Besim Coşkun Haberleri

Besim Coşkun Haberleri

Sağlıkçılar tek kalem maaş istiyor

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Bartın Şubesi Başkanı Besim Coşkun sağlık çalışanlarının tek beklentisinin sorunlarının çözümü olduğunu ifade ederek “ Adaletsizliklerin giderilmesi, ekonomik kayıplarının düzeltilmesi gibi temel sorunlarda kesin çözümler üretilmesini beklemektedirler. Tüm sağlık camiası; Tek kalem maaş istemektedir” dedi.

Coşkun “Ek ödemede taban ödemeler revize edilmeli”

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Ek Ödeme Yönetmeliğiyle ilgili açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Bartın Şubesi Başkanı Besim Coşkun “Ek ödemede taban ödemeler mutlaka revize edilmeli” dedi.

Coşkun “Hemşirelerimizin ücretleri yetersiz”

Hemşireler Haftası dolayısıyla açıklama yağan Türk Sağlık Sen Bartın Şubesi Başkanı Besim Coşkun, hemşirelerin iş yükünün ağır olmasına rağmen ücretlerin yetersiz olduğunu kaydederek “Yoğun iş yükü, şiddet, mobbing, mali ve özlük ile sosyal haklarda yaşanan sıkıntılar da değerlendirildiğinde çalışanların tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya kaldığı ortadadır” dedi.

Türk-Sağlık-Sen “Sorunlar belli, çözümler nettir”

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Bartın Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yapan Türk-Sağlık-Sen Bartın Şubesi, tüm sağlık camiasının mesleki itibarının yeniden kazandırılması gerektiğini söyledi. Sağlık çalışanlarının aşırı iş yükü, şiddet, mobbing, ayrımcılık ve haksızlıklarla yıprandığına, tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Türk-Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Besim Coşkun, “Sorunlar belli, çözümler nettir” dedi.

“Kazanana kadar mücadele edeceğiz”

Sağlık çalışanları, yaşadıkları ekonomik sorunların görmezden gelinmesini, hekim dışı sağlık personeline yapılan haksızlığa  tepki koymak için iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Bartın Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Besim Coşkun, “Türk Sağlık-Sen, Türkiye Kamu-Sen olarak tüm platformlarda mücadelemiz sürdüreceğiz. Alanlara inmekten hiçbir zaman geri durmadık, durmayacağız. Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz. Kazanana kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Coşkun “1000 TL ek zam, yüzde 3 refah payı verilmeli”

Son zamanlarda gerçekleşen aşırı zamlar ve dövizin artışı yüzünden sabit gelirli olan kamu çalışanlarıyla ilgili bir basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Besim Coşkun, “Memur ve emeklilerimizin alım gücü yıldan yıla azalıyor. Aile bütçesindeki açık her gün biraz daha büyüyor. Ortaya çıkan mağduriyetleri gidermek, enflasyona yenik düşen, temel ve vazgeçilmez harcamalar karşısında eriyen maaşlarını telafi etmek ve alım gücünü yükseltmek amacıyla memur ve emeklilere de bir destek paketi açıklanması ve kamu görevlilerine aylık bin lira ek zam verilmesi zorunlu hale gelmiştir” dedi.

Türk Sağlık-Sen sağlık çalışanlarına şiddeti kınadı

Bir hasta yakını tarafından Bartın Devlet Hastanesi Acil Servis çalışanlarına yapıldığı iddia edilen sözlü ve fiziki saldırıyı kınayan ve yetkilileri önlem almaya davet eden Türk Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Besim Coşkun, “Çıkartılacak olan Sağlıkta Şiddet Yasasında hiç olmazsa ‘şiddet uygulanan sağlık çalışanı nefsi müdafaa durumunda karşılık verdiğinde idari ve adli soruşturmaya tabi tutulamaz’ diye bir yasa çıkartın sizler bizi koruyamıyorsanız bizler kendimizi koruyalım” dedi.

