Gmis Haberleri

Gmis Haberleri

Amasra GMİS delegeleri buluştu

4 Şubat 2023 tarihinde yapılacak olan Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) 12’nci Olağan Genel Kurulu öncesinde Amasra Bölgesi delegeleri ile Genel Başkan Hakan Yeşil’in açıkladığı Genel Merkez Yönetim Kurulu Listesi birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısında bir araya geldi.

TTK promosyon ücreti belli oldu!

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu; Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü ile Vakıfbank arasında yapılan ve gözlemci olarak katıldıkları toplantıda banka promosyon ücreti olarak 21 bin 300 TL’de anlaşmaya varıldığını, TTK işçisi ve memurlarına net 16 bin TL ödeme yapılacağını açıkladı.

Yeşil: “İşçi açıkları acil giderilmeli”

Uluslararası piyasalarda kömür fiyatlarının yükselmeye devam ettiğine ve tedarik sorunlarının yaşandığına dikkat çeken Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Amasra TTK Müessesiyle birlikte TTK’nın tüm müesseslerine üretimin arttırılması için acil işçi alınmasını istedi. Başkan Yeşil, Gerek Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) işçi açıklarının giderilerek üretimin arttırılması, gerekse rödevanslı sahalarda maliyet artışlarından kaynaklanan sorunların giderilerek üretime devam etmeleri acilen sağlanmalı, madencilik sektöründe istihdamın ve üretimin arttırılması hedeflenmeli, yerli ve milli kömür üretimi desteklenmelidir” dedi.

Triangle “Amasra faciası tüm yönleriyle araştırılsın”

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın da (GMİS) üyesi olduğu, dünyada 54 milyon üyesi bulunan IndustriaLL Küresel Sendikalar Federasyonu’nun Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan ile Avrupa’da 7 milyon üyesi bulunan IndustriALL Avrupa Sendikalar Federasyonu Genel Sekreteri Luc Triangle, GMİS’i ziyaret ederek Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüştü.

Madenci promosyonlarında 4. İhale yapılacak

Zonguldak ve Bartın’daki madenciler için yapılan promosyon ihalesinin tekrarlanacağını açıklayan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü ile bankalar arasında üçüncü ihalenin 18 Ocak’ta yapıldığını, bankaların promosyon tekliflerinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

IndustriALL Bartın’da incelemelerde bulundu

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) üye olduğu Uluslararası IndustriALL Küresel Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan, Uluslararası IndustriAll Avrupa Sendikalar Birliği Genel Sekreteri Luc Triangle ile birlikte 42 madencinin hayatını kaybettiği Bartın’ın Amasra ilçesine gelerek çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Yeşil, listeyi açıkladı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, 12’nci Dönem Genel Kurul Yönetim Kurulu listesini genel merkezde düzenlenen toplantıda açıkladı. Genel Başkan Yeşil’in listesinde Amasra’dan genel merkeze gelerek Genel Sekreterlik görevini üstelenen Ertan Kaya’nın yer almadığı görüldü. Yeşil, bu süreçte kendisiyle görev yapan Kaya’ya teşekkür etti.

İkinci promosyon ihalesi de iptal!

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü ile bankalar arasında gerçekleştirilen ikinci promosyon ihalesinin bankaların şartnamede yer alan 35 bin TL alt limit altında teklif vermeleri üzerine iptal edilmesinin ardından açıklama yaptı.

GMİS’ten indirim anlaşması

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile Karadeniz Ereğli’de bulunan Samsung Yetkili Satış Mağazası arasında imzalanan protokole göre, Amasra’daki çalışanlar dahil Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) çalışanlarına seçili beyaz eşyalarda yüzde 10 indirim anlaşması imzalandı.

Şubelerden Hakan Yeşil’e tam destek

Genel Maden İşçileri Sendikası’na (GMİS) bağlı 7 şubenin başkanları ve şube yönetim kurulları ortak bir açıklama yaparak Genel Merkez Genel Kurulu’nda Genel Başkan Hakan Yeşil’in oluşturacağı Yönetim Kurulu’na tam destek vereceklerini bildirdiler.

Yeşil “TTK ayakta kalmaya çalışıyor”

Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı Başkanlığı'nın iki gün sürecek olan Danışma Kurulu Toplantısı’nın açılış oturumu Zonguldak Öğretmenevi’nde yapıldı.

GMİS Araştırma Komisyonunda sunum yaptı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden kazasını araştırmak üzere kurulan TBMM Araştırma Komisyonu’nun 7'nci toplantısında sunum gerçekleştirdi. Mutlu, 11.5 saat süren toplantıda komisyon üyelerinin sorularını cevaplandırdı.

Amasra’da hüzünlü kongre

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Amasra Şubesi’nin 12’nci Olağan Genel Kurulu Amasra’da yapıldı. 42 maden şehidinin üzüntüsünün hakim olduğu kongrede GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil de “Böyle bir günde burada bu kongreyi yapmak gerçekten kolay değil. İçimiz buruk, hepimiz çok üzgünüz” dedi.

Amasra Şube Başkanı Çınar oldu

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Amasra Şubesi’nin 12’nci Olağan Genel Kurulu’nda seçimler tamamlandı. Şube Başkanlığına mevcut şube sekreteri Ümit Çınar seçildi.

