Kemerköprü Haberleri

Kemerköprü Haberleri

Bankoğlu “Muhtarlarımızla nabız yokladık

Hem 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçim çalışmaları hem de 14 Mayıs milletvekilliği seçimlerinde kendisine gösterilen teveccüh için teşekkür etmek amacıyla Kemerköprü, Köyortası, Gölbucağı, Tuna mahallesi, Orta mahalle ve Kırtepe muhtarlarını ziyaret eden CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, "Muhtarlarımızla nabız yokladık" dedi.

Aldatmaz’dan Akın’a seçim sonrası ilk ziyaret

14 Mayıs seçimlerinde AK Parti Bartın Milletvekili seçilen Yusuf Ziya Aldatmaz, teşekkür ziyaretlerine ilk olarak kendi mahallesi Kemerköprü’den başladı. Milletvekili Aldatmaz, seçimlerde en güçlü rakibi olan MHP Milletvekili Adayı Cemal Akın’ı da mahalledeki ofisinde ziyaret etti.

Bankoğlu  “Bugün yine ne olacak korkusu bitiyor” dedi.

CHP Bartın Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu, CHP Bartın örgütü aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Akşam üzeri Kemerköprü mahallesi Sıtmayanı’nda bir toplantı ile devam eden Bankoğlu ve Millet İttifakı üyeleri coşkuyla karşılandı. Bankoğlu  “Bugün yine ne olacak korkusu bitiyor” dedi.

İşçileri 1 Mayıs’ı kutladı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde Bartın’daki işçiler ve madenciler bir kez daha hakları ve emekleri için yürüdü. Kemerköprü Meydanında toplanan işçileri Hükümet Caddesi boyunca yürüyerek Cumhuriyet Meydanında 1 Mayıs’ı kutladı.

Muharrem İnce geldi ama…

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partisinin Cumhurbaşkanı Adayı olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Bartın’a geldi. Seçim öncesi Bartın’a gelen ilk lider olan Genel Başkan İnce, Yukarı Çarşı’da halka seslendi. Hükümet Caddesi boyunca yürüdü. Vatandaşlarla sohbet etti. Kemerköprü Meydanına kadar esnafları ziyaret etti. Bartın Milletvekili Adayları Hacı Gölbucaklı ve Yıldız Bengi Nuhoğlu’nun da eşlik ettiği İnce’ye ilgi yoğundu. Yukarı Çarşı’daki halka seslenişinde Bartınlılardan kendisine ve partisine destek isteyen Muharrem İnce, Milletvekili Adaylarını tanıtarak onlara destek istemeyi unuttu. Yani İnce, Bartın’a bir hızla geldi, biz hızla gitmiş oldu.

“Bizim muradımız Bartın, bizim bekamız Bartın”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Bartın Milletvekili Adayları Cemal Akın ile Sezai Hangişi, Kemerköprü Mahallesi’nde bulunan seçim bürosunda partililerle ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bartın’da büyük sorunları çözüme kavuştuklarını belirten Başkan Akın, Bartın’ı Ankara’da temsil etmek için aday olduğunu belirterek “Ben yorulmam, tatil yapmam, öyle bir huyum yok. Yoruldum bahanesine asla kapılmam, ‘uyuyordum telefonu açamadım’ demem, ‘ne yapayım?’ demem ‘yapacağım’ derim. Beni hepiniz bilirsiniz iyi işlerde ben olmazı tanımam. İyi işlerde inat murat getirir. Bizim muradımız Bartın, bizim bekamız Bartın, büyük Bartın olsun istiyoruz” dedi. MHP Bartın Milletvekili Aday Adayı Sezai Hangişi de Bartın’ın sorunlarını çözmeye talip olduklarını belirtti.

Cugga Cafe yeni haliyle hizmette!

Haziran’da yaşanan selde Kemerköprü Meydanında en çok zarar gören iş yeri olan Cugga Cafe, selden 6 ay sonra yeniden hizmete girdi. O günden bugüne kendi imkanlarıyla selin zararlarını gidererek müşterileriyle buluşan Cugga Cafe yenilenen yüzüyle Bartınlıları bekliyor.

Kemerköprü'de korku dolu anlar

linde bıçakla kendine zarar vermeye kalktı

Başkent EDAŞ'tan dev altyapı yatırımı

Başkent EDAŞ, Bartın’a kesintisiz ve sürdürülebilir enerji sağlamayı amaçlayan, 13 milyon lira büyüklüğündeki ‘Bartın Kemerköprü Elektrik Dağıtım Tesisleri Yenileme Projesi’ni başlattı.

