde 46’sı personel giderlerine, yüzde 17’si mal ve hizmet alımlarına, yüzde 37’si ise yatırım ve sermaye giderlerine ayrılan bütçeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, bu kapsamda önümüzdeki yıl için Yol ve Ulaşım Hizmetler Müdürlüğüne 30 milyon 676 bin TL, Özel İdare kaynaklarıyla yapılacak 7 okul içinde toplam 13 milyon 192 bin 789 TL ödenek ayrıldığını söyledi.

Kemer Aile Sağlığı Merkezi inşaatında inceleme

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Yıldırım ile birlikte, Bartın Karaköy Mahallesi'nde yapımına başlanan Kemer Aile Sağlığı Merkezi inşaatını ziyaret etti.

Karaköy ilk ve ortaokulu inşaatı devam ediyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Yıldırım ile birlikte, Bartın Karaköy Mahallesi'nde yapımına başlanan 24 derslikli okul inşaatını ziyaret etti.

Dursun Öğretmenler Gününü kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun bir mesaj yayınlayarak Öğretmenler Gününü kutladı.

2023 Çalışma ve Yatırım Programı belirlendi!

Kasım gündemi kapsamında 2023 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programını da görüşen İl Genel Meclisi 195 milyon TL’lik programa son şeklini verdi. Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri oy çokluğuyla programı kabul etti. Önümüzdeki yıl bütçede en büyük pay eğitime ayrılırken ikinci sırada yol ve ulaşım hizmetleri geldi. İşte kalem kalem çalışma ve yatırım programında bütçenin dağılımı!

Meclis Performans Planını oy çokluğuyla kabul etti

Kasım gündemi görüşmelerine devam eden İl Genel Meclisi, 14. Toplantıda 2023 Mali Yılı Performans Planını karara bağladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 195 milyon TL’lik planın oy çokluğu ile kabul edildiğini açıkladı.

Asfalt kaplama kombine araçları alınacak

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresinin araç parkuruna Bartın’daki yollara ikinci kat sathi kaplama yapmak amacıyla son teknoloji ve donanıma sahip sathi kaplama asfalt kombine araçları alacaklarını açıkladı. Bu araçlarla yakıt tüketiminden önemli oranda tasarruf sağlanacağını ifade eden Başkan Dursun, günde 2 kilometreyi bulan sathi kaplama yapabileceğini ve bunun dışında asfalt bakım robotu da alacaklarını kaydetti.

Dursun, Atatürk’ü andı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yılı ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

195 milyonluk bütçe maratonu başladı

İl Genel Meclisinde kasım ayı gündemiyle birlikte bütçe maratonu başladı. 20 gün sürece toplantılarda Meclis Üyeleri, 2023 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programı ile 2023 Mali Yılı Bütçesine karar verecek. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresinin 2023 bütçesinin ise 195 milyon TL olarak planlandığını kaydetti.

Dursun Cumhuriyet Bayramını kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun bir mesaj yayınlayarak Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Dursun’dan Muhtarlar Günü mesajı

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Dursun, Mevlid Kandilini kutladı

İl Genel Meclisi Başkanı Dursun, mesajında, mübarek Mevlid Kandil’ini, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin huzur ve sevincini yaşadıklarını kaydetti.

Özel İdarenin 2023 bütçesi 195 milyon TL!

İl Genel Meclisi, 6 gündem maddesiyle Ekim ayı toplantılarına başladı. Gündemin ilk toplantısında 30 milyon İller Bankası Kredisi, 15 milyon Cumhurbaşkanlığı hibesi ve 47 milyon KÖYDES ödenekleriyle toplam 92 milyon TL’nin köy yolları ve içme suyu projelerine ayrıldığını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 2023 tahmini bütçesini de açıkladı. Başkan Dursun, İl Özel İdaresinin 2023 bütçesinin 195 milyon TL olacağını kaydetti.

40 milyon 500 bin TL’lik ek bütçe dağıtıldı

Eylül ayı gündeminde 10 maddeyi görüşüp karara bağlayan İl Genel Meclisi, 40 milyon 500 bin TL’lik 2022 Mali Yılı Ek Bütçeyi kabul ederek müdürlüklere dağılımını gerçekleştirdi.

Tahmini bütçe 200 milyon’a yakın!

Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, 2023 yılı bütçe çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken yen dönem bütçesinin 190-200 milyon TL arasında olacağını açıkladı.

Dursun , Zafer Bayramını kutladı

İl Genel Meclis Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı

Karadeniz doğalgazı 2023’ün ilk 3 ayında sistemde!

AK Parti’nin 21. Kuruluş Yıl Dönümü Programı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “Enerjide toplam kurulu gücümüzü 31 bin 846 megavattan 102 bin megavat seviyesine getirdik. Karadeniz'de toplam 540 milyar metreküp doğal gaz rezervini keşfettik. 2023'ün ilk 3 ayında günlük 10 milyon metreküp doğal gazı millî iletim sistemimize aktarmış olacağız” dedi.

Özel İdareden Bartınspor’a 90 bin TL’lik malzeme yardımı

İl Özel İdaresi, yeni sezon öncesi Bartınspor’a malzeme yardımında bulundu. Özel İdare bu kapsamda kulübe 90 bin TL’lik malzeme yardımı yaparken Bartın Valisi Nurtaç Arslan ve İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun malzemeleri Bartınspor Kulübü Başkanı Serkan Yurtaçan’a teslim etti.

Filyos bağlantı yolu Zonguldak sınırına takıldı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan’ın da katıldığı İl Genel Meclisinin Ağustos gündemi son toplantısına Filyos Projesi damga vurdu. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Bartın’ın projeye entegresin kolaylaştıracak ve bundan dolayı Bartın için oldukça önemli olan Bartın-Filyos-Mugada bağlantı yoluyla ilgili son durumu aktardı. Bartın olarak yolun 15 kilometrelik kısmını yaptıklarını ifade eden Başkan Dursun, Zonguldak sınırlarında bulunan kısmın ise Zonguldak tarafından yapılacağını söyledi. Bu açıklamalar ise uzun süredir tamamlanması beklenen yolun Zonguldak sınırına takıldığı için mi tamamlanamadığı sorusunu akıllara getirdi.

Kenan Dursun’un acı günü

Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun'un kayınpederi İbrahim Çöke Ozan son yolculuğuna uğurlandı.

Özel İdareden malzeme desteği

İl Özel İdare, Bartın’ı İşitme Engelliler Güreş Dünya Şampiyonasında temsil eden Amasra Endüstri Spor Güreş Kulübüne malzeme desteğinde bulundu.

Özel İdare gelirlerinde hedef 130 milyon TL

Ağustos ayı gündemi toplantılarında özellikle İl Özel İdaresiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Özel İdarenin yıl sonu gelirinin 130 milyon TL’ye ulaşmasını beklediklerini söyledi. 40 milyon TL’nin üzerinde bir ek gelir ve gider bütçesi hazırlanacağını ifade eden Başkan Dursun, kışın karla mücadele çalışmaları kapsamında Özel İdareye destek olmak amacıyla belirlenecek köy muhtarlıklarına traktör ile kullanılacak olan kar bıçakları alacaklarını kaydetti.

Tunç: “Kozcağız’ı doğalgaza kavuşturuyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Kozcağız Beldesinde başlayan doğalgaz çalışmalarını İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve teşkilat mensupları ile birlikte takip ederek, çalışanlara kolaylıklar diledi.