Beledi̇ye Haberleri

Beledi̇ye Haberleri

Başkan Beştepe'de ki göreve başlama törenine katıldı

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu Beştepe'de ki göreve başlama törenine katıldı. Fırıncıoğlu; “Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreninde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Vali Arslan’dan Fırıncıoğlu’na ziyaret

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Fırıncıoğlu, Vali Arslan’a projelerle ilgili detaylı bilgi verirken Arslan da Fırıncıoğlu’na çalışmalarında başarılar diledi.

Bartın çöplüğü ilaçlandı

Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından Bartın’ın tüm katı atıklarının döküldüğü depolama alanında sıvı larvasit uygulama ve dumanlama çalışması gerçekleştirildi.

Coğrafi işaretli ‘Bartın Gözlemesi’ ikramı

Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında Bartın’da vatandaşlara coğrafi işeretli ‘Bartın Gözlemesi’ ile ayran ikram edildi. Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, “Bartın Belediyesi olarak bizler de şehrimizin yöresel mutfağına sahip çıkma adına gerekli adımları atıyoruz. Yöresel yemek ve tatlılarımıza Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alarak Bartın’ımızın değerlerinin markalaşmasına öncülük ediyoruz” dedi.

Akın’dan Karaman’a teşekkür ziyareti

MHP Bartın Milletvekili Adayı ve Bartın Eski Belediye Başkanı Cemal Akın, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçim sürecinde yapılan haberlerle kendisinin halka sesi olmasında sağladığı katkılardan dolayı Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Karaman’a nezaket ve teşekkür ziyaretinde bulundu.

Fener Alayına yoğun katılım

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı Bartın Belediyesi organizasyonunda düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü coşkuyla kutlandı.

Bartın turistlere ev sahipliği yapıyor

Bartın Belediyesi yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaya başladı.

Karakaş: "“3 belediyenin gücüyle korkunç paralar harcadılar”

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerini değerlendiren CHP İl Başkanı Selim Karakaş, MHP Bartın Milletvekili Adayı Cemal Akın’ın seçimlerle ilgili “Eşit şartlarda da mücadele etmedik. Milliyetçi Hareket Partisi tek başına seçime girdi. Karşımızda 6+1 parti vardı” şeklindeki sözlerine “Bizimde karşımızda iktidarda MHP’nin olduğu 3 belediyenin gücü vardı. Bütün bu belediyelerin manevi, maddi ve ekonomik güçlerini de kullanarak bizim karşımızda yer aldılar. Korkunç paralar harcadıklarını biliyoruz. Bence kendileri açıklasınlar. Gittiğimiz her yerde sınırsız kumanya ve paralar dağıtıldığı konuşuldu” diyerek cevap verdi. 14 Mayıs milletvekili seçimlerinde Bartın genelinde 10 binin üzerinde oy arttırdıklarını ifade eden Başkan Karakaş, CHP’nin ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör ve teröristlerle adının asla yan yana gelemeyeceğini hatırlatarak 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Bartınlılardan Kılıçdaroğlu’na destek istedi.

Fırıncıoğlu, 19 Mayıs’ı kutladı

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

BARÜ’den “Çocuk” temalı resim sergisi

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Bartın Belediyesi Resim Atölyesi iş birliğinde düzenlenen “Çocuk” temalı yağlı boya resim sergisi büyük ilgi gördü.

28 motosikletçiye ceza

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından trafiğe kapalı alanlarda motosiklet kullanan ve park ihlalinde bulunan sürücülere yönelik denetim gerçekleştirdi.

Çengel’den Fırıncıoğlu’na hayırlı olsun ziyareti

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, SGK İl Müdürü Mustafa Şaban Çengel, İcra Şefi Güler Coşkun, Denetmen Özlem Yüksel ve İşveren Memuru Betül Serdar’ı makamında ağırladı.

Müzeler Haftasında 4 müze ücretsiz

Bartın Belediyesince kenttin tarihi ve kültürel mirasını ortaya çıkarmak amacıyla yapılan müzeler, Müzeler Haftası boyunca halka ücretsiz olacak.

Bebek kurtarıldıktan sonra durakta çalışma

Bir bebeğin, Belediye Halk Otobüsleri durağında annesinin bir anlık dalgınlığı ve zemindeki eğim nedeniyle arabasının içindeyken ırmağa düşmekten son anda kurtarılması olayının ardından durakta çalışmalar başladı.

Maden “Yapılandırma başvuruları başladı”

Belediye, vergi, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) gibi 7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanunla ilgili açıklama yapan Bartın Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Tuncay Maden, kamu borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların 31 Mayıs’a kadar ilgili idareye başvurmaları gerektiğini söyledi.

Akın: “Eşit şartlarda mücadele etmedik”

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi sonrası ilk kez konuşan MHP Bartın Milletvekili Adayı ve Bartın Belediyesi Eski Başkanı Cemal Akın, “Tabi biz burada eşit şartlarda da mücadele etmedik. Milliyetçi Hareket Partisi tek başına seçime girdi. 6+1 parti vardı ve onlara rağmen oyumuzu artırdık” dedi. MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik ise seçimlerin ardından yaptığı ilk değerlendirmede CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun adını anmasa da ikinci kez milletvekili olarak seçilmesiyle ilgili “Ben inanıyorum ki 5 yılda bir, bir kere Bartın’a gelerek Bartın’da hiç kimseye dokunmamış, hiçbir acı günde, elemde ve kederde olmayan maalesef Bartın halkının tercihiyle hiçbir bedel ödemeden buradan tekrar Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisindeki 600 milletvekilinden biri olabilme şansın sahip olan vekil için acı duyuyorum. Halkım adına da açıkçası üzülüyorum” yorumunda bulundu.

