Camcı’dan Çanakkale Zaferi mesajı

“Çanakkale tüm insanlık için de bir semboldür”

Camcı’dan Çanakkale Zaferi mesajı Güncel

Nurdan Eroğlu

AK Partili Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında Camcı, “Çanakkale Zaferi, aziz milletimiz için olduğu kadar, bağımsızlık mücadelesi veren bütün milletler ve tüm insanlık için de bir sembol ve umut tablosu olmaya devam edecektir” dedi.

AK Partili Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında Camcı,  Yakın tarihimizin en anlamlı, en dokunaklı, en büyük zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi’mizin hatırasını, 102. yıldönümünde bir kez daha yâd ediyoruz. Milletimiz, Çanakkale Zaferi’ni en parlak ve en büyük kahramanlıklarından biri olarak birlik ve beraberlik içinde omuz omuza mücadele ederek, "Çanakkale Geçilmez" nidasını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Aziz milletimiz, yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, yüksek bir ruh ve sarsılmaz bir inanç sayesinde kazandığı bu zaferle, hem milli tarihimizi, hem de dünya tarihini adeta yeniden şekillendirmiştir. Çanakkale’de, 1915’te bir kez daha görülmüştür ki, yeryüzündeki hiçbir silah, vatan ve millet sevgisine karşı muzaffer olamayacaktır. Bu bakımdan, Çanakkale Zaferi, aziz milletimiz için olduğu kadar, bağımsızlık mücadelesi veren bütün milletler ve tüm insanlık için de bir sembol ve umut tablosu olmaya devam edecektir.

“ALLAH BİZİ BİR DAHA ÇANAKKALE GİBİ BİR İMTİHANDAN GEÇİRMESİN”

Çanakkale Zaferinin bağımsız Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşuna öncülük ettiğini dile getiren İlker Camcı, “Bu zaferin, tarihimiz için bir başka önemi de, şanlı İstiklal mücadelemizin yapılabilmesine ve bağımsız Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşuna öncülük etmesidir. Bizler bu zaferi, sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, halen sürdürmekte olduğumuz kararlı ve onurlu medeniyet yürüyüşümüzün de en önemli ilham kaynaklarından biri olarak görüyoruz. Bundan 102 yıl önce vatan müdafaası için birleşen yüreklerimiz, günümüzde de aynı sevdayla, aynı ruhla, aynı inanç ve kararlılıkla, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yüceltmek ve payidar kılmak için çarpıyor. Hiçbir şüphemiz yok ki, aziz milletimiz, Çanakkale’den aldığı ilhamla, şehitlerimizin mirasına sahip çıkacak, Cumhuriyetimizi, kuruluşunun 100. yıldönümünde çok daha itibarlı bir seviyeye ulaştıracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Yüce Allah’tan milletimizi, bir daha Çanakkale gibi bir imtihandan geçirmemesini diliyor, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor; bize bu mukaddes vatanı emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı, 18 Mart Şehitler Günü’nde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” şeklinde konultu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam