Fetö Haberleri

Fetö Haberleri

Kalaycı “2013’ten sonra bir tane parti mensubumuzun FETÖ ile bağı kalmadı”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Sülek köyü sakinlerini ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Köy ziyaretinde açıklamalarda bulunan Başkan Kalaycı “FETÖ konusunda kendilerine yapılan eleştirilere “FETÖ’nün terör örgütü olarak gerçek yüzünü göstermesi 2013 yılındadır. 2013 yılından sonra bir tane partimizin mensubu FETÖ ile ortak hareket etmemiş, görüşmemiş, bağı kalmamıştır. AK Parti olarak FETÖ’nün gerçek yüzü ortaya çıkınca topyekun mücadeleye başladık. Biz bu örgütü hizmet hareketi diye desteklerken muhalefet olanlar, terör örgütü olduğu ortaya çıkınca birden FETÖ sevdalısı olup, kapılarında nöbet tutmaya başladı” şeklinde cevap verdi.

148 bin TL dolandırıldı!

13 Haziran 2022 günü R.D. isimli şahsın müracaatında; rehberine kayıtlı olmayan bir numaradan gelen aramayı açtığında, doğu şiveli tanımadığı erkek bir şahsın kendisini komiser olarak tanıttıktan sonra müştekinin kendisinin FETÖ Terör Örgütüne üye olduğunu iddia ederek verdiği iban numarasına 148 bin TL yatırmasına ikna etmesinin ardından dolandırıldığını anladığını ve olaydan dolayı davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etti.

FETÖPDY operasyonunda 4 tutuklama

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce Bartın, İstanbul, Karabük ve Isparta’da FETÖ/PDY Terör Örgütünün güncel yapılanmasına yönelik olarak yapılan operasyonda gözaltına alınan 37 şüpheliden 4’ü tutuklandı. 1 şüpheliye ev hapsi verilirken 31 şüpheli içinde adli kontrol kararı verildi.

Fetö soruşturmasında son durum

Adliyeye çıkarılan 18 kişi hakkında karar

Fetö soruşturmasında sıcak gelişme

18 şüpheli adliyeye çıkarıldı

Gıda deposu boşaltıldı

Fetö'nün yeniden yapılanmasına yönelik operasyon devam ediyor

Fetö operasyonunda şok detay

Balkondan attılar

36 şüpheli gözaltına alındı

Bartın merkezli 4 ilde eş zamanlı operasyon

BARTIN, 15 TEMMUZ’U VE 15 TEMMUZ ŞEHİTERİNİ UNUTMADI

15 Temmuz Demokrasi ve Birik Günü tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da kutlandı. Bu seneki kutlamalarda demokrasi coşkusu hakimken 15 Temmuz demokrasi şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için dualar edildi. Vatandaşların ellerinde Türk bayraklarıyla marşlar eşliğinde milli birlik ve beraberlik mesajı verdiği etkinliklerde Bartın Valisi Sinan Güner, “Türkiye Cumhuriyeti devleti dün olduğu gibi bugün de, ülkemizin geleceğine kasteden FETÖ Terör Örgütü ile mücadelesine yurt içinde ve yurt dışında hız kesmeden aynı kararlılıkla devam etmektedir ve edecektir” dedi. Bartınlılar, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıl dönümünde de Cumhuriyet Meydanında sabaha kadar demokrasi nöbeti tuttu.

15 Temmuz İhaneti ve Milletin Zaferini anlatılar

Bartın Valiliği ve Bartın Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen panelde, küresel bir ihanet şebekesi olarak FETÖ’nün içyüzü anlatılarak, 15 Temmuz şehitlerimiz anıldı.

