Il Özel Idaresi Haberleri

Il Özel Idaresi Haberleri

Arslan Kahramanmaraş’a görevlendirildi

Bartın Valisi Nurtaç Arslan'ın deprem bölgesinde görevlendirildiği öğrenildi. Vali Arslan'ın yokluğunda ise yerine aynı zamanda İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinde bulunan Vali Yardımcısı Uğur Karakaya vekalet edecek.

Mıcır temin edilecek

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ Mıcır temini ve nakli işi yaptıracak.

Yol işleri yapılacak

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ Yol işleri yaptıracak.

Mutfak onarımı yapılacak

SİİRT İL ÖZEL İDARESİ Mutfak onarım işleri yaptıracak.

Haydi Bartın, depremzedeler için el ele!

Bartınspor, BUKAD, Bartın Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Bartın Üniversitesi depremzedeler için bir araya geldi. Bartınspor, 18 Mart’ta Bartın’daki 100 depremzede çocukla Atatürk Stadyumunda maç yapacak. Kardeşlik, dostluk, dayanışma, birlik ve beraberliğin üst düzey simgelerinden biri olacak maçtan elde edilecek gelir ise depremzedelerin yaralarını sarmak için kullanılacak. Aynı zamanda maça davete edilen 300 depremzede çocuğa Bartınspor forması ve oyuncak hediye edilecek. Cumartesi günü 15.00’da depremzede çocuklarla oynanacak maçın hatıra biletleri ise 100 TL.

Araç kiralanacak

ARTVİN İL ÖZEL İDARESİ Araç kiralama hizmeti alacak.

Köylerde yeni su ücretleri belli oldu!

Mart ayı gündeminin ilk toplantısında Kahramanmaraş depremlerinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar dileyen İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresinin su hizmetini verdiği 26 köydeki 6 bin 400 aboneyi kapsayan su ücreti tarifelerinin yeniden belirlendiğini açıkladı.

Çetin’in yerine Uğur Karakaya atandı

Vekaletten yürüttüğü Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden istifa eden Metin Çetin’in yerine Bartın Vali Yardımcısı Uğur Karakaya atandı.

Eski bina tadilatı yapılacak

BARTIN İL ÖZEL İDARESİ Ek bina yapımı, eski bina tadilatı ve çevre düzenleme işleri yaptıracak.

Depremzedeler Bartın'a getiriliyor

Kahramanmaraş Elbistan ve Pazarcık İlçeleri üssü olmak üzere peş peşe iki büyük depremin vurduğu 10 ilden şuana kadar 320 kişi geçici ikametgah olarak Bartın’a getirildi. Depremzedeler Mehmet Rıfat Efendi Erkek Öğrenci Yurdu, DSİ Misafirhanesi, Öğretmenevi, Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi ve İl Özel İdaresi İnkumu Tesislerine yerleştirilirken Bartın Valisi Nurtaç Arslan da depremzedeleri ziyaret etti. Vali Arslan, Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı da yaparken şuana kadar Bartın’dan deprem bölgesine 818, personel, 126 araç ve iş makinesi ile 152 yardım tırı gönderildi.

Bartın deprem bölgesi için kırmızı alarmda

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan İlçelerinde 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Türkiye ve Bartın tek yürek oldu. Depremlerde büyük yıkım yaşayan Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeyle 7 günlük milli yas ilan edildi. Bartın’dan AFAD, Bartın Belediyesi, İl Özel İdaresi, TTK gibi birçok kurumdan arama kurtarma ekipleri deprem bölgesine giderken toplanan yardımlarda yine bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktı.

2023 ücret tarifeleri belirlenecek

Şubat gündemi görüşmelerine başlayan İl Genel Meclisinin ilk toplantısında 195 milyon TL’lik 2023 bütçesinin yüzde 41’inin yatırımlara ayrıldığını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, bu ayki toplantılarda İl Özel İdaresinin 2023 ücret tarifelerinin belirleneceğini açıkladı. Başkan Dursun ayrıca yer tahsisi yapılan Denetim Komisyonun çalışmalarına başladığını ve Nisan ayında raporunu Meclise sunacağını kaydetti.

Patlayıcı madde ve kapsül alınacak

SİNOP İL ÖZEL İDARESİ Patlayıcı madde ve kapsül alacak.

Proje hizmeti alınacak

BURDUR İL ÖZEL İDARESİ Etüd proje hizmeti alacak.