GMİS, SORUŞTURMAYLA İLGİLİ MADENCİYİ BİLGİLENDİRDİ

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesi’nde çalışan maden işçilerini ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Soruşturmayı yakından takip ettiklerini ifade eden Mutlu, “Biz süreçlerin en sağlıklı şekilde sonuçlanabilmesi için ihmali olanların, Genel Müdüründen en alt kademeye kadar, bakanlığından en alttaki yetkiliye kadar kimin ihmali var ise olayın uzmanlar tarafından incelenerek ihmali olanların en ağır cezayı alması için sendikanız olarak süreci takip ediyoruz, edeceğiz.” dedi.

Kaya “Bugün maden işçisi gereken değeri görmüyor”

Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret eden Vatan Partisi Merkez İşçi Sendika Bürosu Başkanı Hüseyin Karanlık ve parti yöneticileri, sendika yöneticileri ve maden işçilerini partilerinin 26 Kasım’da Ankara’da düzenlenecek Olağan Genel Kurulu’na davet ettiler. Ziyarette GMİS Genel Sekreteri ve TÜRK-İŞ Amasra Temsilcisi Ertan Kaya, bugün maden işçisinin maalesef gereken değeri görmediğini söyledi.

GMİS MTA-İŞ Şubesinde seçim heyecanı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) MTA-İŞ Şubesi’nin 12’nci Olağan Genel Kurulu, Ankara’da bulunan MTA Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

GMİS’ten Trabzonspor’a teşekkür

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS), Trabzonspor Kulübünün Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen grizu faciasında hayatlarını kaybeden 42 maden işçimizin aileleri için başlattığı ‘Kurtaran eller’ adlı yardım kampanyası nedeniyle teşekkür etti.

GMİS ARMUTÇUK ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA ŞANVER TURAN SEÇİLDİ

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk Şubesi’nin 12’nci Olağan Genel Kurulu’nda seçimler tamamlandı. Şube Başkanlığına tek liste halinde seçime giren Şanver Turan seçildi.

GMİS Armutçuk şube genel kurulu gerçekleşti

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk Şubesi’nin 12’nci Olağan Genel Kurulu, 30 Ekim 2022 tarihinde Kdz. Ereğli’de Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi.

Vali Tutulmaz’dan GMİS’e taziye ziyareti

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Genel Maden İşçileri Sendikası’na (GMİS) taziye ziyaretinde bulunarak Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüştü.

Şehit madenciler için dua ettiler

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesi’nde meydana gelen grizu faciasında şehit olan 41 madenci için Üzülmez Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında çalışan işçiler, Kuran-Kerim okutarak dua etti.

Sendikalardan GMİS’e taziye ziyareti

TÜRK-İŞ’e bağlı Tez-Koop-İş, Belediye-İş, Toleyis yöneticileri Genel Maden İşçileri Sendikası’na (GMİS) taziye ziyaretinde bulunarak Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüştü.

Kaya, İstanbul’daki yaralı madencileri ziyaret etti

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri Ertan Kaya, şube yöneticileriyle birlikte Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesi’nde 14 Ekim 2022 tarihinde meydana gelen kazada yaralanan 6 maden işçisinin tedavi gördüğü İstanbul Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde aileleri ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Yeşil “Sensörlerin okunup okunmadığı çalışma sonucunda aydınlanacaktır”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesi’nde meydana gelen kaza gündemiyle olağanüstü toplandı. Toplantıda bir gazetecinin “İhmal var mı? sorusuna GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, “Sensörlerin okuyup okumadığı konusunda uzman arkadaşların yapacağı çalışma sonucunda aydınlanacaktır. Kimsenin şüphesi olmasın, bu bilgiler silinmez, çizilmez. Bunlar kayıtlıdır ve saklanması mümkün değildir. Adalet Bakanlığımız 6 savcımızı görevlendirdi. Bizlerde bu konunun takipçisiyiz” şeklinde cevap verdi.

GMİS'ten patlamaya ilişkin açıklama

GMİS Başkanı Hakan Yeşil, Amasra maden ocağında meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

GMİS Amasra delege seçimlerinde Ümit Çınar listesi 241 blok oy aldı

Yeşil, Amasra delege seçimlerini takip etti Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) 12’nci Olağan Genel kurul sürecinde 4 Ekim’de başlayan taban delege seçimleri Amasra Şube ve Kozlu Şube delege seçimleriyle devam etti.

Yeşil, Amasra delege seçimlerini takip etti

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) 12’nci Olağan Genel kurul sürecinde 4 Ekim’de başlayan taban delege seçimleri Amasra Şube ve Kozlu Şube delege seçimleriyle devam etti.

GMİS taban delege seçimleri başladı

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) 12’nci Olağan Genel Kurulu sürecinde delege Karadon Şube ile Armutçuk Şube taban delege seçimleriyle başladı. Amasra Şubesinde taban delege seçimleri 6 Ekim’de yapılacak.

TTK banka promosyonları güncellenmesi çalışmaları devam ediyor

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Vakıfbank Batı Karadeniz Bölge Müdürü Mustafa Kaya’yı 29 Eylül 2022 tarihinde ziyaret ederek Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) talebi ve girişimleriyle Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) çalışanlarını ilgilendiren banka promosyonlarının güncellenmesi ile ilgili başlatılan çalışmaları görüştü.