Il Emniyet Müdürlüğü Haberleri

Il Emniyet Müdürlüğü Haberleri

Dolandırıcılar Şanlıurfa’da yakayı ele verdi

Bartın’da bir şahsın 1 milyon 600 bin TL dolandırılması olayının ardından yürütülen çalışmalar sonucu şüpheli 2 şahıs Şanlıurfa’da yakalandı.

17 bin 748 kişi Yunusların sorgusundan geçti

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis (Yunus) Timlerince 2022’de yapılan çalışmalar sonucunda 17 bin 748 kişi sorgularınken 9 bin 219 araç da kontrol edildi.

10 günde 15 kişi uyuşturucuyla yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce son 10 günde yapılan çalışmalarda 9 farklı olayda 15 kişide toplam 14,74 gram metamfetamin, 56,47 gram esrar, 5,37 gram bonzai ve 4 cam aparat ele geçirildi.

Emniyetten “Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması

Emniyet Genel Müdürlüğünce 81 ille birlikte Bartın’da da yapılan “Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması"nda 935 kişi, 215 araç ve 35 iş yeri denetlendi. Uygulamada 2 araca toplamda 5 bin 53 TL trafik para cezası uygulandı.

Emniyet projeyi anlatmaya devam ediyor

Bartın Emniyet Müdürlüğü, En İyi Narkotik Polisi; Anne Projesi kapsamında Millet Konağında; anne ve anne adayları ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Kırtasiye malzemesi alınacak

MALATYA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Temizlik, kırtasiye malzemesi ve toner alacak.

Suç makineleri yakalandı

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Kasten Yaralama Yağma, Şantaj, Tehdit, Hakaret suçlarının failleri ve azmettiricileri oldukları tespit edilen 6 şahsı yakaladı.

Denetimde yakayı ele verdi

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimde polis ekiplerine zorluk çıkaran çekici sürücüsünün uyuşturucu testi pozitif çıktı. Aracında uyuşturucu madde de tespit edilen sürücüye toplam 12 bin 221 TL ceza uygulanırken sürücü belgesine de 5 yıl süreyle el konularak araç trafikten men edildi.

FETÖPDY operasyonunda 4 tutuklama

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce Bartın, İstanbul, Karabük ve Isparta’da FETÖ/PDY Terör Örgütünün güncel yapılanmasına yönelik olarak yapılan operasyonda gözaltına alınan 37 şüpheliden 4’ü tutuklandı. 1 şüpheliye ev hapsi verilirken 31 şüpheli içinde adli kontrol kararı verildi.

Yaşlı kadının başına gelenler!

Önce bileziklerini sonra 99 bin TL'sini dolandırıcılara kaptırdı. Dolandırıcılar ise Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başarılı operasyonu ile yakalandı.

Oto lastik satın alınacak

HAKKARİ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Oto lastik satın alacak.

Bartın, Trafik Haftasını kutluyor

Trafik Haftası, Bartın başta olmak üzere ülke genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında, “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” uygulaması vurgulanırken Kapalı Pazaryeri’nde İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve AFAD Müdürlüğü tarafından stant açılırken vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışması yapıldı.

Sakın linke tıklamayın!

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, sosyal medya dolandırıcılar ve Whatsapptan gönderilen linklere tıklanmaması konusunda vatandaşları uyardı.

Uyuşturucu etkisindeyken yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda; Aladağ Mahallesinde Ç. Ç. isimli şahsın durumundan şüphelenilmesi üzerine alınan doktor raporunda uyuşturucu kullandığı tespit edildi.

CEPHANE GİBİ

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü, Amasra’da takibe aldığı 9 kişinin evinde arama yaptı. Evlerde 435 dinamit, 31 el yapımı patlayıcı çıktı. Üzerinde TTK ibaresi bulunan patlayıcıların balık avında kullanıldığı iddia edildi. 8 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan 4’ü, Emniyet’teki ifadeleri ardından serbest bırakıldı. 4 zanlı ise sevk edildikleri mahkemede tutuklandı.

Gıda ürünleri satın alınacak

BİTLİS İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Gıda ürünleri satın alacak.

Türk Polis Teşkilatı 177. Yaşını kutladı

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatının kuruşunun 177. Yılını kutladı. 177. Yıl dolayısıyla Bartın İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, “Türk polisi kanunların emrettiği şekilde, tarafsız, hakkın ve hukukun tavizsiz savunucusu olacaktır” dedi.

Suriyeli göçmen iddialarına açıklama

Bartın’da son bir ay içerisinde 15 bin Suriyeli göçmenin geldiğine dair iddialara İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğünden açıklama geldi.

Saklandığı evde mutfak dolabının içinde yakalandı

2018 yılından beri nitelikli dolandırıcılık, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cinsbel saldırı gibi suçlar başta olmak üzere birçok suçtan aranan 39 yaşındaki B.K, Bartın İl Emniyet Müdürlüğünün operasyonunla saklandığı evdeki mutfak dolabının içinde yakalandı.

Kavga ederken uyuşturucuyla yakalandılar

Bartın’da Aladağ Mahallesinde kavga eden iki kişinin aracında yapılan aramada uyuşturucu madde ele geçirildi.

Sıvılaştırılmış doğalgaz alınacak

BOLU İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Sıvılaştırılmış doğalgaz alacak.

İaşe satın alınacak

SİVAS İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İaşe satın alacak.

SİS uyuşturucuya geçit vermedi!

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olursa iştirak eden şüpheliler ile en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam ediliyor.

Bartın Emniyeti uyuşturucu ile mücadelede hız kesmiyor

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ile mücadelesine her alanda devam ediyor. Bu kapsamda Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucu ile mücadelede farkındalığın artırılması amacı ile “Narkorehber Eğitimi’’ “En İyi Narkotik Polisi Anne’’ ve “Narkonokta’’ projelerini başlattı. 

Bartın’da toplu taşıma araçlarına denetim!

Bartın’da İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı sivil kıyafetli trafik personellerince toplu taşıma araçlarına yönelik gerçekleştirilen denetimlerde 2 bin 74 araç ve sürücüsüne toplam 706 bin 895 TL tutarında ceza işlem uygulandı.

Bartın’da uygunsuz sis ve far kullananlara ceza yağdı!

Bartın İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan denetimlerde birçok sürücünün şikayetçi olduğu trafiğe uygunsuz sis ve far kullanan araçlara cezai işlem uygulandı. Denetimler sonucunda uygunsuz ışık donanımı kullananlara toplamda 35 bin 652 TL tutarında cezai işlem uygulanırken 6 araç trafikten men edildi.

BARTIN’DA EMNİYETTEN GÖÇMENLERE YÖNELİK ÇALIŞMA

Bartın’da, İl Emniyet Müdürlüğünce ildeki göçmen nüfusuna yönelik geniş kapsamlı çalışma yapılıyor. Çalışmayla ildeki göçmenlerin sayıları, belirtilen bilgilerin doğru olup olmadığı, verilen ikametgahlarda yaşanıp yaşanmadığı tespit ediliyor. Bu kapsamda göçmenlerin parmaklar izleri de alırken çalışmada ise sona yaklaşıldı.

8 araca trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten ceza!

Bartın’da dün gece yarısı yolu kapattığı tespit edilen 8 araca trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten idari işlem uygulandı.