Cemal Akın Haberleri

Cemal Akın Haberleri

713 köpek tedavi edildi

Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi’nde 2022 yılında da yaralanma, kaza gibi çeşitli nedenlerle barınağa getirilen-toplanan 713 köpeğin bakım ve tedavisi yapılırken, 29.250 kg mama dağıtımıyla sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacı karşılandı.

MHP'de gönüller Cemal Akın’dan yana

Partiye katılan 474 yeni üyeye rozet takmak amacıyla düzenlediği programda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanlığı, resmen açıklamasa da önümüzdeki seçimlerde Bartın Milletvekili Adayının kim olacağının sinyallerini verdi. MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, gönüllerinden geçen milletvekili adayının Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın olduğunu söylerken MYK Üyesi Yüksel Aydın “Cemal Başkan’ın yaptıkları yapacaklarının teminatı olacak” sözleriyle de Akın’ın adaylığına yeşil ışık yaktı.

17 bin 484 kişi faydalandı

2018 yılında hizmete açılan Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Paylaşım Merkezinden kurulduğu günden buyana toplam da 17.484 kişi faydalandı.

Belediyede maaşlara 4 bin 500 TL zam

Bartın Belediyesi’nde çalışan 460 şirket personelini ilgilendiren Toplu Sözleşme görüşmeleri tamamlanarak, imzalar atıldı. Buna göre en düşük 7.600 TL maaş alan şirket personeli yeni sözleşme ile en düşük 12.100 TL maaş alacak. İkinci 6 ayda ise asgari ücrete gelecek zam oranında maaşlarda iyileştirme yapılacak.

Akın “62 projenin yüzde 75’i tamamlandık”

2019’daki yerel seçimlerde Bartın Belediye Başkanı olarak üçüncü dönemine başlayan Cemal Akın, 2019-2024 yılları arasını kapsayan projelerin yüzde 75’ini 4 yılda tamamlanıp Bartın halkının hizmetine sunduklarını söyledi. Üçüncü dönemde 50+1 projeyle yola çıktıklarını ifade eden Başkan Akın, bu projelere 11 ilave proje eklendiğini 1,5 yıl süren pandemiye rağmen çalışmalar aksatılmazken, 4 yılda toplam 62 projenin yüzde 75’i tamamlandığını kaydetti.

15 bin 721 kişi E-Belediye’yi kullandı

Çevre Temizlik Vergisi, emlak, ilan ve reklam borçlarını ödeyebildiği “E-Belediye” sistemi sayesinde Vatandaşlar, “www.bartinbelediyesi.com” adresi üzerinden 2022 yılında da çok sayıda işlem yaptı. Bu çerçevede “www.bartinbelediyesi.com” adresine 2022 yılında 339.709 ziyaret olurken, “E-Belediye”yi kullanan 15.721 kişiden toplam 2.861.660.38 TL tahsilat yapıldı.

“Cumhuriyet Meydanı’na kitap kumbarası konulacak

Ceza infaz kurumundaki tutuklu ve hükümlülere okuma alışkanlığı kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında devam eden “Ceza İnfaz Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası” kapsamında Adalet Sarayı’nda ve Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak kitap kumbaralarına 15 Şubat’a kadar kitap bağışları kabul edilecek. Kampanyada ilk kitap bağışı ise Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak ile Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’dan.

Akın Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Kültür Merkezi ve Kent Belleği Araştırma Kütüphanesi açıldı

Bartın Belediyesi, Kültür Merkezi ve Kent Belleği Araştırma Kütüphanesi hizmete açıldı. Törende konuşan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Büyük önem verdiğimiz bu çalışma ile Bartın’ın yerel belleğini oluşturduk. Bilimsel araştırmalara ev sahipliği yapacak, kentlilik bilincine katkı sağlayacak olan bu kütüphane Bartın’ın yerel arşivine sahip olduğu gibi Bartın’a ilişkin tüm tarihi dokümanları da içinde barındırıyor. Şehrimizin tarihinin gelecek kuşaklara aktarılması adına büyük önem teşkil eden bu projeyi de hayata geçirdik. Çalışmalarımızın kısa sürede tamamlanmasıyla birlikte şehrimiz önemli bir esere daha kavuşmuş oldu. Projemizin kültür ve sanat şehri olan Bartın’ımıza çok yakıştı” dedi.

Büyük açılış 7 Ocak’ta!

Bartın Belediyesince 2020’nin Aralık ayında ihale edilerek yapımına başlanan Kültür Merkezi Kent Belleği Araştırma Merkezi tamamlandı. Beş kattan oluşan merkez, 7 Ocak Cumartesi günü 14.00’da yapılacak açılışla Bartınlıların hizmetine sunulacak. Kurslar, tiyatro, müzik, halk dansları gibi sanatsal etkinliklerin bulunduğu merkezde, Kemal Samancıoğlu’na ait Osmanlıca kitaplar dahil binlerce sayfa kitap, gazete, belge, fotoğrafa hem normal hem de dijitalleştirmiş olarak erişmek mümkün. Tam anlamıyla Bartın belleğinin dijital ortama da taşındığı kütüphanede 400 bin sayfa sisteme entegre edilmiş halde bulunurken bu büyük merkez ise 7 milyon 284 bin TL’ye mal oldu.

Akın yeni yılı kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

El emeği göz nurları görücüye çıktı

Bartın Belediyesi tarafından bu yıl 22. Kez düzenlenen “El Emeği Göz Nuru ve Hediyelik Eşya Fuarı” kapılarını açtı. Fuar ilk günden büyük ilgi görürken bu yıl fuarda 77 stant yer aldı.

