Kaza Haberleri

Kaza Haberleri

Akmanlar'da ölümlü kaza

Bankoğlu’dan 3 bakana “Görevden alma var mı?” sorusu

CHP Bartın milletvekili Aysu Bankoğlu, Amasra maden kazasıyla ilgili Adalet Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yazılı soru önergesi verdi.

Komisyonun görevi 1 ay uzadı

TBMM Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu'nun çalışma süresi 25 Ocak tarihinden itibaren 1 ay uzatıldı.

Bankoğlu'ndan gündemi sarsacak iddia!

Amasra maden kazasıyla ilgili hazırlanan iddianameyi değerlendiren CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, gündemi sarsacak şok bir iddiada bulundu. İddianamede cezalandırılması talep edilen iş güvenliği uzmanının patlamadan sonra hala Amasra Taşkömürü İşletmesi Müessesinde (ATİM) görev yaptığını söyleyen Milletvekili Bankoğlu, “İddianamede cezalandırılması talep edilen iş güvenliği uzmanı, şu an hala müessesede görev yapıyor. Yani şüpheli olay mahallinde yetkili olarak hala iş yapıyor. Bu şüpheli patlamaya ilişkin bakanlara ve meclis araştırma komisyonuna da bilgilendirme yapıyor. Bunu anlamak mümkün değil!” dedi.

Tır ile otomobil çarpıştı

Bartın Çaycuma yolu Saltukova havalimanı kavşağında meydana gelen kazada otomobil ile tır çarpıştı, 1 kişi yaralandı.

713 köpek tedavi edildi

Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi’nde 2022 yılında da yaralanma, kaza gibi çeşitli nedenlerle barınağa getirilen-toplanan 713 köpeğin bakım ve tedavisi yapılırken, 29.250 kg mama dağıtımıyla sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacı karşılandı.

İYİ Parti’de Kasapoğlu güven tazeledi

3. Olağan Kongresini yapan İYİ Parti Bartın İl Başkanlığı, tek liste olarak girdiği seçimlerde mevcut İl Başkan Mehmet Kasapoğlu’yla yola devam etme kararı aldı. Partilerin güvenini kazanan Kasapoğlu, “Kritik seçim günü yaklaşıyor. Bizler, bütün kadrolarımızla bu büyük güne hazırız” mesajını verdi.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı

Karabük'ten Bartın istikametine seyir halinde olan otomobil, Kirazlık köprü mevkiinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu viraji alamayarak takla attı.

Triangle “Amasra faciası tüm yönleriyle araştırılsın”

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın da (GMİS) üyesi olduğu, dünyada 54 milyon üyesi bulunan IndustriaLL Küresel Sendikalar Federasyonu’nun Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan ile Avrupa’da 7 milyon üyesi bulunan IndustriALL Avrupa Sendikalar Federasyonu Genel Sekreteri Luc Triangle, GMİS’i ziyaret ederek Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüştü.

IndustriALL Bartın’da incelemelerde bulundu

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) üye olduğu Uluslararası IndustriALL Küresel Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan, Uluslararası IndustriAll Avrupa Sendikalar Birliği Genel Sekreteri Luc Triangle ile birlikte 42 madencinin hayatını kaybettiği Bartın’ın Amasra ilçesine gelerek çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Bankoğlu: “Hayal kırıklığı”

42 madencinin şehit olduğu Amasra maden faciasıyla ilgili savcı fezlekesi değerlendiren CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “TTK Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunun değerlendirilmemesi hayal kırıklığı” dedi.

1080’er yıl hapis istendi

14 Ekim’de yaşanan ve 42 madencinin şehit olduğu Amasra maden faciasında Amasra Savcılığı fezlekeyi hazırladı. Hayatını kaybeden madenci yakınlarından 106 kişi ise müşteki olarak yer aldığı ve 23 şüpheli hakkındaki fezlekede 4 yönetici hakkında 1080’er yıl hapis cezası talep edildi.

Bankoğlu: "“Suçu şehit madenciye yıkmaya çalışıyorlar”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Amasra TTK Müessesindeki incelemeleri esnasında Maden Kazası Meclis Araştırma Komisyonuna yaptığı sunumda patlama sırasında görev yapan barutçu Öner Yıldız’ın iki kere ateşleme yapmış olabileceğini ve kazaya bu ateşlemelerin sebep olabileceğini iddia eden TTK’ya ateş püskürdü. Bankoğlu: “Hala hiçbir şekilde hesap vermemiş olanlar, şimdi de suçu şehit madenciye yıkmaya çalışıyor” dedi.

Bartın'da feci kazada bir kişi hayatını kaybetti.

İşçi servisinin geri manevra yaparken çarptığı kadın yaşamını yitirdi.

“Cumhuriyet Meydanı’na kitap kumbarası konulacak

Ceza infaz kurumundaki tutuklu ve hükümlülere okuma alışkanlığı kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında devam eden “Ceza İnfaz Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası” kapsamında Adalet Sarayı’nda ve Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak kitap kumbaralarına 15 Şubat’a kadar kitap bağışları kabul edilecek. Kampanyada ilk kitap bağışı ise Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak ile Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’dan.

