Bartın Belediyesi Haberleri

Bartın Belediyesi Haberleri

Madenci korosundan duygu dolu anlar

Dünya Madenciler Gününde Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen anma gecesinde sahne alan Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan maden işçilerinden oluşan Madenci Korosu, şehit madenci yakınları dahil herkese duygu dolu anlar yaşattı.

Kitap Fuarı kapılarını kapattı

Bartın Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen ve tüm ülkeye hitap eden Bartın Belediyesi 25.Uluslararası Kitap Fuarı 8 gün sürdü.

Hacı Bulut “Tarihin Tanıkları Pullar”ı anlattı

Bartın Belediyesi 25.Uluslararası Kitap Fuarı kapsamında Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı ve Bartın Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hacı Bulut, “Tarihin Tanıkları Pullar” konulu söyleşi gerçekleştirdi. İlginin yoğun olduğu söyleşide Bulut, dinleyicileri pulların gizemli dünyasına götürerek pulların gözünden bir tarih yolculuğuna çıkardı.

25.ULUSLARARASI KİTAP FUARI KAPILARINI AÇTI

Bartın Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen ve tüm ülkeye hitap eden Bartın Belediyesi 25.Uluslararası Kitap Fuarı törenle açıldı. Fuarın açılışında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “30 Kasım akşamına kadar sürecek olan Uluslararası 25. Kitap Fuarımızda yazarlarımız, şairlerimiz ve bilim insanlarımız söyleşileri ile Bartınlılarla beraber olacaktır” derken Bartın Valisi Nurtaç Arslan da “1997 yılından bu yana kararlılıkla düzenlenen ve geleneksel hale gelen bu fuarının nice yıllar devam etmesini temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu. 23 Kasım-30 Kasım 2022 tarihleri arasında 8 gün süre ile Belediye Sosyal Tesislerinde açık kalacak. Bu yıl 17 yayınevinin katılımıyla düzenlenen fuarda söyleşi, imza günü, dinleti, konserler gerçekleştirilecek.

25.Uluslararası Kitap Fuarı açılıyor

Bartın Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen ve tüm ülkeye hitap eden Bartın Belediyesi 25.Uluslararası Kitap Fuarı 23 Kasım Çarşamba günü saat 18.30’da düzenlenecek olan törenle açılacak.

Belediyeden dev bütçe: 447 milyon TL

Kasım ayı gündemi kapsamında Bartın Belediyesinin 2023 bütçesini de görüşen Bartın Belediye Meclisi, Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor doğrultusunda tam 447 milyon TL olarak ön görülen bütçeyi kabul etti. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, karara bağlanan bu dev bütçeyle ilgili “Belediye personelimizle, halkımızla, Belediye Başkan Yardımcılarımızla ve Belediye Meclis Üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde şehrimize hizmet etmek için çalışıyoruz” dedi.

25.Uluslararası Kitap Fuarı başlıyor

Bartın Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen ve tüm ülkeye hitap eden Bartın Belediyesi 25.Uluslararası Kitap Fuarı 18 Ekim Salı günü saat 19.00’da düzenlenecek olan törenle açılacak.

Kemal Camcı, son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü Zonguldak Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki yaşam mücadelesini kaybederek hayata veren eden Bartın Belediyesi Belediye Meclis Üyesi, Eski Belediye Başkanı Vekili ve Bartınspor As Başkanı Kemal Camcı, sevenlerinin göz yaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Bu sezon 217 boğulma vakası oldu

Bartın Belediyesine ait can kurtaran ekipleri İnkumu tatil beldesinde yaz sezonunu kapattı. Sezon kapanışına katılan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediyenin aldığı tedbirler sayesinde İnkumu’nda son 5 yılda bin 500 boğulma vakasının olduğunu ancak hiç can kaybı olmadığını söyledi. Başkan Akın, bu sezonda da 217 boğulma vakası yaşandığını kaydetti.

İşçi maaşlarına enflasyon zammı!

Bartın Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında imzalanan enflasyon ek protokolü kapsamında Belediyede çalışan ve 6 bin 660 TL maaş alan şirket personelinin maaşı 7 bin 643 TL’ye, 7 bin 370 TL maaş alan kadrolu personelin maaşı da 9 bin 439 TL’ye yükseldi. Ek enflasyon zamları ise 1 Eylül’den itibaren geçerli sayılacak.

Pandemi sonrası nikah patlaması

Geçtiğimiz yıla göre bu yıl nikah kıydıran çift sayısında patlama yaşandı. Bu yılın ilk 9 ayında kıyılan nikah sayısı geçtiğimiz yıl boyunca kıyılan nikahların toplamına erişmek üzere.

Uluslararası Bartın Resim Ve Sanat Çalıştayı Başladı

Bartın Belediyesi tarafından bu sene 5.’si düzenlenen Uluslararası Bartın Resim ve Sanat Çalıştayı başladı. Akın, “Kara kalemlerin, fırçaların, boyaların konuştuğu çalıştay programı 4 Eylül Pazar günü başladı. 09.00’da Ankara’dan Bartın’a hareket eden heyet, Bartın’a hayran kaldılar”dedi.

Sünnet geleneği devam etti

Bartın Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Toplu Sünnet Şöleni, bu yıl belediye tarafından sünnet ettirilen 93 çocuğun aileleri ve yakınlarının katılımıyla gerçekleşti.