Bartın bu yılda 15 Temmuz'u unutmadı

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 4. Yıldönümünde Bartın halkı yine Cumhuriyet Meydanındaki Demokrasi nöbetinde bir araya geldi. Bu yıl meydandaki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri koronavirüs salgını dolayısıyla maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilirken vatandaşlar 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimizi dualarla bir kez daha andı, sloganlarla da hain darbe girişimine kalkışanları lanetledi. Meydandaki halka seslenen Bartın Valisi Sinan Güner, “Biz burada 4 yıl sonra aslında hain darbe girişimini anmıyoruz, milletin cesaretiyle yazdığı büyük destanı anıyoruz” dedi.

Şehitlerimiz unutulmadı

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. Yıldönümünde Bartın’daki şehitler unutulmadı.

Tunç “FETÖ'yle mücadele, millî bir meseledir”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Genel Kurulunda HDP Grup önerisine ilişkin AK Parti Grubu adına konuştu. Tunç, “15 Temmuz darbe girişimi, AK PARTİ iktidarıyla güçlenen Türkiye'yi hazmedemeyen ve Türkiye'nin izlediği politikalar nedeniyle bölgedeki çıkarlarını gerçekleştiremeyen küresel güçlerin desteğiyle TSK içerisindeki FETÖ mensupları tarafından başlatılmış, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimizin tarihî kahramanlığı sayesinde akamete uğratılmış bir darbe girişimidir” dedi.

Tunç’tan Kılıçdaroğlu’na 13 maddelik sert yanıt

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün siyasi ayağı iddialarına sert yanıt verdi. AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ’nün siyasi ayağı değil, siyasi hedefi olduğunu vurgulayan Tunç, “FETÖ ile mücadeleyi göze alan tek lider, darbe girişimine milletiyle birlikte karşı koyup demokrasiye sahip çıkan tek lider Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Bartın merkezli 3 ilde FETÖ operasyonu

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce(KOM) Bartın merkezli İstanbul, Ankara ve Sivas’ta Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik yapılan operasyonda 6 kişi göz altına alındı.

Oğlunun düğün parasını az kalsın kaptırıyordu

Bartın’da yaşlı bir adamı “Kimlik bilgilerin FETÖ operasyonunda kullanılıyor” diyerek oğlunun düğün parası dahil 50 bin TL dolandıran dolandırıcılar, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünün İstanbul’da yaptığı operasyonla suçüstü yakalandı.

15 Temmuz'u unutmadılar!

FETÖ terör örgütünce gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yılı dolayısıyla Bartın’da düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinliklerinde Bartın halkı darbe girişiminin üstünden 3 yıl geçmesine rağmen demokrasi şehitlerini unutmayarak bir kez daha andı. Bartın Valiliği önünden başlayıp Belediye Kapalı Otoparkta sona eren yürüyüşe ve demokrasi nöbetine katılan vatandaşlar darbecileri bir kez daha lanetlerken demokrasi şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için dualar etti. İl protokolü de vatandaşlarla birlikte bir kez daha demokrasi ve vatan için nöbet tuttu.

Güner’den15 Temmuz Mesajı

Günü Mesajı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Bartın halkına hitap eden Vali Güner, “Devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışan hain FETÖ örgütüne karşı aziz milletimiz ülkemizin bekası için tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek fedakarca bir direniş göstererek terör örgütünün hain planına engel olmuştur” dedi.

Bartın, demokrasi şehitlerini anacak

FETÖ terör örgütü tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 3. Yılı dolayısıyla Bartın’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri gerçekleştirilecek. Pazartesi günü Bartın Şehitliği ziyaretiyle başlayacak etkinlikler Cumhuriyet Meydanındaki demokrasi nöbetiyle son bulacak.

Esnaf, 15 Temmuz’u bir kez daha kınadı

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yıldönümünde Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi bir kez daha kınandı.

MÜSİAD’tan 15 Temmuz açıklaması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bartın Şubesi Başkanı Muhammet Aksoy, 15 Temmuz hain darbe girişimimin 3. yılı dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. Aradan geçen 3 yılda devletin FETÖ terör örgütüyle mücadelesinin kararlılıkla devam ettiğini ifade eden Aksoy, darbe girişiminin Türkiye ekonomisine yaklaşık 50 milyar TL’ye mâl olduğunun tahmin edildiğini söyledi. Aksoy, MÜSİAD’ın yerinin her zaman devletin ve milletin yanı olduğunu da vurguladı.

