Bekir Bozdağ Haberleri

Bekir Bozdağ Haberleri

Alan kapatılıyor!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bartın'daki maden kazasıyla ilgili son durumu açıkladı.

BOZDAĞ: SORULARIN HEPSİNİN CEVABI TAHKİKAT SONUCUNDA ORTAYA ÇIKACAKTIR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ait maden ocağındaki patlamayla ilgili “Bu kazanın etkin bir şekilde soruşturulması çok önemlidir. Bu olay bütün yönleriyle soruşturulacak ve aydınlatılacaktır. Kafalarda ne kadar soru varsa bunların hepsinin cevabı bu tahkikat sonucunda ortaya çıkacaktır” dedi.

Ocağımızla ciğerimiz yandı

Cuma Günü akşamı 18.15 sularında TTK Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında yaşanan grizu patlamasında mesaide olan 110 madenciden 41’i hayatını kaybederek şehit düştü. Ocaktaki 58 işçi kendi imkanlarıyla ve arama kurtarma ekibi tarafından kurtulurken yaralanan 11 işçiden 6’sı ambulans uçakla İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde 5’i de Bartın’da  tedavi altına alındı. İstanbulda’daki hastanede tedavi altına alınan yaralılardan 5’i entübe olduğu öğrenilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm devlet erkanı ve kademelerinin akın ettiği Amasra’ya gelerek son bilgileri aldı ve çalışmaları koordine ettiği. Grizu faciasında hayatını kaybeden ailelere taziye ziyaretlerinde de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Elbette bu patlamanın nasıl yaşandığı, varsa sorumlularının kimler olduğu, yürütülecek idari ve adli soruşturmayla ortaya çıkacaktır. Bu soruşturmalara çok yönlü olarak zaten başlanmıştır. Bir kez daha Amasra Maden Ocağı'ndaki elim kazada kaybettiğimiz işçilerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Maden şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak, bu devletin ve onun en yüksek temsilcisi olarak bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Bozdağ’a Arzu Ar cinayetini sordu

Boşanmak istediği eşi tarafından öldürülen Arzu Ar cinayetiyle ilgili açıklamalarda bulunan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “Arzu Ar cinayetinde de önemli iddialar var. Tabi cinayete ilişkin soruşturma devam ediyor. İnanıyor ve umuyorum ki devam eden soruşturma sürecinde birçok nokta daha aydınlanacaktır. Bunun yanı sıra, Adalet Bakanlığı’na konuya ilişkin bir soru önergesi de gönderdik. Bu olayı takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bozdağ: "6’lı masa kriz ve kaosun olduğu Türkiye vaat ediyor”

Bartın ziyaretinde AK Parti Bartın Teşkilatında partilileriyle bir araya gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, muhalefet partilerinin kurduğu 6’lı masayı eski Türkiye’nin fotoğrafı olarak nitelendirerek 6’lı masanın kriz ve kaosun olduğu Türkiye vaat ettiğini söyledi. “Ne vaat ediyorlar? Parlementer sistem vaat ediyorlar. Ne vaat ediyorlar ? Şimdiden aramızda bakanlıkları konuşalım diye koalisyonu vaat ediyorlar. Ne vaat ediyorlar? Kriz ve kaosun olduğu Türkiye vaat ediyorlar. Şimdi beyler, gökteki yıldızları isteseniz vermeye hazırlar. “Veremeyiz gücümüz yetmez, elimiz kolumuz uzanmaz” diyemiyorlar. Her sorunu çözeriz, nasıl? Hangi projeyle, hangi kaynakla, hangi imkanla? Kaynak biziz. Hayal değil biz gerçekleştirebileceğimiz vaatleri milletimizin önüne getiriyoruz” diyen Bakan Bozdağ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eşkıya ve mafyaya benzeterek Kılıçdaroğlu’nun herkesi tehdit ettiğini kaydetti.

