Enerjisa Haberleri

Enerjisa Haberleri

Başkent EDAŞ’tan Bartın’a 13 yılda 339 milyon liralık yatırım yapıldı

Hizmet verdiği tüm illerde kaliteli ve kesintisiz enerji hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Başkent EDAŞ, Bartın’daki çalışmalarına elektrik dağıtım faaliyetlerinin özel sektöre devredildiği 2009 yılından bu yana aralıksız devam ediyor. Başkent EDAŞ elektrik dağıtım faaliyetlerinin özel sektöre devredildiği 2009’dan 2021 yılı sonuna kadar Bartın özelinde 339 milyon lira tutarında yatırım gerçekleştirdi.

Bankoğlu, Bartın’daki elektrik kesintilerini sordu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, Bartın'daki elektrik kesintileri sorununu detaylarıyla gündeme getirdi. Konu hakkında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in yanıtlaması istemiyle bir yazılı soru önergesi de sundu. Bankoğlu, "Yurttaşlar, kendilerini elektriksiz bırakanları ve yaşadıkları sıkıntıları asla unutmayacak; cezasını sandıkta kesecek" dedi.

Tunç’tan Enerjisa’ya ziyaret

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Bartın Müşteri Hizmetleri Müdürü Muhammet Köse’yi ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Enerji korumak için bilinmesi gerekenler

Enerjisa’yla enerjini koru