Akın, alt yapıyı anlattı

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerince kent merkezinde gerçekleştirilen çalışmaları anlatan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, altyapının sorunsuz hale getirildiğini belirtti.

Belediyede kış hazırlığı tamam

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, kış aylarının gelmesi ile birlikte oluşabilecek olumsuz hava şartlarına karşı gerekli tüm önlemleri aldıklarını söyledi. Başkan Akın, bu doğrultuda 100 ton tuz, 50 torba solüsyon, 300 personel, 55 araç ve ekipman ile kış şartlarına hazır olduklarını kaydetti.

Akın “İnkumu’na tarihin en büyük yatırımını yaptık”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 2016 yılında hizmete sunulan, toplam bedeli 2 milyon 350 bin Euro olan "Atıksu Arıtma Tesisi ve Derin Deniz Deşarjı Projesi"nin İnkumu tarihinin en büyük yatırımı olduğunu belirterek, altyapı sorununun çözüldüğünü ifade etti.

Akın’dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akın’dan Dünya Madenciler Günü mesajı

Belediye Başkanı Cemal Akın, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kitap Fuarı kapılarını kapattı

Bartın Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen ve tüm ülkeye hitap eden Bartın Belediyesi 25.Uluslararası Kitap Fuarı 8 gün sürdü.

25.ULUSLARARASI KİTAP FUARI KAPILARINI AÇTI

Bartın Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen ve tüm ülkeye hitap eden Bartın Belediyesi 25.Uluslararası Kitap Fuarı törenle açıldı. Fuarın açılışında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “30 Kasım akşamına kadar sürecek olan Uluslararası 25. Kitap Fuarımızda yazarlarımız, şairlerimiz ve bilim insanlarımız söyleşileri ile Bartınlılarla beraber olacaktır” derken Bartın Valisi Nurtaç Arslan da “1997 yılından bu yana kararlılıkla düzenlenen ve geleneksel hale gelen bu fuarının nice yıllar devam etmesini temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu. 23 Kasım-30 Kasım 2022 tarihleri arasında 8 gün süre ile Belediye Sosyal Tesislerinde açık kalacak. Bu yıl 17 yayınevinin katılımıyla düzenlenen fuarda söyleşi, imza günü, dinleti, konserler gerçekleştirilecek.

Akın, Öğretmenler Gününü kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Bartınspor yönetiminden Akın’a ziyaret

Bartınspor Kulüp Başkanı Serkan Yurtaçan, Yönetim Kurulu Üyeleri Erhan Somaklı ve Soner Yürekli, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.

Cemal Akın’ın acı günü

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın halası Hidayet Kayık, 83 yaşında hayata veda etti. Kayık, Karaköy Fatih Camii'nde öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Belediyeden dev bütçe: 447 milyon TL

Kasım ayı gündemi kapsamında Bartın Belediyesinin 2023 bütçesini de görüşen Bartın Belediye Meclisi, Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor doğrultusunda tam 447 milyon TL olarak ön görülen bütçeyi kabul etti. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, karara bağlanan bu dev bütçeyle ilgili “Belediye personelimizle, halkımızla, Belediye Başkan Yardımcılarımızla ve Belediye Meclis Üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde şehrimize hizmet etmek için çalışıyoruz” dedi.

Akın, Atatürk’ü andı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 84’ncü vefat yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Akın, Cumhuriyet Bayramını kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Akın ve Özçelik’ten Hergün’e nezaket ziyareti

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanım Ercüment Özçelik, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sayın Nihal Karaman’a ve personele nezaket ziyaretinde bulundu.

Ocağımızla ciğerimiz yandı

Cuma Günü akşamı 18.15 sularında TTK Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında yaşanan grizu patlamasında mesaide olan 110 madenciden 41’i hayatını kaybederek şehit düştü. Ocaktaki 58 işçi kendi imkanlarıyla ve arama kurtarma ekibi tarafından kurtulurken yaralanan 11 işçiden 6’sı ambulans uçakla İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde 5’i de Bartın’da  tedavi altına alındı. İstanbulda’daki hastanede tedavi altına alınan yaralılardan 5’i entübe olduğu öğrenilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm devlet erkanı ve kademelerinin akın ettiği Amasra’ya gelerek son bilgileri aldı ve çalışmaları koordine ettiği. Grizu faciasında hayatını kaybeden ailelere taziye ziyaretlerinde de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Elbette bu patlamanın nasıl yaşandığı, varsa sorumlularının kimler olduğu, yürütülecek idari ve adli soruşturmayla ortaya çıkacaktır. Bu soruşturmalara çok yönlü olarak zaten başlanmıştır. Bir kez daha Amasra Maden Ocağı'ndaki elim kazada kaybettiğimiz işçilerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Maden şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak, bu devletin ve onun en yüksek temsilcisi olarak bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Belediye Meclisi toplandı

Bartın Belediye Meclisi Ekim Ayı Toplantısı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında yapılan toplantıda toplam 11 gündem maddesi görüşüldü.

Sevilmiş ve Kömeç kabri başında anıldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Murat Demir ve parti teşkilatı ile birlikte kendisinin de içinde bulunduğu minibüsün devrilmesi sonucu 3 Ekim 2021 tarihinde meydana gelen trafik kazasında hayatlarını kaybeden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ve MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sevilmiş’in mezarlarını ziyaret etti.

Akın Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutladı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle mesaj yayımladı.