BOZDAĞ YENİ ADALET SARAYINI AÇTI

Geçen yıl hizmete başlayan yeni Bartın Adalet Sarayının resmen açılışını yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, özelikle son dönemde Türkiye’nin gündeminde sıkça yer alan, ev sahipleri-kiracılar arasındaki uyuşmazlıkların çözümüyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Arabuluculuğun kapsamını yeni dönemde genişleteceklerini belirten Bakan Bozdağ, “Bu çerçevede bakanlığımızın şu anda hazırladığı çalışmalar çerçevesinde önümüzdeki dönemde kira alacaklarıyla ilgili ihtilaflar, toplu konut kanunundan doğan ihtilaflar, kat mülkiyeti kanunundan doğan ihtilaflar ve komşuluk hukukundan doğan ihtilafları arabuluculuğun konusu haline getiriyoruz” dedi. Bozdağ, bu konudaki taslak çalışmalarını TBMM açıldığında AK Parti grubuna aktaracaklarını kaydetti. Düzenleme hayata geçerse kira uyuşmazlıklarında zorunlu arabulucu şartı gelecek ve ev sahipleri ile kiracılarda mahkeme açılabilmesi için dava şartı aranacak.

Bakan Bozdağ, Adliye Sarayını yarın açıyor

Bartın’da yıllardır tamamlanması beklenen ve geçen yıl 1 Kasım’da taşınarak hizmete başlanılan Yeni Adliye Sarayı yarın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından açılacak.

Bakan Bozdağ açılış için Bartın'a geliyor

Yapımı tamamlanarak hizmete alınan Bartın Adalet Sarayının resmi açılış programı 23 Ağustos Salı günü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılımıyla gerçekleşecek

Kalaycı’dan CHP’ye “Hizmet” cevabı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’ı ziyaret etti. sohbet havasında geçen ziyarette Kalaycı, CHP Bartın İl ve İlçe Başkanları tarafından Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’la ilgili yapılan yazılı açıklamayla ve son günler il ve ülke gündemine yansıyan İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’le hakkındaki iddialarla ilgili değerlendirmede bulundu.

CHP İl ve İlçe Başkanlarından Bozdağ’a cevap

CHP Bartın İl ve İlçe Başkanları, 18. Dönem Bartın Siyaset Akademisi açılış töreninde 2019 cumhurbaşkanlığı seçimleri ve AK Parti ile MHP arasındaki seçim ittifakı üzerinden CHP ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

Bozdağ’dan Amasra’ya ziyaret

AK Parti 18. Dönem Siyaset Akademisi için Bartın’a gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, açılış sonrasında Amasra İlçesi’ni de ziyaret etti. Amasra’da esnaf ziyaretlerinde bulunan Bozdağ ayrıca Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsündeki cami inşaatında da incelemelerde bulundu.

117 kişi siyaset eğitimi alacak

18. Dönem AK Parti Siyaset Akademisi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın da katılımıyla açıldı. Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılışta konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 16 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin bu başarısının millet tarafından her seçimde artan oylarla ödüllendirildiğini söyledi. 18. Dönem AK Parti Siyaset Akademisinde ise 117 katılımcı siyaset akademisi alacak.

BOZDAĞ’DAN KILIÇDAROĞLU’NA BARTIN’DAN SERT SÖZLER

18. dönem AK Parti Siyaset Akademisi açılışı için Bartın’a gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ülke gündemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin 1919 baz alındığında 2019’da yeni bir yüzyılın eşiğinde olduğunu ifade eden Bozdağ, 2019 cumhurbaşkanlığı seçimleri ve AK Parti ile MHP arasındaki ittifak üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. CHP’liler Kılıçdaroğlu’nu “Tayyip Erdoğan gibi bir pehlivanın karşısına böyle çapsız birini çıkarırsak perişan oluruz” diyerek ehil görmedikleri için cumhurbaşkanı adayı olarak gösteremiyorlar” diyen Bozdağ, 2019 seçimleri sonrasında yeni bir anayasanın sinyallerini de verdi.

Bekir Bozdağ Bartın'a geliyor

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Siyaset Akademisi için Bartın'a geliyor. Bozdağ, 11 Mart Pazar Günü Bartın'da olacak.

Ecevit'e hakaret Meclis gündeminde

CHP Bartın Milletvekili ve Meclis İçişleri Komisyonu Üyesi Rıza Yalçınkaya, merhum Başbakan Bülent Ecevit’e “altı bezlenen, altım ıslatan başbakan” diyerek hakaret eden Memur-Sen’e bağlı Türkiye Diyanet-Sen Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman ve hakaret içeren sözleri Meclis gündemine taşındı. Yalçınkaya, Yaman hakkında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Yılmaz Tunç açıkladı

Bozdağ Bartın’a gelecek