Bartın Üniversitesi bayramlaştı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) akademik ve idari insan kaynağı Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen geleneksel törende bir araya geldi.

Bartın Üniversitesi bayramlaştı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Kutlubey Yerleşkesi Rektörlük Fuaye Alanında düzenlenen törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, Prof. Dr. Sevim Çelik ve Genel Sekreter Prof. Dr. Selçuk Gümüş ile akademik ve idari personel katıldı. Yoğun katılımın olduğu törende üniversitenin tüm bileşenleri birbirlerinin bayramlarını tebrik ederek, iyi dileklerini ilettiler.

BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, ikili iş birliği konularında çalışmalar yapmak üzere daha önce planlanmış programı dolayısıyla törene katılamadı. Rektör Uzun, yayımladığı bayram mesajında şu ifadelere yer vermişti:

“İslam Âleminin en önemli günlerinden biri de dayanışma ve kardeşliğin pekiştirildiği Kurban Bayramı’dır. Kurban Bayramı, bu dünyada misafir olduğumuzun bir daha hatırlatılmasıdır. Bu bayramda da küskünlerin barışıp kırgınlıkların son bulmasını, uzaktakilerin sevdiklerine sağ salim kavuşmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Yoksulları dayanışma içerisinde sevindirip bağrımıza bastığımız bayramda Rabbimizden, kendisine sunulan tüm kurbanları kabul buyurmasını, bizi sevdiklerimize ve kardeşlerimize bu vesile ile daha da yakınlaştırmasını diliyorum. Tüm bu düşüncelerle mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; BARÜ ailesinin tüm bileşenleri ve tüm halkımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”