Yeni Müzeyi 3 Günde 12.000 Kişi Ziyaret Etti

Çok sayıda tarihi ve kültürel miras yatırımları ile Bartın’ı adeta bir açık hava müzesine dönüştüren Bartın Belediyesi, kent kimliği ve tanıtımı için büyük önem taşıyan bu müzelere bir yenisini daha ekledi.

Derya Uluğ ve Kıraç’ta İnkumu’nu salladı

Bartın Belediyesince bu yıl 6. Kez düzenlenen Kum Zambağı Festivali sona erdi. Ünlü Sanatçılar Derya Uluğ ile Kıraç’ın sahne aldığı festivalde bir dizi etkinlik yapılırken binlerce kişi ise Derya Uluğ ve Kıraç’ın şarkılarıyla gönüllerince eğlendi.

15 Temmuz Şehitler Çeşmesi restore edildi

Bartın’ın tanınmış simalarından iş insanı ve siyasetçi A.Ali Özer Salmanoğlu ve Dr. Muhammet Atik tarafından Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesi’nin de katkılarıyla yaptırılan ancak Haziran ayındaki selde zarar gören Bartın Öğretmenevi’nin karşısındaki 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi, hayırsever Özer tarafından restore ettirilerek yeniden hizmete girdi.

İnkumu 22 başladı

Bartın Belediyesi tarafından bu yıl 5. kez düzenlenen “Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu’22” başladı.

İNKUMU 5. PLAJ VOLEYBOLU TURNUVASI BAŞLADI

Bartın Belediye Başkanlığı İnkumu Plaj Voleybol Turnuvası başladı.

Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları başladı

Bartın Belediyesi tarafından bu sene 23.’sü düzenlenecek olan Hasan Bayrı Şiir Yarışması başvuruları başladı.

BELEDİYE 5 YENİ ARACI DAHA FİLOSUNA EKLEDİ

Bartın Belediyesi araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Belediye bu kapsamda 2 milyon 500 bin TL değerinde 1 çift kabin pikap, 1 römorklu ATV, 1 binek araç ve 1 kepçeyi daha araç filosuna kazandırırken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, göreve geldikten sonra 13 yıl boyunca toplam 56 milyon TL değerinde araç alımı gerçekleştirdiklerini söyledi. Yeni alınan araçlar ise kurban kesilerek ve dualar eşliğinde hizmete girdi. Ayrıca tören sonrasında vatandaşlara Muharrem Ayı dolayısıyla aşure ikramında da bulunuldu.

Belediyeye 125 milyon TL ek bütçe!

Bartın Ağustos ayı gündemini görüşmek üzere toplanan Bartın Belediye Meclisi 2022 Mali Yılı Ek Bütçe talebini görüştü. 125 milyon TL ek bütçe toplantıda CHP grubu “ret”, AK Parti ve MHP’nin “evet” oyuyla kabul edildi.

İnkumu Tiyatrolar Buluşması programı açıklandı

Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu’22 15-19 Ağustos tarihleri arasında Bartın Belediyesi organizasyonu ile İnkumu’nda hayata geçiyor. Covid-19 Salgını nedeniyle iki yıl ara verdirilen buluşma kaldığı yerden tüm coşkusuyla devam edecek.

Karaköy'de tapu sevinci

Bartın Belediyesince Karaköy Mahallesi sakinleri için Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı’nda tapu dağıtım töreni gerçekleştirildi. Hak sahiplerine tapularının hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 41 hak sahibine 28 adet tapunun dağıtıldığını söyledi. Akın ayrıca Aladağ bölgesine 500 tapuyla ilgili çalışma yaptıklarını da kaydetti.

Bartın’da Uluslar arası Halk Dansları Şöleni

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonunda İnkumu’nda gerçekleştirilen Bartın Belediyesi Uluslararası Halk Dansları Şöleni renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Uluslararası Halk Dansları Şöleni yapılacak

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 22-23 Temmuz tarihleri arasında Bartın Belediyesi Uluslararası Halk Dansları Şöleni yapılacak.

Belediye 9. Tenis Turnuvası başladı

Bartın Belediye Başkanlığı 9. Tenis Turnuvası düzenlenen açılış töreni ile başladı. Törene katılan Bartın Valisi Nurtaç Arslan tüm sporculara başarılar dilerken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da turnuvada 110 sporcunun mücadele edeceğini söyledi.

Akdeniz “Ücretsiz yolcu desteği arttırılmalı”

Artan akaryakıt fiyatlarına dikkat çeken Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Akdeniz, 65 yaş ve üstü vatandaşlar, öğrenci, engelli, polis, basın mensubu gibi toplumun farklı kesimlerini kapsayan ücretsiz yolcularda Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüslerine verilen desteklerin arttırılmasını istedi. Başkan Akdeniz, Özel Halk Otobüslerinin bununla ilgili taleplerini içeren dilekçeyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’a ilettiklerini söyledi.

Mezarlıklarda Yasin-i Şerif okutulacak

Bartın Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen, şehir merkezinde bulunan mezarlıklarda Yasin-i Şerif okumaları, Kurban Bayramı Arifesinde de devam edecek.

Belediyenin birçok tesisi zarar gördü

İlimizde meydana gelen sel felaketinden çok sayıda işyeri ve ev olumsuz etkilendi. Bartın Belediyesi’nin de çok sayıda tesisi ve projesi de afetten zarar gördü.

Çağlayan’da selin izleri siliniyor

Şehrimizde yaşanan sel afetinde Çağlayan Piknik Alanı sel sularına maruz kaldı. Piknik Alanını eski haline getirmek amacıyla tespitlerde bulunuldu.