Tunç ““Adli soruşturma çok titizlikle devam ediyor”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye Büyük Millet Meclisi Amasra Maden Kazasını Araştırma Komisyonu Başkanı Sn. Taner Yıldız ve Komisyon üyesi Milletvekilleri ile uzmanlardan oluşan heyetinin Amasra Müessesesi ziyareti sonrası değerlendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Bankoğlu: “Bartın halkının hayatıyla alay etmesinler”

Amasra Maden Kazası Araştırma Komisyonunda bulunan ve Amasra Türkiye Taşkömürü Kurumu Müessesindeki (ATİM) komisyon incelemelerine katılan CHP’li milletvekilleriyle birlikte açıklama yapan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, havalandırma, iş güvenliği, eksik işçi çalıştırılması gibi kazayla ilgili soruları bir kez daha AK Parti Hükümetine sorarak “Tüm bunların aslında sorumlusu ve seyircisi olan hükümet olayın başından beri “olayın takipçisiyiz” diyor. Ama hiç kusura bakmasınlar. Bartın halkının aklıyla da hayatıyla da alay etmesinler. Söz veriyoruz. Adalet yerini bulana kadar asla bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

Son anda kurtuldu,

işte o anlar Buzda kayan otomobilin kaza anı

Araç şarampole yuvarlandı

Amasra yolunda kaza!

Bankoğlu “Sorumlular ortaya çıkana kadar mücadeleye edeceğiz”

42 madencinin şehit olduğu maden faciasıyla ilgili inceleme yapmak üzere Amasra’ya gelen Meclis Araştırma Komisyonunda bulunan CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu “Bu facianın asıl sorumluları ortaya çıkana kadar mücadeleye devam edeceğiz,” dedi.

Madenci izinleri Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle netleşecek!

Meclis Araştırma Komisyonu, 42 madencinin şehit olduğu kazayla ilgili incelemelerde bulunmak için Amasra TTK İşletmesine geldi. Madenci Temsilcisi Ekrem Akbal inceleme öncesi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız’a kazadan sonra işçilere kullandırılan izinler ve ocağa girmeyen madencilerin ücretleriyle ilgili taleplerini iletti. Ocağa girmeyen madencilerin asgari ücret altında bir ücret alması gibi durumun asla söz konusu olmayacağını kaydeden Komisyon Başkanı Yıldız, madencilerin izinleriyle ilgili durumu Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığıyla paylaştıklarını ve kendilerine bununla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkacağını söylendiğini aktardı.

“Akıllı Kazan Sistemi tescillendi

Bartın Üniversitesi (BARÜ) tarafından Türk Patent ve Marka Kurumuna (TÜRKPATENT) patent başvurusu yapılan “Ahşap Koruma ve Kurutmada Akıllı Kazan Sistemi” tescil edildi.

UZUN’DAN ULUS’A FİNAL PROJESİ MÜJDESİ!

Ulus Belediyesince 2022 yılında ilçeye yapılan çalışmalar ve kazandırılan yatırımlarla ilgili yıl sonu değerlendirmesi yapan Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, 2023’ün en önemli projesini de açıkladı. Projeyi yerel seçimlerden önce “Final Projesi” olarak nitelendiren Başkan Uzun, yeni sanayi sitesi için arsanın alındığını müjdeledi. Göreve geldiğinde Belediyenin bütçesinin bütçemiz 2 milyon 40 bin TL olduğunu da kaydeden Uzun, “Biz bütçemizi iyi yönetiyoruz. Ben belediyeye geldiğimde bizim gelir bütçemiz 2 milyon 40 bin liraydı. Şuanda bizim gelir bütçemiz 23 milyon lira. 2023 yılındaki öngörümüz de 34 milyon lira” dedi.

Atalay “Amasra maden faciası iş cinayeti!”

Fatih Altaylı’nın programında Amasra maden faciasıyla ilgili konuşan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, “Amasra'da başımıza bir kaza geldi. 42 arkadaşımız can verdi. İş kazası mı değil. İş cinayeti. Meclis araştırma komisyonu 23 Ocak’ta rapor verecek” dedi.

BARÜ’den verimlilik alanında gururlandıran ödül

Bartın Üniversitesi (BARÜ), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 8. Verimlilik Proje Ödülleri kapsamında 593 proje başvurusu arasından yapılan değerlendirmeyle Kamu Kategorisinde ikincilik ödülü almaya hak kazandı.

Keskin şehit madenci ailelerini dinledi

CHP İstanbul Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Amasra'da yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerinin taleplini dinlemek üzere Bartın'a geldi.

Kalaycı “Ülkemizin kazanımlarını yok edemeyecekler”

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve İl Genel Meclisi Üyesi Uğur Yılmaz ile birlikte Çakırkadı Köyü sakinleriyle bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, “Ne konuşurlarsa konuşsunlar. Ne tür ittifaklara girişirlerse girişsinler başaramayacaklar. Ülkemizin kazanımlarını yok edemeyecekler. Onlarda bunun farkında” dedi.

Feci kaza, patpat paramparça oldu

Bartın Abdipaşa yolunda feci kaza, yaralılar var!

Bisikletli kadına araba çarptı

Çevre yolunda, yaya geçidinde kaza

Oto Servis Atölyesi hizmette!

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı"na kazandırılan "Oto Servis Atölyesi", vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı.v