Atama Haberleri

Atama Haberleri

Bartınspor’dan “Bu kadar algı yeter” isyanı!

Ligin bitmesine son 3 maç kala iki ezeli rakip Bartınspor ile Karabük İdman Yurdu arasında kılıçlar çekildi. Karabük’ün Türkiye Futbol Federasyonunu (TFF) üstü kapalı tehdit ederek hakem atamasına müdahale edip değişiklik yaptırmasına Bartınspor “Bu kadar algı yeter artık” diyerek isyan etti. Karabük’e “Sizler hakem değişikliği yaptırarak kendi lehinize hakem ataması yaptırmış olmuyor musunuz?” tepkisi gösteren Kulüp Yönetimi, Devrek maçında Bartınspor üzerinde oynanan kirli oyunları da belgeyle gösterdi. Yönetim, maçın gözlemcisinin Karabüklü olmasının çok büyük bir tesadüf mü olduğunu sordu.

TFF, Karabük’ün üstü kapalı tehdidine boyun eğdi

Bartınspor’la girdiği şampiyonluk yarışında Çankırı çelmesine takılan Karabük İdman Yurdu panikledi. Bartınspor korkusu saran Karabük, kritik Kozlu Belediyespor maçı öncesi, Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) hakem ataması baskısı yaptı. Karabük’ün “Sonucunun çok büyük bedellerle ödenecek olan atamaya” sözleriyle üstü kapalı tehdidine boyun eğen Federasyon ise hakem atamasını değiştirdi.

8 Mayıs’ta 45 bin öğretmen atacak

Türkiye Büyük Millet Meclisindeki (TBMM) Finlandiya'nın Kuzey Atlantik Antlaşması'na (NATO) Katılımına İlişkin Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi görüşmeleri esnasında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Finlandiya’nın NATO’ya katılım protokolünün hayırlı olmasını diledi ve öncelikli olarak deprem bölgesinde görevlendirilecek 45 bin öğretmen atamasının 8 Mayıs’ta yapılacağını söyledi. Grup Başkanvekili Tunç, bu ay içerisinde toplam 135 bin 805 kişinin kamuda istihdam edileceğini kaydetti.

Kalaycı: “Gönülden hizmet ediyoruz”

Bartın kent merkezi başta olmak üzere ildeki her noktaya ziyaretler gerçekleştiren AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Turhan Kalaycı, “Partimizi milletimizin gönlünden atamazlar. Çünkü milletimizi karşılıksız seviyor, gönülden hizmet ediyoruz” dedi.

45 bin öğretmen atanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’daki öğretmen adaylarını da sevindirecek bir müjde verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından 45 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Atanacak öğretmenler öncelikle afet bölgelerinde görevlendirilecek.

Koçak Asaleten atandı

Özlem Koçak, Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne asaleten atandı.

BARÜ’lü mezunlar iş başı yapıyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Ulus Meslek Yüksekokulundan mezun olan 89 kişinin kamuda istihdam edilmek üzere ataması yapıldı.

Ümit Değirmenci Amasra müessese müdürü olarak atandı

TK Genel Müdürlüğü tarafından Amasra Müessese Müdürlüğü'ne atama yapıldı.

Bankoğlu’ndan madenci eylemiyle ilgili açıklama

14 Ekim 2022 tarihinde Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tarafından işletilen Amasra Müessesesinde (ATİM) meydana gelen grizu patlamasının ardından, ATİM’de sular durulmuyor. 42 işçinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan patlamanın ardında, ATİM’e yapılmış olan liyakatsiz atamaların olduğu tartışması sürerken, ATİM’de çalışan işçiler bugün müessesede bir eylem düzenlediler.

Bartın’a yeni doktor ve diş hekimleri atanıyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a 10’u uzman olmak üzere 11 doktor, Cem Kambur Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine 2’si uzman 3 diş hekimi, Ulus İlçe Hastanesine 1 diş hekimi ve Sağlık İl Müdürlüğüne 1 eczacı kadrosu tahsis edildiğini açıkladı.

Bartın’a yeni doktor ve diş hekimleri atanıyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a 10’u uzman olmak üzere 11 doktor, Cem Kambur Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine 2’si uzman 3 diş hekimi, Ulus İlçe Hastanesine 1 diş hekimi ve Sağlık İl Müdürlüğüne 1 eczacı kadrosu tahsis edildiğini açıkladı.

TOKİ'de yüzde 25 peşin ödeme indirimi!

ABD ziyareti sonunda New York'taki Türkevi'nde TOKİ’yle ilgili yeni bir müjde veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,TOKİ’nin indirim kampanyasını açıkladı. Kampanyanın 19 Ekim’e kadar süreceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan “TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz. Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabilecek” dedi. Erdoğan ayrıca Sosyal konut projesinde Bartın dahil 81 ilde konutları tamamlayarak vatandaşlara teslim edeceklerini kaydetti.