Büyük ilgi gördü

Bartın Belediyesi organizasyonunda, Bartın Kültür ve Sanat Derneği ile Çağdaş Drama Derneği’nin katkılarıyla 28 Nisan – 8 Mart 2023 tarihleri arasında Bartın Belediyesi Sanatevi’nde düzenlenen 27. Uluslararası Bartın Tiyatro Festivalinde oynanan oyunlar büyük ilgi gördü.

Astoria Grande’ye Bartın turu

Amasra Limanın tamamlanmasıyla ilçeye gelen ilk Astoria Grande kruvaziyer gemisinin yetkililerine Bartın Merkez’de ki gezi, yemek ve dinlenme noktaları tanıtıldı.

Amasra HERITAGE İSTANBUL’da konuşuldu

Amasra Belediyesinin bu yıl ikinci kez katıldığı HERITAGE İSTANBUL Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansında Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Artar Amasra konulu sunum gerçekleştirdi.

Fırıncıoğlu'ndan Engelliler Haftası mesajı

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Engelliler sorunlarının çözülmesini bekliyor

Engelliler Haftası dolayısıyla Belediye Sosyal Tesislerinden Cumhuriyet Meydanında kadar yürüyen engelli vatandaşlar, engelsiz bir hayat istedi. Onlarla birlikte yürüyen Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şube Başkanı Ferit Kurulan, bu yılki Engelliler Haftasında yine engelli vatandaşların sorunlarını dile getirdi.

Bankoğlu Amasralı kadınlarla buluştu

CHP Bartın Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu, Amasra Belediyesi’nin Anneler Günü vesilesiyle düzenlediği kahvaltıda kadınlarla birlikteydi. Bankoğlu "Kadınların sağduyusu ile Türkiye kazanacak" dedi.

Amasra’da doğalgaz çalışmaları başladı

Amasra’da doğalgaz çalışmaları başladı. İhaleyi alan firma ilçeye şehir şebeke hattı borularını getirirken Dallıca-Kaman-Kazpınarı-Kuşkayası güzergahı boyunca 20 kilometrelik bir hatta doğalgaz çalışmaları yapılacak. Bu yıl içerisinde de 7 kilometrelik şehir şebeke hattı yapılacak. Kasım ayı sonuna kadar ilçedeki tüm mahallelerde doğalgaz çalışmalarının tamamlanacağını ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, tüm bu çalışmaların maliyetinin 100 milyon TL’yi aşacağını söyledi. “Bu çalışmaların seçim yatırımı olduğunu düşünenler olabilir” diyen Grup Başkanvekili Tunç, buna cevabını “Bu seçim yatırımı değil, planlamada vardı” sözleriyle verdi. Yılmaz Tunç gibi çalışmaları yerinde gören Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır da 2024 kışında Amasra’da doğalgazın yanacağını kaydetti.

Fırıncıoğlu’dan yoğun hafta sonu mesaisi

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, hafta sonu bir dizi ziyaretlerde bulundu. Başkan Fırıncıoğlu, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ercüment Özçelik, Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Milletvekili Adayı Sezai Hangişi, Kozcağız Belde Başkanı Savaş Buyurman ve teşkilat mensuplarıyla birlikte vatandaşlarla selamlaşarak, sohbet etti.

Belediye Başkanları Amasra standında buluştu

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen HERITAGE İSTANBUL Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansında Amasra Belediyesi’nin standını ziyaret etti. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’la bir araya gelen Başkan Köse, her iki ilçedeki turizm faaliyetleriyle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Yardım alamayan 8 kulüpten tepki

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlediği “Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Takdimi Töreni”yle Bartın’daki 47 spor kulübüne dağıtılan 1 milyon 230 bin TL’lik nakdi yardımdan para alamadığını söyleyen 8 amatör spor kulübü Hükümet Caddesinde açıklama yaptı. Kulüpler adına yapılan ortak açıklamada konuşan Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Taner Çetin, yardım alan 47 kulübün en az 5’te 1’nin kağıt üstünde olduğunu ve gerçekte olmadığını iddia etti. Çetin, yardım alamayan 8 kulüp için “Bu kulüpler neden bu 47 kulübün içerisinde yok?” diye sordu.

Yalçınkaya’ya kalp kalbe karşı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Bartın’a gelen CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingine katılan CHP Eski Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, miting alanına gelir gelmez Bartın halkının coşkulu sevgisiyle karşılandı. Yalçınkaya halkın sevgisine elleriyle kalp yaparak karşılık verdi.

Bahçeli'yı bu kez Fırıncıoğlu karşıladı

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Bartın’a gelen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bartın Belediyesini ziyaret etti.

Uluslararası Bartın Tiyatro Festivali başladı

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Belediyesi organizasyonunda, Bartın Kültür ve Sanat Derneği ile Çağdaş Drama Derneğinin katkılarıyla düzenlenen 27. Uluslararası Bartın Tiyatro Festivali açılış ve ödül törenine katıldı.

5 yılda yaklaşık 2 bin öğrenciye eğitim

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, beraberinde MHP Bartın Milletvekili Adayları Cemal Akın ve Sezai Hangişi ile birlikte Bartın Belediyesi Bilim Atölyemiz ve Bartın Bilim Derneği tarafından 14 Şubat-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Robotik Kodlama Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler için düzenlenen belge törenine katıldı.