Sağlıkçılardan ek ödemelere tepki

Bartın Devlet Hastanesi önünde açıklama yapan Türk Sağlık Sen, sağlıkçıların koronavirüsle aylardır özveri ve fedakarlıkla mücadele ettiğini ifade ederek Sağlık Bakanlığından sağlıkçılara ek ödeme değil, tek ödeme istedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen Türk Sağlık Sen Bartın İl Temsilcisi Besim Coşkun, “Alınan ücretler reva mıdır?” diye sordu.

Coşkun “Sağlık çalışanları ek ödemelerdeki adaletsizlik nedeniyle mağdur”

Ebeler Haftası dolayısıyla açıklama yapan Türk Sağlık Sen Bartın Şubesi Başkanı Besim Coşkun, “Salgınla mücadelenin kahramanlarının emeklerinin karşılığı ödenmez. Onlarda bunu milli bir vazife olarak bir karşılık beklemeden yapıyorlar. Ama sorunlarını çözmek, mağduriyetlerinin gidermek kahramanlarımız için yapılacak en önemli iştir” dedi.

Coşkun: “2020’de memur paketi hayata geçmeli”

Türk Sağlık Sen Bartın Şubesi Başkanı Besim Coşkun, yeni yılda memur paketinin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Kamu çalışanlarının kayıplarının telafi edilmesi gerektiğini ifade eden Coşkun, “Kamu çalışanlarının sorunlarına çözümler üreten bu paketin 2020 yılında memura bir çare olarak hayata geçmesi temel beklentimizdir” dedi.

Coşkun, sağlık çalışanlarının sorunlarını anlattı

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla basın açıklaması yapan Türk Sağlık Sen İl Temsilcisi Besim Coşkun, mobbingden sağlık çalışanlarına şiddete, 3600 ek göstergeden döner sermayeye kadar sağlık çalışanlarının sorunlarını anlattı.

Coşkun: “Sağlık çalışanlarını kurban ettirmeyiz”

Türk Sağlık Sen Bartın Şubesi Başkanı Besim Coşkun Şanlıurfa ve Giresun’da sağlık sektöründe yaşanan olaylarla ilgili basın açıklamasında bulundu. Giresun’daki olayda aile hekiminin mevzuatı uyguladığını ifade eden Coşkun Şanlıurfa’daki olayda da doktorun kafasının kaldırım taşıyla kırıldığını söyledi. Coşkun, “Beyaz kod veren açığa alınıp, doktoru kaldırım taşıyla darp edenlerin mazlum olduğunu ilan edilirse sağlıkta şiddetin bırakın önlenmeyi bizzat devlet ve kamuoyu tarafından teşvik edilmesi gibi bir durum ortaya çıkmaktadır” dedi.

Coşkun: “İş yükü ağır, ücretleri yetersiz”

Türk Sağlık Sen İl Temsilcisi Besim Coşkun Hemşireler Haftası dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulundu. Türkiye genelinde 153 bine yakın hemşirenin görev yaptığını ifade eden Coşkun, “Hemşirelerimizin iş yükü ağır, ücretleri yetersizdir”

Türk Sağlık Sen: “Sabır taşı çatlamıştır”

Bartın Türk Sağlık Sen, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. Bartın Devlet Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilen açıklamada Türk Sağlık Sen Bartın Şubesi Başkanı Besim Coşkun sağlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini sıraladı. Coşkun, “Yıpranma payının hayata geçmemesi, sağlıkta şiddetin cinayetlere dönüşerek devam etmesi, aşırı iş yükü, mobbing ve başta döner sermayeler olmak üzere ücretlerde yaşanan düşüşler nedeniyle sağlık çalışanları, bayramı çoktan unutmuşlardır” dedi.

Coşkun ATT VE Paramedikler Günü’nü kutladı

“Sorunlarına sırt çevriliyor”