BARÜ MEZUNLARI BOŞTA KALMIYOR

Bartın Üniversitesi (BARÜ) mezunu her iki kişiden birinin, Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde istihdam edilmek üzere ataması yapıldı.

Müftü için flaş gelişme

Karar Resmi gazetede yayımlandı.

Nurtaç Arslan, göreve başladı

12 Mayıs’ta Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bartın Valiliğine atanan ve bu atamayla Bartın’ın ilk kadın valisi olan Nurtaç Arslan, resmen göreve başladı. Vali Arslan için, karşılama töreni düzenlenirken Arslan, valilik makamında yaptığı ilk açıklamada “Önceliğimiz siz değerli Bartınlıların güven ve huzurunun temin edilmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasıdır. Bartın’da güzel işler yapmayı arzu ediyorum. Bu anlamda, Bartın’ımıza değer katacak her türlü öneriyi değerlendirmeye layık gördüğümü bilmenizi isterim” dedi.

Güner’den Akın’a veda ziyareti

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Bartın Valisi Sinan Güner, veda ziyaretleri kapsamında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a ziyaret gerçekleştirdi.

NURTAÇ ARSLAN, BARTIN VALİSİ OLDU

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile bazı valilerin görev yerleri değişti. Atama kararnamesi ile 10 ilin valisi yer değiştirdi. 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken yerlerine yeni valiler atandı. Vali değişikliği yaşanan iller arasında Bartın da yer aldı. Bartın Valisi Sinan Güner Vali Mülkiye Başmüfettişi olurken yerine İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan, Bartın Valisi olarak atandı. Arslan aynı zamanda Bartın’ın ilk kadın valisi oldu.

Devlet Hastanesine 5 uzman hekim daha atandı

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Devlet Hastanesine 5 uzman hekimin daha atandığını açıkladı. Milletvekili Tunç, ataması yapılan hekimlerin hasta kabulüne başladığını ifade etti.

CEMAL AKIN İLK KEZ KAZAYI ANLATTI

Ankara’daki bölge toplantısına giderken kaza yapan MHP otobüsünün içinde bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, kaza anını ilk kez anlattı. Evinde tedavisi devam eden Başkan Akın, kazadan sonra Bartın Devlet Hastanesine gelinceye kadar ki süreci hatırlamadığını ifade ederek kazada hayatını kaybeden Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç’in yerine birini atamayacağını açıkladı. Cemal Akın, “Kardeşlerimizi hiç unutmayacağız. Necmi Bey Başkan Yardımcılığı görevine devam ediyor. Ama ikinci Başkan Yardımcısı arkadaş atamayacağım. Onun odasını doldurmayacağım” dedi.

Bartın Jandarma Komutanı Değişti

Jandarmada atamalar belli oldu

Emniyet Müdürü Korkmaz göreve başladı

Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Şakir Engin Korkmaz Bartın’daki görevine başladı. Cumhurbaşkanı Atama Kararnamesiyle Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkan Yardımcılığı görevine atanan Çetin Bozkuş, görevi Polis Başmüfettişliğinden Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Şakir Engin Korkmaz’a devretti. İl Emniyet Müdürlüğünde yapılan devir teslim töreniyle Müdür Korkmaz göreve resmen başladı.

Bartın Emniyetinde görev değişimi

Cumhurbaşkanı Atama Kararnamesine göre; Polis Başmüfettişi Şakir Engin Korkmaz, Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne atanırken, Bartın İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş ise Emniyet Genel Müdürlüğüne merkezine alınırken İstihbarat Başkan Yardımcılığı görevine getirilerek terfi etti.

Rektör Uzun görevde kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda 6 üniversiteye rektör ataması yapılırken Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun görevde kalarak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden Bartın Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

Bartın'da sürpriz atama kararı

Dört defa görevden alındı, beşinci de Bartın'a atandı

Bankoğlu, tıbbi sekreterlerin atama talebini sordu

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, sayıları 140 bini bulan tıbbi sekreterlerin atama talebi hakkında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi sundu. Bankoğlu,"Tıbbi sekreterler, Sağlık Bakanlığı'ndan atama bekliyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda da sağlam bir planlamaya ihtiyaç var" dedi.

Yeni Müdür atandı

Bartın'da müdür değişikliği, işte yeni gelen isim

Bartın'da sürpriz görev değişimi

İl müdürü başka bir ile atandı

Yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA)Genel Sekreterliği görevine atanan Dr. Lutfi Altunsu’yu makamında ağırladı.

Bartın'da görev değişimi

Yeni atamalar yapıldı PAYLAŞ

Bartın Üniversitesi mezunu 193 öğrenci OGM’ye atandı

Bartın Üniversitesi mezunu 193 kişinin, Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde istihdam edilmek üzere ataması yapıldı. Atanması yapılan her 10 orman mühendisinden birini Bartın Üniversitesi mezunları oluşturdu.