Mahalle sakinleriyle toplantılar devam ediyor

Bartın Valisi Sinan Güner, şehir merkezindeki mahalle sakinleriyle buluşmaya devam ediyor. Vali Güner, farklı zamanlarda Millet Konağında Gürgenpınarı, Çaydüzü, Karaköy, Orduyeri, Okulak ve Kemerköprü sakinleriyle bir araya geldi.

Evi ateşe mi verdi?

Apartmanda yangın çıktı, korku dolu anlar

Kemerköprü'de olaylı gece

Hareketli dakikalar yaşandı

BARTIN BELEDİYESİ TAŞINMAZ İHALESİ 

BARTIN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN : Belediyemiz sınırları içinde kalan İlimiz merkez ilçe Kemerköprü Mahallesi, tapuda E28c12c1a pafta, 89 ada, 198 parsel no’lu mülkiyeti belediyemize ait 999,62 m2 yüzölçümlü arsa, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45.maddesine göre “Açık Teklif Usulü” ile yapılacak ihale neticesinde satılacaktır. İhale 18/11/2020 Çarşamba günü Belediye Encümeni huzurunda saat 16:00 da Belediye Meclis Salonunda yapılacak olup,

BARTIN BELEDİYESİ TAŞINMAZ İHALESİ 

BARTIN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN : Belediyemiz sınırları içinde kalan İlimiz merkez ilçe Kemerköprü Mahallesi, tapuda E28c12c1a pafta, 89 ada, 198 parsel no’lu

Su patlağına jet müdahale

Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri Kemerköprü Mahallesi Sıtmayanı Caddesi’nde oluşan su patlağına anında müdahale etti.

Akın, park alanlarındaki çalışmaları inceledi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kemerköprü Mahallesi’ne bağlı 886.Sokak ve 883.Sokak’ta gerçekleştirilen çocuk parkı çalışmalarını inceledi.

Belediye öğrenciyi 1 TL'ye taşıyacak!

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Bartın Belediye Meclisi, ekim gündemi çerçevesinde Belediyeye ait 2 adet otobüsün Kemerköprü’den Kutlubey Yazıcılar Üniversite Kampüsü arasında öğrenci taşımasına karar verdi. Meclisin verdiği bu karara göre; Öğrenci taşıyacak olan 2 otobüs için servis ücreti 1 TL olarak belirlendi. Üstelik bu hizmetten tüm öğrenciler yararlanabilecek.

Elmalık Parkı’nda sona gelindi

Cemal Akın Başkanlığında birçok yaşam alanını ilimize kazandıran Bartın Belediyesi Kemerköprü Mahallesi Elmalık Sokak’ta 9 bin metrekarelik alana sahip Elmalık Parkı’nda sona gelindi.

Belediye tedbirleri sıklaştırdı

Koronavirüs tedbirlerini sıklaştıran Bartın Belediyesi bu kapsamda Belediye gelen vatandaşların ateşlerini ölçerken Bartın ve İnkumu Özel Halk Otobüslerini, şehir merkezindeki umumi tuvaletleri, muhtarlık bürolarını, kapalıpazar yerini, Ağdacı ve Esentepe’deki çocuk parklarını, otobüs bekleme duraklarını, Kemerköprü ve Karaköy’deki parkları ve otobüs duraklarını, çöp konteynırlarını dezenfekte etti. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç’te kapalı pazaryeri esnafına maske dağıttı.

Elmalık Parkında inceleme

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kemerköprü Mahallesi Elmalık Sokak’ta yapım çalışmaları devam eden park alanında incelemelerde bulundu.

Sağlıkçılardan Meme Kanseri yürüyüşü

Ekim ayının Meme Kanseri Farkındalık Ayı olması dolayısıyla Sağlık İl Müdürlüğünce yürüyüş gerçekleştirildi. Müdürlük önünden başlayarak Kemerköprü Meydanı boyunca devam eden ve Hükümet Caddesi’ndeki Arap Cami önünde biten yürüyüşün sonunda vatandaşlar kurulan stantlarla da bilgilendirildi. Sağlık İl Müdürü Vekili Dr. Ahmet Cebeci ise yine farkındalık ayı dolayısıyla Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) çalışanlarını ziyaret etti.

