Adalet Sarayı Haberleri

Adalet Sarayı Haberleri

Parlatır: “Herkes için adil bir adli yıl istiyoruz”

Bartın Barosu, 2022-2023 Adli Yıl açılışı kapsamında Bartın Adalet Sarayı önünde tören düzenledi. Törende konuşan Bartın Barosu Başkanı Av.Arb.Ferhat Parlatır avukatların sorun ve taleplerini dile getirdi. Parlatır yaptığı konuşmada, “Hukukun üstünlüğünün sağlandığı, hak ve özgürlüklerin yaşama geçtiği, herkes için adil bir adli yıl istiyoruz.”dedi.

BOZDAĞ YENİ ADALET SARAYINI AÇTI

Geçen yıl hizmete başlayan yeni Bartın Adalet Sarayının resmen açılışını yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, özelikle son dönemde Türkiye’nin gündeminde sıkça yer alan, ev sahipleri-kiracılar arasındaki uyuşmazlıkların çözümüyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Arabuluculuğun kapsamını yeni dönemde genişleteceklerini belirten Bakan Bozdağ, “Bu çerçevede bakanlığımızın şu anda hazırladığı çalışmalar çerçevesinde önümüzdeki dönemde kira alacaklarıyla ilgili ihtilaflar, toplu konut kanunundan doğan ihtilaflar, kat mülkiyeti kanunundan doğan ihtilaflar ve komşuluk hukukundan doğan ihtilafları arabuluculuğun konusu haline getiriyoruz” dedi. Bozdağ, bu konudaki taslak çalışmalarını TBMM açıldığında AK Parti grubuna aktaracaklarını kaydetti. Düzenleme hayata geçerse kira uyuşmazlıklarında zorunlu arabulucu şartı gelecek ve ev sahipleri ile kiracılarda mahkeme açılabilmesi için dava şartı aranacak.

Bakan Bozdağ, Adliye Sarayını yarın açıyor

Bartın’da yıllardır tamamlanması beklenen ve geçen yıl 1 Kasım’da taşınarak hizmete başlanılan Yeni Adliye Sarayı yarın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından açılacak.

Bakan Bozdağ açılış için Bartın'a geliyor

Yapımı tamamlanarak hizmete alınan Bartın Adalet Sarayının resmi açılış programı 23 Ağustos Salı günü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılımıyla gerçekleşecek

Adalet Programı öğrencileri yeni Adalet Sarayını gezdi

Bartın Üniversitesi Bartın Meslek Yüksekokulu Adalet Programı öğrencileri yeni hizmete giren Adalet Sarayını gezerek, meslekleriyle ilgili bilgiler aldı.

Feyzioğlu, Bartın’a geldi

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yeni Bartın Adalet Sarayı’nda baro için ayrılan bölümü gezerken baronun eğitim taleplerini not etti.

BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!

Bartın Adalet Sarayı’yla ilgili bilgiler veren Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın halkının artık daha ferah bir ortamda Adalet hizmeti alacağını söyledi. Yeni Adalet Sarayı’nda toplam 13 Duruşma Salonu bulunduğunu ifade eden Kaynak, icra işlemlerinin etkili ve verimli sunulabilmesi ve İcra Dairelerinin kapasitesinin güçlendirilmesi amacıyla “İcra Dairelerinin Etkinliğinin Arttırılması” Projesi kapsamında Bartın İcra Müdürlüğü’nün Pilot İcra Müdürlüğü olarak yeni Adalet Sarayında faaliyete geçirildiğini kaydetti.

Tunç ve Kaynak yeni adalet sarayını inceledi

Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak’la birlikte yeni adalet sarayı inşaatında incelemelerde bulunan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Adalet Sarayı inşaatında son rötuşlar yapılıyor, Bartın’a yakışır bir bina oldu. Çok uzun yıllar Bartın’ın ihtiyacını karşılayacak Adalet Sarayı kısa süre içinde hizmete girecek” dedi.

Yeni adliye sarayı açılışa hazırlanıyor

Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın’daki yerel ve ulusal basında görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Sohbet havasındaki ziyarette Başsavcı Kaynak, yeni Adliye Sarayının önümüzdeki adli yıl açılışına hizmete girmesinin planlandığını söyledi. Kaynak, Bartın Adliyesindeki dava sayılarında pandemiden dolayı az da olsa düşüş yaşandığını ifade etti.

Yeni Adalet Sarayı inşaatında inceleme

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak ve AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı ile birlikte yapımı son aşamaya getirilen Bartın Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulundu.

Tunç, yeni adalet sarayını inceledi

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte, Bartın Merkez Gölbucağı Mahallesinde inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere olan Bartın Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulunarak; yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Adalet Sarayı inşaatında çevre düzenlemesi başlıyor

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2016 yılında temeli atılan ve 3 bloktan oluşan Bartın Adalet Sarayı İnşaatında çevre düzenlemesi çalışmalarının başlayacağını açıkladı. Tunç, daha önce yaptığı açıklamada kamuoyu tarafından da ne zaman biteceği merakla beklenen Adalet Sarayı inşaatının yüzde 80’inin tamamlandığını söylemişti.

Bankoğlu, Adalet Bakanına yeni adalet sarayı inşaatını sordu

Plan Ve Bütçe Komisyonu, 2019 Yılı Adalet Bakanlığı Bütçe Teklifi görüşmelerine katılan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Türkiye’de hak ihlallerinin geldiği vahim durumu anlatarak Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e yeni adalet sarayı inşaatıyla ilgili çalışmaları sordu.

Bartın Adalet Sarayı tamamlanmak üzere

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yapımı tamamlanmak üzere olan Bartın Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulundu. 3 bloktan oluşan Adalet Sarayı inşaatının toplam maliyetinin 30 milyon TL olduğunu ifade eden Tunç, inşaatın yüzde 80’nin bittiğini söyledi.

Tunç, Adalet Sarayı inşaatını inceledi

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, İl başkanı Turhan Kalaycı ile birlikte Bartın Merkez Gölbucağı Mahallesinde inşaat çalışmaları hızla devam eden Bartın Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulunarak; yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı, çalışanlara kolaylıklar diledi.

TUNÇ, BARTIN ADALET SARAYI İNŞAATINI İNCELEDİ

30 milyonluk yatırım devam ediyor

TUNÇ BARTIN ADALET SARAYI İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Firmadan bilgi aldı

 Tunç adalet sarayı inşaatında incelemelerde bulundu

Adalet sarayı yükselmeye devam ediyor

Tunç’tan adalet sarayı açıklaması

 “İnşaat hızla yükseliyor”

Yılmaz Tunç açıkladı

Bozdağ Bartın’a gelecek