Akçamescit Hayvan Pazarı inşaatı başladı

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında Kamu Ekonomik Altyapı Yatırımı olarak planlanan Akçamescit Hayvan Pazarının ihalesi İl Özel İdaresince gerçekleştirilerek ihaleyi alan firmayla yer teslimi yapıldı. Hayvan pazarı 500 büyükbaş, 300 küçükbaş kapasiteli olacak.

Sahil projeleri tamamlandı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın da destekleriyle İl Özel İdaresince yapılan Güzelcehisar Turizm Köyü Altyapısını Güçlendiriyor Projesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İller Bankasının destekleriyle yapılan Mugada Sahili 1. Etap Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu Projesinin tamamlandığını açıkladı.

Trafik levhası alınacak

KİLİS İL ÖZEL İDARESİ Trafik levhası satın alacak.

Bartın’da 14 okul seçildi

Bartın’da 14 okul, 2021 yılı Mesleki Eğitim Akreditasyonuna seçildi. Akreditasyona seçilen okullar; Bartın İMKB Ortaokulu, Bartın TOKİ İlkokulu, İl Özel İdaresi Mustafa Aydede Okulu, Gürgenpınarı Ortaokulu, Bartın Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu, Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bartın Kemal-Sabriye Ocakçı Primary School, Bartın Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi, İstiklal İlkokulu, Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi, Bartın Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi, Ertuğrul Gazi Ortaokulu, Merkez İmam Hatip Lisesi ve Kozcağız İmam Hatip Ortaokulu oldu.

Bina yapılacak

RİZE İL ÖZEL İDARESİ Bina inşaatı yaptıracak.

Bütçede yol ve ulaşım ile eğitime önemli pay!

Kasım gündemi kapsamında İl Özel idaresinin 2023 Performans Planı ile Çalışma ve Yatırım Programı dahil 195 milyon TL olarak belirlenen bütçesini de görüşen İl Genel Meclisi, oy çokluğu ile 2023 bütçesini kabul etti. Yüzde 46’sı personel giderlerine, yüzde 17’si mal ve hizmet alımlarına, yüzde 37’si ise yatırım ve sermaye giderlerine ayrılan bütçeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, bu kapsamda önümüzdeki yıl için Yol ve Ulaşım Hizmetler Müdürlüğüne 30 milyon 676 bin TL, Özel İdare kaynaklarıyla yapılacak 7 okul içinde toplam 13 milyon 192 bin 789 TL ödenek ayrıldığını söyledi.

Personel taşınacak

BİTLİS İL ÖZEL İDARESİ Personel taşıma servis hizmeti alacak.

Kırtasiye malzemesi alınacak

HAKKARİ İL ÖZEL İDARESİ Kırtasiye malzemesi satın alacak.

Hendek kaplama yapılacak

KASTAMONU İL ÖZEL İDARESİ Muhtelif köy yollarında beton hendek kaplama ve sanat yapıları işi ihale edecek.

Bina işleri yapılacak

NİĞDE İL ÖZEL İDARESİ Bina işleri yaptıracak. İhale 15 Aralık’ta 10.30’da yapılacak.

İnşaat işleri yapılacak

BATMAN İL ÖZEL İDARESİ İnşaat işleri yaptıracak.

Asfalt kaplama kombine araçları alınacak

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresinin araç parkuruna Bartın’daki yollara ikinci kat sathi kaplama yapmak amacıyla son teknoloji ve donanıma sahip sathi kaplama asfalt kombine araçları alacaklarını açıkladı. Bu araçlarla yakıt tüketiminden önemli oranda tasarruf sağlanacağını ifade eden Başkan Dursun, günde 2 kilometreyi bulan sathi kaplama yapabileceğini ve bunun dışında asfalt bakım robotu da alacaklarını kaydetti.

Bina inşaatı yapılacak

ÇANAKKALE İL ÖZEL İDARESİ Bina inşaatı yaptıracak.

Halı saha yapılacak

EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ Halı saha yaptıracak.

Elektromotopomp yapılacak

ÇORUM İL ÖZEL İDARESİ Bayat İlçesi Akseki Köyü içme suyu tesisine og enh dalgıç elektromotopomp yapacak.

195 milyonluk bütçe maratonu başladı

İl Genel Meclisinde kasım ayı gündemiyle birlikte bütçe maratonu başladı. 20 gün sürece toplantılarda Meclis Üyeleri, 2023 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programı ile 2023 Mali Yılı Bütçesine karar verecek. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresinin 2023 bütçesinin ise 195 milyon TL olarak planlandığını kaydetti.