Akın: “90 kişilik 4 araç için talimat verdim”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Esenyurt Minibüsçülerinin açıklamalarıyla ilgili EYBEY Medya’ya yaptığı açıklamalarda 30+60 olmak üzere 90 kişilik 4 araç alınması için talimat verdiğini söyledi. Kemerköprü’den öğrenciyi de halk da gerekirse yarı fiyatına taşıyacaklarını ifade eden Akın, “ “Halkımızı bir yerden başka bir yere taşımak ya da taşıtmak Belediyemizin asli görevidir. 30+60 olmak üzere 90 kişilik 4 araç alınması için talimat verdim. Nasip olursa Kemerköprü’den öğrenci kardeşlerimizi de halkımızı da gerekirse yarı fiyatına taşıyacağız. Biz kimseyi mağdur etmeyiz. Halk kullanılarak mağduriyet hesabı yapılmaz” dedi.

Yalçın ailesinin acı günü

Bartın Kemerköprü esnaflarından Işık Yalçın, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’ın da kuzeni olan Işık Yalçın, 41 yaşında hayata veda ederken Yalçın için Aşağı Cami’de (Şadırvan) cenaze töreni düzenlendi.

Kemerköprü’de sıcak saatler

Bartın Kemerköprü mevkiinde bir kişi, 4 katlı binanın çatısına çıkarak intihar teşebbüsünde bulundu. Çatıya çıkan vatandaş bölgede sıcak saatlerin yaşanmasına neden olurken vatandaş çatıdan polis ekiplerinin iknası sonucu indirildi.

Engelsiz bir Bartın ve Türkiye için yürüdüler

Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla Bartın’da yürüyüş düzenlendi. Engelliler, Kemerköprü’den başlayıp Cumhuriyet Meydanında sona eren yürüyüşte “Engelsiz bir Türkiye istiyoruz” derken Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi ve Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği (BOED-DER SK) meydandaki Atatürk Anıtına çelenk sunarak açıklamada bulundu.

Demirok: "Halkın sevgisini kazanan, halkın yüzünü güldürür”

Kemerköprü Mahallesi Muhtar Adayı Nevin Demirok, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla aza adaylarıyla birlikte mahalledeki kadınlara karanfil dağıtarak onların Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Demirok: “Değişim olmadan gelişim olmaz”

31 Mart yerel seçimlerinde Bartın’ın Kemerköprü Mahallesinden muhtar adayı olan Nevin Demirok, Kemerköprü sakinlerinin teveccühüyle muhtar olduğu takdirde ayrıştırıcı değil, birleştirici bir muhtar olacağını söyledi. “Değişim olmadan gelişim olmaz” sloganıyla yola çıkan Demirok, azalarını da tanıttı.

Altay’dan Cumhur İttifakına “Dumur” ve “Kambur” benzetmesi

CHP, Bartın şehir merkezinde seçim irtibat bürosunu açtı. Kemerköprü Meydanındaki seçim irtibat bürosunun açılışına CHP, TBMM Grup Başkan Vekili Engin Altay da katıldı. CHP’nin 24 Haziran genel seçimlerinde Bartın merkezden birinci parti çıktığını ifade eden Altay, 31 Mart seçimlerinde de Bartınlıların siyasi tavrının değişmeyeceğine ve CHP’nin sandıktan yine birinci parti olarak çıkacağına inandığını söyledi. Bartın’dan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de eleştiren Altay, Bahçeli tarafından Cumhur İttifakını “Dumur”, Cumhurbaşkanı Erdoğan açısından da “Kambur” ittifakına benzetti.

AK Parti'de Parola ‘Güçlü belediyecilik’, hedef Bartın Belediyesi

AK Parti, Bartın’daki seçim irtibat bürosunu açtı. Şehir merkezinde Kemerköprü’de açılan seçim irtibat bürosunun açılışına Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili ve Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da katıldı. Açılışta 31 Mart gecesi Bartın’ı 1994’te İstanbul’da başlayan ve Türkiye’de marka haline gelen Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğiyle tanıştırmak istediklerini ifade eden Kaya, Bartınlılardan yerel seçimlerde destek istedi. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da 2 bin 500 kişilik öğrenci yurduna su getiremeyen bir belediyeden güçlü belediyecilik anlayışına Yusuf Ziya Aldatmaz’la geçilebileceğini söyledi. “Bartın bizim evimiz” diyen AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz ise en büyük hedefinin Bartın’ı daha yaşanabilir, daha müreffeh bir şehir yapmak olduğunu kaydetti.

Ersoy: “ ‘Halka Hizmet Hakka Hizmet’ anlayışıyla çalışacağız”

31 Mart yerel seçimlerinde Kemerköprü’den Muhtar Adayı olan Aydın Ersoy, “Halka Hizmetin Hakka Hizmet” olduğu anlayışıyla yola çıktığını ifade ederek mahalle sakinlerinden aldığı öneri ve talepleri 25 yıllık kamu tecrübesiyle hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışacağını söyledi.