FETÖ’nün askeri kanadına operasyon

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetö/Pdy terör örgütü soruşturmaları kapsamında Askeri mahrem yapı içerisinde olduğu tespit edilen üst düzey rütbeli askerlerin bulunduğu şahıslara yönelik olarak Bartın Merkezli 8 ile eş zamanlı operasyon düzenlendi.

“Kaşıkçı cinayetinde ismin geçiyor” dedi, paraları götürdü

“Kaşıkçı cinayetinde ismin geçiyor” ve “FETÖ terör örgütü ile bağlantın var örgüt kimliğini kullanıyor” diyerek Bartın’da dahil olmak üzere vatandaşları dolandıran bir kişi, Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan bir operasyonla Ankara’da yine bir vatandaşı dolandırmak üzereyken yakalandı. 1991 Şanlıurfa doğumlu olan M.B Bartın Adliyesinde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Jandarmadan 97 noktada eş zamanlı operasyon

İl Jandarma Komutanlığı tarafından haklarında farklı suçlardan aranma kaydı bulunan kişilerin yakalanması maksadıyla 97 noktada yapılan eş zamanlı operasyonda “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma (FETÖ/PDY)” suçundan aranan 1 kişi ve çeşitli suçlardan haklarında yakalama kararı bulunan 25 kişi olmak üzere, toplam 26 şahıs yakalandı.

Tunç: “ FETÖ ile mücadele AK Parti döneminde başlamıştır”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Genel Kurulunda İyi Parti’nin 15 Temmuz darbe girişimine yardım ve yataklıktan bulunan, işbirlikçilerinin ve sorumluların belirlenmesi amacıyla bir araştırma komisyonu kurulmasıyla ilgili grup önerisi hakkında konuştu. FETÖ Terör Örgütüyle mücadelenin AK Parti Hükümeti döneminde başladığını ve 5 yıldır devam eden bir mücadele olduğunu ifade eden Tunç, “AK Parti’den önce hemen hemen tüm siyasi partilerle ilişki kurmaya çalışmış olan bu örgütün AK Parti’yle devlete sızdığını söylemek büyük bir haksızlıktır” dedi.

Erkan: “Hain kalkışmayı ve FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz”

CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında mesaj yayımladı. Erkan mesajında, “Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz” dedi.

Çakır, beraat etti

Bartın eski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan MADEŞ firması yöneticilerinden Cihat Çakır, yargılandığı FETÖ davasında beraat etti.

Platform, 28 Şubat mağdurları için adalet istedi

Bartın Sivil İrade Platformu “28 Şubat Darbesini Tel’in ve 28 Şubat Mahkûmlarına Özgürlük” eylemi gerçekleştirdi. Hükümet Caddesi Arap Cami önündeki eylemde Platform adına basın açıklamasında bulunan Aydın Kuloğlu “Bartın Sivil İrade Platform) olarak 28 Şubatçı darbecilerin ve FETÖ kadrolarının mağdur ettiği kardeşlerimiz için adaletin tesisini istiyoruz” dedi.

Akça’dan 28 Şubat açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Bartın Şube Başkanı Muhammet Akça, 28 Şubat postmodern darbenin 21. Yıldönümü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. 28 Şubat’la birlikte FETÖ’nün irtica adı altında sinsice dindar subayları tasfiye edip kendi adamlarını orduya soktuğunu ifade eden Akça, “28 Şubat millete ve değerlerine karşı alçakça bir ihanettir. FETÖ, 28 Şubat’la birlikte 15 Temmuz’a gelen süreçte en stratejik hamlesini yapmıştır” dedi.

FETÖ operasyonunda 8 gözaltı

Bartın Emniyet Müdürlüğünce FETÖ/PDY operasyonu kapsamında Bartın ve Uşak ilinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.