Yeniden Refah, Erbakan’la yoluna devam ediyor

Yeniden Refah Partisi, 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan kongreye Bartın Teşkilatı dahil 81 ilden delegeler katıldı. Büyük bir coşkunun hakim olduğu kongremim sonunda Fatih Erbakan Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı seçildi.

Yeniden Refah, Erbakan’la yoluna devam ediyor Güncel

Yeniden Refah Partisi, 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan kongreye 81 ilden delegeler katılırken  otobüslerle Ankara’ya giden Bartın Teşkilatı da kongrede tam kadro yerini aldı. On binlerce partilinin hep bir ağızdan söylediği  “Burada Gelecek Var” ve “Temiz Geçmiş  Sağlam Gelecek” sloganlarıyla başlayan kongreye İslam Dünyasından önemli isimleri de katıldı. Kongrede yaklaşık 45 bin partiliye seslenen Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan,  mazlumlara, gariplere, ezilenlere umut; Türkiye, İslam alemi ve adil bir düzen isteyen tüm insanlar için alternatif olmak istediklerini söyledi.  Erbakan, "Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir" dedi.

Erbakan: “İstihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız”

Türkiye'deki ekonomik sorunları bitirecek projelere sahip olduklarını ifade eden Erbakan, "Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir. Biz petrol, çimento, borç, faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız. Türkiye, komşu ülkelerden uzak yerlerden tarım ve hayvancılık ihtiyaçlarını karşılıyor. Biz bütün bölge ülkelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahibiz. Tarım ve hayvancılığı en güçlü şekilde destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Ayrımını gözetmeksizin hizmet edeceğiz”

“Mücahit Erbakan” ve “Başkan Erbakan” sloganlarıyla karşılanan Erbakan Türkiye'de huzur ve barışın adaletle sağlanacağını vurgulayarak, iktidara gelmeleri halinde haklının güçlü olduğu bir yargı düzeni oluşturacaklarını belirtti.  "Bütün insanlarımıza din, dil, ırk ayrımını gözetmeksizin hizmet edeceğiz. Biz vatandaşımızı Türk-Kürt, Alevi-Sünni, dindar-laik olarak ayırmayacağız" diyen Erbakan, ayrıca eğitim sisteminde de düzenlemeler yapmayı planladıklarını kaydetti.

Davut Güloğlu’ ndan Yeniden Refah’ a özel şarkı

Kongrede sahneye çıkan sanatçı Davut Güloğlu Yeniden Refah Partisi için besteleyip hazırladığı şarkıları seslendirdi. Salonda ki partililerinde coşkuyla eşlik ettiği şarkısını 10 gün gibi kısa bir sürede hazırladığını söyledi. Genç yaştan itibaren kendisinin de Milli Görüş sevdalısı olduğunu vurgulayan Güloğlu, “Çocukluğumda ve gençliğimde ben de bu gençler gibi direklere tırmanarak Refah Partimizin bayraklarını asardım, Allah davamızı muzaffer eylesin” dedi.

Erbakan tam destekle genel başkan

Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Nuri Okutan, ile Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ile yabancı misyon temsilcileri katıldı.  Bartın İl ve İlçe teşkilatlarının da yoğun ilgi gösterdiği kongrede Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ziver Gebiç, Merkez İlçe Başkanı Yasin Kalem, Amasra İlçe Başkanı Muhammed Bayram, İl Sekreteri Ramazan Günaydın büyük kongre delegesi olarak oy kullandılar.  Kongrede yapılan genel başkanlık seçiminde, kayıtlı bin 117 delegeden 978'i oy kullandı. Fatih Erbakan 971 oy alırken, 7 oy geçersiz sayıldı.  Böylece Fatih Erbakan, partisinin ilk olağan genel kurulunda geçerli oyların tamamını alarak genel başkan oldu.

Gebiç: “Salonuna sığmayan on binlerle buluştuk”

Büyük kongre sonrasında değerlendirmelerde bulunan Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ziver Gebiç, Bartın halkına teşekkür ederek şöyle konuştu:

“17 Kasım 2019 Pazar günü Yeniden Refah Partimizin 1. Olağan Büyük Kongresini büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirdik. Ankara’nın en büyük kapalı spor salonu olan Ankara Arena Kapalı Spor Salonuna sığmayan on binlerle buluştuk.  Tüm halkımıza gösterdiği bu büyük güven ve teveccüh için sonsuz teşekkür ederiz.   Büyük Kongremizin yapılacağı 17 Kasım tarihinin duyurulmasının hemen ardından tüm il ve ilçe teşkilatlarımız büyük bir heyecanla çalışmaya başladı. Kapı kapı gezdik. Tüm esnaflarımızı ziyaret ettik. Şehrimizin tüm görünür alanlarını  afiş, pankartlardan oluşan duyuru görsellerimizle süsledik. Binlerce el ilanı dağıttık. Halkımızın bu heyecanı bizlerle birlikte yaşayabilmesi için ulaşımı ücretsiz yaptık. Ve şehrimizden rekor sayıda vatandaşımızla  5 otobüs ve özel araçlar ile rekor bir katılım sağladık.   Tüm bu süreçte gecesini gündüzüne katarak muhteşem bir azim ve inançla çalışan il yönetimi, ilçe yönetimi, gençlik kolları ve hanım kollarımıza tek tek teşekkür ederim.

“Ağır medya ambargosuna maruz kaldık”

Kongremizin salonları patlatırcasına, böylesine büyük bir heyecanla gerçekleşmesini sağlayan aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum. Bugün iktidar partisinin dahi yoklama almadan yapamayacağı bir programı uygulanan ağır medya ambargosuna ve karartmaya rağmen millet olarak elini taşın altına koyarak Yeniden Refah Partisi ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a karşı hissettiği sevginin, duyduğu güvenin, beslediği ümidin bir göstergesi olarak kabul ediyoruz. Tüm hemşerilerimize gösterdikleri yoğun katılım için, yolculuk boyunca heyecanımıza ortak oldukları için, salonda bizimle birlikte Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni ve Adil Bir Dünya hedefimize ortak oldukları için teşekkür ederiz.

“Bu kongremizde gördüğümüz, Türkiye’nin aydınlık geleceğidir”

Bu kongremizde gördüğümüz, Türkiye’nin aydınlık geleceğidir.   Bu kongremizde gördüğümüz, herkesin Refah içinde yaşadığı Türkiye’nin artık çok yakın olduğudur.   Bu kongremizde gördüğümüz herkesin ulaşabileceği bir adaletin çok yakın olduğudur.   Bu kongremizde gördüğümüz, çocuklarımızın gençlerimizin geleceğinin bu günden çok daha güzel olacağıdır.  Bu kongremizde gördüğümüz, ülkemizin kaynaklarının değerlendirilmesi ile elde edilen kaynakların milletimize adil olarak paylaştırılmasıyla Yeniden Büyük Türkiye’yi çok yakında kuracağımızdır. 

“Müjdeler olsun Yeniden Refah geliyor”

 Bu kongremizde gördüğümüz, Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan liderliğinde hepimiz için güzel bir geleceğin burada olduğudur.  Bu kongremizde gördüğümüz, ülkemizin, milletimizin, ümmetin ve insanlığın geleceğinin burada olduğudur.  Tüm halkımıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum.  “Milletimiz için biz varız”  diyerek, “Burada gelecek var”  diyerek laf değil hizmet üretmek için gecemizi gündüzümüze katarak canla  başla çalışmaya devam edeceğiz.  Müjdeler olsun Yeniden Refah geliyor.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam